Wirtuozi różnorodności

Nominowana do Paszportów Polityki, wydała właśnie swoją debiutancką płytę. Zaczynała jako skrzypaczka, ale ostatecznie wybrała altówkę - ze względu na jej niepowtarzalne brzmienie. Katarzyna Budnik – Gałązka wystąpi w piątkowy wieczór w szczecińskiej Filharmonii.

Ambasadorami europejskich scen tego wieczora w Szczecinie będą altowiolistka Katarzyna Budnik - Gałązka oraz dyrygent Stefan Malzew. Budnik – Gałązka jest laureatką prestiżowego konkursu ARD w Monachium (2013). Konkurs w Monachium jest bardzo trudny, ponieważ dzieli się na cztery etapy. W dwóch pierwszych artysta wykonuje utwory solo i z fortepianem, natomiast trzeci i czwarty to już występ z orkiestrą.


- Kiedy jechałam na konkurs, moim planem było wejście do drugiego etapu – wspomina artystka. - Grając w finale, czułam już, że jestem wygrana, niezależnie od tego, które miejsce zajmę - mówiła zdobywczyni trzeciej nagrody.

Dysponująca doskonałą techniką, świetnie odnajduje się zarówno w roli solistki, jak i kameralistki. Koncertowała w całej Polsce i Europie. Brała udział w projekcie Chamber Music Connects the World (2010).

Stefan Malzew, dyrektor Neubrandenburger Philharmoniker, tworzy projekty odpowiadające różnym gustom muzycznym, wykazując przy tym niezmienną dbałość o jakość prezentowanych działań.

W trakcie koncertu zabrzmi Uwertura „Coriolan” Ludwiga van Beethovena oraz Koncert na altówkę Williama Waltona, niezwykle piękna kompozycja, której wykonania zawsze budzą emocje wśród światowej publiki. Po przerwie usłyszymy II Symfonię C-dur Roberta Schumanna, z jedną z najbardziej wzruszających części – słynnym Adagio espressivo.

Koncert rozpocznie się w piątek, 21 marca o godz. 19:00.

Bilety w cenie 40 zł (normalny), 30 zł (grupowy), 20 zł (ulgowy) można zarezerwować w kasie Filharmonii (pl. Armii Krajowej 1) osobiście lub telefonicznie pod numerami 91 422 12 52 lub 539 94 94 54. Kasa jest czynna w godz. 13 – 18 (wt - czw), 13 - 20 (pt) oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie jest partnerem Miasta Szczecin w projekcie "Szczecin przyjazny rodzinie", uwzględniającym specjalny cennik dla posiadaczy Szczecińskiej Karty Rodzinnej oraz Szczecińskiej Karty Seniora (szczegóły na przyjaznyrodzinie.szczecin.pl).


Katarzyna Budnik - Gałązka


Stefan Malzew


Powiązane Video Wszystkie video

Taniec z Máramaros
Somewhere Over The Rainbow - 16strings quartet
Tomasz Dolski - Cztery Pory Roku - Lato cz.3 "Burza "
Ruggero Leoncavallo - Vesti la giubba z opery Pagliacci - Plácido Domingo

Instrumenty i sprzęt muzyczny

UDG Trolley To Go Black
Harman Kardon AVR 265 amplituner kina domowego, 2 lata Gw. PL
Vandoren B45 ustnik do klarnetu
Vandoren B45. ustnik do klarnetu

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl