1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Muzyka w Świątyniach | Częstochowa
ARTYKUŁ: Polecamy - Muzyka w Świątyniach | Częstochowa

Muzyka w Świątyniach | Częstochowa

szukaj w artykułach:

„Muzyka w Świątyniach” to wyjątkowa, mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej. Każdy z koncertów – unikatowy i niepowtarzalny, przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych częstochowskich świątyń. Ta niecodzienna wędrówka przybliży mieszkańcom Częstochowy wydarzenia z przeszłości, które kształtowały nasze dzieje, zwróci uwagę na skarby architektury obok których na co dzień przechodzimy obojętnie. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobędzie warte uwagi detale i stworzy dla publiczności wyjątkowo otoczenie, które pozwoli na nowo spojrzeć na wiekowe zabytki naszego miasta.

Koncerty odbędą się trzech częstochowskich Kościołach: kościół p.w. św. Józefa, kościół p.w. św. Barbary i Andrzeja Apostoła, kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie w dniach 2325 września 2019 r. W programie znajdą się perły polskiej i europejskiej muzyki a cappella. Wykonawcami koncertu będzie Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją maestro Janusza Siadlaka, a historyczne prowadzenie zapewni dyrektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy dr. Juliusz Sętowski.

Projekt organizowany przez Instytut Rozwoju Sztuki we współpracy z Filharmonią Częstochowską dofinansowany został przez Urząd Miasta Częstochowy oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.

23.09.2019, godz. 19:15  kościół p.w. św. Józefa
24.09.2019, godz. 19:15  kościół p.w. św. Barbary i Andrzeja Apostoła
25.09.2019, godz. 19:15  kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętegokategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl