Leszek Wachnik - fagot

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fagotu prof. Z. Płużka (dyplom z wyróżnieniem w 1995 r.).

Jest laureatem wielu konkursów fagotowych m.in.: w 1988 r. II miejsce na Konkursie Instrumentów Dętych Olsztynie, w 1990 r., I miejsce w Konkursie Instrumentów Dętych w Olsztynie, w 1993 r., II miejsce w Konkursie Fagotowym we Włoszakowicach, w 1996 r., I miejsce w Konkursie Fagotowym w Sieradzu. W 1991 r otrzymał stypendium YAMAHY oraz w 1997 r. Wiener Philharmoniker.

W latach 1992-1993 był członkiem Polskiej Orkiestry Radiowej, a od 1993 jest pierwszym fagocistą orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Stale współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami, m.in. z Orkiestrą Sinfonia Varsovia i Zespołem Kameralistów „Camerata Vistula”. Od 2003 roku współpracuje jako solista i instrumentalista z Orkiestrą Warsaw Camerata (d. Nowa Orkiestra Kameralna), a od 2007 r. współtworzy jej grupę dętą.

Jest współzałożycielem kwartetu stroikowego „Arundo” oraz członkiem zespołu „Essentia Musica”.

Leszek Wachnik zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Od 1997 r. prowadzi klasę fagotu w ZPSM im F. Chopina w Warszawie, a od 2008 r. kursy mistrzowskie w ramach Janowieckich Interpretacji Muzyki w Janowcu nad Wisłą. Współpracuje również z Otwartą Filharmonią Agrafki Muzycznej.

Artysta od wielu lat koncertuje jako solista i kameralista zarówno w kraju jak i za granicą. Oprócz repertuaru klasycznego wykonuje również dzieła współczesnych kompozytorów. Dokonał wielu nagrań solowych i kameralnych, w szczególności dla II Programu Polskiego Radia oraz Związku Kompozytorów Polskich.

W 2001 r. z rąk Ministra Kultury odebrał odznaczenie „Zasłużony Działacz Kultury”.

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Popey Music ® - Cinematic Trailer #1
The Recycled Orchestra | Cateura, Paragwaj
New Year's Day - Mi?osz Rutkowski i Shoko Sakai

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Meinl FACE-P Face Shaker Poop instrument perkusyjny
Meinl FACE-S Face Shaker Sad instrument perkusyjny
Meinl FACE-H Face Shaker Happy instrument perkusyjny
Meinl FACE-L Face Shaker Laughing instrument perkusyjny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl