Ruggero Leoncavallo - Vesti la giubba z opery Pagliacci - Plácido Domingo


Ruggero Leoncavallo - Vesti la giubba z opery Pagliacci
wykonuje: Plácido Domingo

Z bloga Przemysława Jaślana (placówka postępu)

(...) Tytuł arii oznacza „załóż kostium”. Te słowa mówi do siebie klaun, który ma wyjść na scenę i zabawiać ludzi. Wcale jednak nie ma na to ochoty, bo właśnie się dowiedział, że dziewczyna go zdradza. Ale w ramach zasady show wyrażonej w piosence Queen, nakłada makijaż, zakłada kostium i śpiewa „śmiej się, pajacu” („ridi, pagliaccio”).

Każdemu kiedyś zdarzyła się taka sytuacja – wszystko się wali, chce się wyć, a trzeba wyjść do ludzi i szczerzyć zęby jak idiota. W takich chwilach pozostaje tylko zaśpiewać „załóż kostium, przypudruj twarz”.
Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


Powiązane Video

Plácido Domingo - No puede ser
Trzej tenorzy - O sole mio
Trzej tenorzy - My Way
Uwertura z opery Wilhelm Tell - Jelonek
Wszystkie video
Rachel Barton Pine

Rachel Barton Pine

Urodzona w 1974 roku Rachel Barton Pine na skrzypcach zaczęła grać w wieku trzech lat, ma za sobą współpracę m.in. z Zubinem Mehtą i Placido Domingo, ale grała też z Jimmym Pagem i Robertem Plantem z Led Zeppelin, a także innymi muzykami, którym bliżej do Hendriksa niż Paganiniego.

Warsaw Camerata

Warsaw Camerata

To wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych m.in.: Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

PRZESŁUCHANIA DO PARTII SOLISTYCZNYCH OPERY "COSMOCANTO"

PRZESŁUCHANIA DO PARTII SOLISTYCZNYCH OPERY "COSMOCANTO"

Teatr Napięcie (Łódź) zaprasza na przesłuchania uzupełniające do partii solistycznych nowopowstającej opery na temat mocy kosmicznej harmonii pt.: "Cosmocanto".

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl