NIE BÓJ SIĘ IMPROWIZOWAĆ Z KRZESIMIREM DĘBSKIM I JAROSŁAWEM SIWIŃSKIM!

Nasz projekt warsztatów internetowych „Nie bój się improwizować!" dla młodych muzyków trwa. Chcemy, aby jak najwięcej muzykujących dzieci i młodzieży mogło zetknąć się z improwizacją, dlatego tym razem do udziału w zajęciach zapraszamy niewidomych lub niedowidzących młodych muzyków od 7 lat do 15 roku życia. Dwie grupy warsztatowe będą pracować ze znakomitymi artystami – kompozytorami i improwizatorami – Krzesimirem Dębskim i Jarosławem Siwińskim. Warsztaty są bezpłatne i będą odbywać się codziennie ONLINE od 24 do 27 sierpnia br. w dwóch grupach o godz. 16:00 i 17:30. Projekt kończy wspólny koncert każdej grupy, który odbędzie się stacjonarnie we wrześniu w Warszawie i będzie transmitowany na żywo na naszym FB oraz stronie www.artdecogroup.eu. Zapraszamy! 

SZCZEGÓŁY
artdecogroup.eu/event/nie-boj-sie-improwizowac-z-krzesimirem-debskim-i-jaroslawem-siwinskim/
www.facebook.com/events/306721433975064

O WARSZTATACH
Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci uczących się gry na dowolnych instrumentach w szkołach muzycznych lub w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne. Każdy cykl obejmuje prowadzone ONLINE 4 zajęcia (po ok. 45 min.) i 1 mini koncert (ok. 40 min.) prezentujący efekty pracy z uczestnikami, który odbędzie się w formie stacjonarnej we wrześniu br. Zajęcia prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku. Podczas warsztatów będziemy rozmawiać z dziećmi m.in. o muzyce współczesnej, zasadach i sposobach improwizacji, ilustrując te tematy muzycznymi przykładami. Poprowadzimy też ćwiczenia i zabawy, które pomogą dzieciom łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę. Pokażemy również jak przydatnym w muzykowaniu i improwizowaniu jest rzadko lubiane w szkołach kształcenie słuchu. Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci będą uczestniczyć w zajęciach ze swoimi instrumentami i będą czynnie improwizowały pod kierownictwem prowadzących. Zajęcia będą odbywały się online i będą otwarte tylko dla uczestników i ich opiekunów. Koncert podsumowujący pracę uczestników warsztatów odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie we wrześniu i będzie transmitowany na naszym profilu FB i na naszej stronie internetowej*.
UWAGA: Grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 5 uczestników.

ZGŁOSZENIA
Uczestników zgłaszają ich rodzice/opiekunowie wyłącznie poprzez formularz na stronie artdecogroup.eu/formularz-zgloszeniowy-nbsi-2020/
Prosimy również o dołączenie do formularza pliku wideo prezentującego grę uczestnika warsztatów. Program dowolny (max 5 MB).
Kontakt: tel. 790 395 228 lub e-mail: [email protected]

*Warsztaty i koncerty będą rejestrowane w celach dokumentacyjnych.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. 

Organizator: Agencja Muzyczna Art Deco Group 
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowe Centrum Kultury 
Partner: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej 
Patroni medialni: POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji MuzycznejPortal Presto. Muzyka Film Sztukacameralmusic.pl 

#warsztaty #nbsi #niebójsięimprowizować #dladzieci

Powiązane Video Wszystkie video

Kimmo Pohjonen - Keko
„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
J.S.Bach - Badinerie Greg Pattillo Beatbox
Miko?aj Ziele?ski: dyskretny urok polichóralno?ci | polychoral discreetness

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Reloop RHP-10 Leafgreen suchawki DJ
Meinl Byzance Medium Hi-Hat 13″ talerz perkusyjny
Reloop RHP-10 suchawki DJ czarne
Reloop RHP-10 Gold Rush suchawki DJ

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl