NIE BÓJ SIĘ IMPROWIZOWAĆ! | Koncert na finał warsztatów dla młodych muzyków

Sobota 28 października 2023 r., godz. 17:00
Duża Sala Kameralna ZPSM nr 1
ul. Rakowiecka 21, Warszawa


Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Zapraszamy na koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Warszawie, którzy brali udział w warsztatach dla młodych muzyków „Nie bój się improwizować!”.

Warsztaty przygotowali: kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński. Oboje od wielu lat stosując nowoczesne metody w edukacji, propagują ideę nauczania improwizacji najmłodszych, pracując z dziećmi w różnych częściach Polski.

Muzyczna młodzież podczas warsztatów uczyła się jak improwizować, poznawała różne techniki wydobywania dźwięków, a nawet zbudowała instrumenty. Efekty są świetne.

Podsumowaniem tej współpracy jest zbliżający się koncert, który odbędzie się w sobotę 28 października o godz. 17:00 w Dużej Sali Kameralnej (ul. Rakowiecka 21, Warszawa) z udziałem uczestników warsztatów i prowadzących.

Gwarantowana świetna atmosfera oraz utwory improwizowane.

Szczegóły koncertu: fb.me/e/4My7LYmUC

Wstęp wolny. Do zobaczenia!

_______________

Podstawą warsztatów dla młodych muzyków „Nie bój się improwizować!” jest przeświadczenie, że decydująca rolę w rozwoju jednostki i wspólnoty pełni ludzka kreatywność i samodzielność myślenia, w tym – poczucie własnej sprawczości. Warsztaty improwizacji otwierają umysły na nowe doznania muzyczne, ucząc przy tym samodzielności myślenia i ekspresji, przy jednoczesnym współdziałaniu z innymi osobami. Dzięki temu uczestnicy poszerzają swoje horyzonty poznawcze, poznając alternatywę dla wszechogarniającej kultury masowej i otwierając się na muzykę współczesną, ale także – ucząc się wzajemnego szacunku i współpracy oraz samodzielności w myśleniu i działaniu.

_______________

* Warsztaty odbywały się w ramach programu PTMW „Warszawa kreatywna”, który jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.
_______________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca: ZPSM nr 1 w Warszawie, Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, Warszawa za darmo – waw4free, wolnasobota.pl, cameralmusic.pl

_______________

PROWADZĄCY

Jarosław Siwiński
kompozytor i pianista

Absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.


Jarosław Siwiński, fot. Maciej Borowski

Małgorzata Kołcz
kontrabas

Absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!”. Tworzy również teksty poetyckie.


Małgorzata Kołcz, fot. Anton Grosch

Powiązane Video Wszystkie video

„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
Rhapsody on Moldavian Themes – Mieczys?aw Weinberg
F.Schubert - Litania - Dorota Sok
Moniuszko & Chopin – Interpretacje cz. 1

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Larsen (635402) VIOLA ORIGINAL struna do altwki z kulk A Strong
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Flash LED ruchoma gowa WASH Strong 108x3W RGBW ed.II

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl