Ruggero Leoncavallo - Vesti la giubba z opery Pagliacci - Plácido Domingo


Ruggero Leoncavallo - Vesti la giubba z opery Pagliacci
wykonuje: Plácido Domingo

Z bloga Przemysława Jaślana (placówka postępu)

(...) Tytuł arii oznacza „załóż kostium”. Te słowa mówi do siebie klaun, który ma wyjść na scenę i zabawiać ludzi. Wcale jednak nie ma na to ochoty, bo właśnie się dowiedział, że dziewczyna go zdradza. Ale w ramach zasady show wyrażonej w piosence Queen, nakłada makijaż, zakłada kostium i śpiewa „śmiej się, pajacu” („ridi, pagliaccio”).

Każdemu kiedyś zdarzyła się taka sytuacja – wszystko się wali, chce się wyć, a trzeba wyjść do ludzi i szczerzyć zęby jak idiota. W takich chwilach pozostaje tylko zaśpiewać „załóż kostium, przypudruj twarz”.
Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Powiązane Video

Plácido Domingo - No puede ser
Trzej tenorzy - My Way
Trzej tenorzy - O sole mio
Mayuko Kamio - Medytacje z opery Thaïs
Wszystkie video
Rachel Barton Pine

Rachel Barton Pine

Urodzona w 1974 roku Rachel Barton Pine na skrzypcach zaczęła grać w wieku trzech lat, ma za sobą współpracę m.in. z Zubinem Mehtą i Placido Domingo, ale grała też z Jimmym Pagem i Robertem Plantem z Led Zeppelin, a także innymi muzykami, którym bliżej do Hendriksa niż Paganiniego.

Opera Wrocławska: Don Giovanni

Opera Wrocławska: Don Giovanni

W najnowszej realizacji Opery Wrocławskiej poznajemy świat głównego bohatera opery „Don Giovanni” , w zamyśle reżysera André Hellera Lopesa w zamkniętym świecie ludzkich wyobrażeń.

Warsaw Camerata

Warsaw Camerata

To wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych m.in.: Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl