Młodzi pianiści z całego świata w Lusławicach!

BISMA Bacewicz International Summer Music Academy to międzynarodowe pianistyczne kursy mistrzowskie, których czwarta edycja rozpocznie się 9 września w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło się 63 utalentowanych pianistów z całego świata. Kursy poprowadzą wybitni pedagodzy z prestiżowych uczelni muzycznych: Dmitri Alexeev, Grigory Gruzman, Giuseppe Guarrera oraz Julia Kociuban. W dniach 13–15 września o godz. 19.30 odbędą są koncerty uczestników, a przedsięwzięcie zainaugurują zwycięzcy poprzedniej edycji 9 września o godz. 20.00. Wstęp wolny.

To już czwarta edycja BISMA, kursów organizowanych przez STRETTO Music Foundation, które odbędą się między 9 a 16 września 2022 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Nad warsztatem i szerokim repertuarem pianistycznym pracować będzie wybranych 36 pianistów z Polski, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Litwy, Chin, Japonii i Korei. Swoim doświadczeniem podzielą się wybitni profesorowie z prestiżowych uczelni muzycznych – Dmitri Alexeev z Royal College of Music w Londynie, Grigory Gruzman z Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze, Giuseppe Guarrera z Barenboim-Said Akademie w Berlinie oraz Julia Kociuban z Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

W tym roku po raz pierwszy BISMA odbędzie się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. To wielkie wyróżnienie, iż tak ważna instytucja kulturalna w Europie jest współorganizatorem naszego przedsięwzięcia. Już od czterech lat stwarzamy wybitnej młodzieży w Polsce możliwość indywidualnej pracy ze światowej sławy pedagogami. W Lusławickim Centrum mamy także przestrzeń do zorganizowania wydarzeń towarzyszących, które dadzą pianistom narzędzia, by po zakończeniu BISM-y mogli rozwijać siebie i swoje artystyczne drogi w każdym aspekcie – zaznacza Julia Kociuban, polska pianistka, inicjatorka i dyrektor imprezy. – BISMA to nie tylko kursy mistrzowskie, ale także duża dawka muzycznych przeżyć dla miłośników muzyki fortepianowej. Serdecznie zapraszam już teraz wszystkich melomanów do wysłuchania występów uczestników na żywo podczas wieczornych koncertów, które odbędą się w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Podczas inauguracji (piątek, 9 września, godz. 20:00) wystąpią laureaci Międzynarodowej Nagrody Grażyny Bacewicz 2021 – Kasparas Mikuzis oraz Claudio Berra. Zwieńczeniem kursów będzie gala finałowa (czwartek, 15 września, godz. 19.30), podczas której zaprezentuje się czwórka najlepszych młodych pianistów biorących udział w projekcie, a jednemu z nich zostanie wręczona Międzynarodowa Nagroda Grażyny Bacewicz 2022.

Strona internetowa wydarzenia: www.bisma.pl
Facebook: www.facebook.com/bismaacademy

Powiązane Video Wszystkie video

Samuel Barber - "Summer Music"
Andrea Bocelli – „Amazing Grace” LIVE | Music For Hope w Mediolanie
W.A.Mozart - sonata na fagot i wiolonczel?
R. Schumann Trzy Romanse op 94

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Rni - International accordion favorites
Monster Rock 3 kabel gitarowy 91cm J-J
Monster Rock 3DA kabel instrumentalny 2x jack łamany 91cm
Lee 140 Summer Blue filtr barwny folia - arkusz 50 x 60 cm

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl