Makijaż sceniczny

Makijaż sceniczny różni się zasadniczo od tego wykonywanego na co dzień. Musi być on widoczny nawet z oddali i w ostrym świetle.

Makijaż sceniczny – mocne krycie

Wszelka działalność sceniczna, estradowa wiąże się z występowaniem na scenie, która jest bardzo mocno oświetlona. Takie światło dla skóry jest bardzo niekorzystne, wydobędzie każdą niedoskonałość. Dlatego też, w makijażu scenicznym stawiamy na mocne krycie. Warto zainwestować w wysokiej jakości podkłady do twarzy, najlepiej o zastygającej formule. Dobrze sprawdzą się kosmetyki matujące, wygładzające i wyrównujące koloryt. Pod oczami, na bokach nosa czy wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dodatkowej korekty cery, zastosujmy korektor. Może on być ciut jaśniejszy od podkładu, dzięki czemu rozświetli spojrzenie. Powinien również odznaczać się wysokim poziomem krycia, tak aby cienie pod oczami i opuchnięcia nie były widoczne, jeśli borykamy się z tym problemem.

Żeby dodatkowo utrwalić make-up, warto zastosować bazę pod podkład oraz fixer. Baza może mieć właściwości rozświetlające, wtedy cały makijaż nabierze świetlistości, ale nie straci na kryciu. Fixer z kolei utrwali makijaż, ochroni go przed potem, wyższą temperaturą.

Makijaż sceniczny jest dość ciężki dla skóry, nawet jeśli nie obejmuje specyficznej charakteryzacji. Dlatego też podstawą w jego przypadku jest skoncentrowana pielęgnacja nakładana pod makijaż oraz efektywny demakijaż.

Wyrazisty makijaż oczu

Scena często znajduje się w pewnym oddaleniu od widowni, dlatego często muzycy, artyści mają bardzo wyrazisty makijaż oczu. Ma on być doskonale widoczny. Z bliska, w garderobianym lustrze może wydawać się zbyt mocny, jednak nie będzie taki dla widzów.

W wyrazistym makijażu oczu pierwsze skrzypce będzie grać mocno podkreślona linia rzęs. Można liner zastosować także na wewnętrzną linię górnej powieki, znacznie przyciemni to make-up. Świetnie sprawdzi się makijaż w stylu smoky, roztarte ciemne cienie wpisują się też w obecne trendy. Warto wykorzystać błyszczące cienie, na przykład foliowe, pigmenty czy duochromy. Dodadzą one blasku całemu oku, będą pięknie mienić się w oświetleniu scenicznym. Tego typu make-up wymaga też często mocniejszego podkreślenia kredką, obrysowania górnej i dolnej linii rzęs. Nie można też zapomnieć o tuszu, najlepiej wodoodpornym, który będzie lepiej sprawdzał się na przykład w kontakcie z potem.

Konturowanie twarzy

Sceniczny make-up obejmuje również konturowanie twarzy. Również w tym przypadku stosuje się mocniejsze kosmetyki niż na co dzień. Podstawą będzie dobrze napigmentowany róż, który rozcieramy podkreślając kości policzkowe. Dla uzyskania efektu rozświetlenia warto użyć rozświetlacza (takiego, który wydobędzie blask, a nie będzie podbijał koloru) na górną część kości policzkowych, łuk kupidyna i grzbiet nosa. Warto zainwestować też w wysokiej jakości bronzer, który pomoże wykonturować twarz, optycznie ją wyszczuplić. W przypadku makijażu scenicznego sprawdzić się może konturowanie na mokro, kosmetykami kremowymi, nakładanymi pod podkład.

Wykonując makijaż sceniczny należy pamiętać również o porządnym demakijażu. Resztki make-upu nie będą dobrze oddziaływać na skórę.

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Ruggero Leoncavallo - Vesti la giubba z opery Pagliacci - Plácido Domingo
A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie
Stay Away - Vitamin String Quartet

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PCE WE16/3+10M (3x2,5mm) stagebox sceniczny zasilania 230V, 10m
Behringer F 1220 A monitor sceniczny 300W, aktywny, gonik 12′′
Adam Hall Accessories 0152 X 36 - Molton sceniczny B1 z oczkami, 3 x 6 m
Adam Hall Accessories 0152 66 - Czarny molton sceniczny B1 z obszywanymi oczkami 6 x 6 m

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl