Konkursy dla młodych kompozytorów na pokładzie poznańskiego TRANSATLANTYKA 2012

TRANSATLANTYK Film Music Competition oraz TRANSATLANTYK Instant Composition Contest

Młodzi kompozytorzy z całego świata po raz drugi wezmą udział w wyjątkowych konkursach muzyki filmowej: TRANSATLANTYK Film Music Competition oraz TRANSATLANTYK Instant Composition Contest. Łączna pula nagród, ufundowanych przez Fundację Transatlantyk oraz RAIFFEISEN Bank Polska S.A., wynosi ponownie 70 tys. dolarów.

Podobnie jak w roku ubiegłym, Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK 2012 w Poznaniu zaprasza młodych kompozytorów z całego świata do sprawdzenia swoich umiejętności w dwóch konkursach muzyki filmowej:

TRANSATLANTYK Film Music Competition oraz TRANSATLANTYK Instant Composition Contest.

TRANSATLANTYK Film Music Competition

Pierwszy z festiwalowych konkursów polega na skomponowaniu muzyki do dwóch krótkich filmów - siedmiominutowego fragmentu obrazu "Mój przyjaciel Hachiko" w reż. Lasse Hallstroma oraz animacji "Wielka Ucieczka" w reż. Damiana Neonowa. Z nadesłanych do dnia 16 lipca br. kompozycji członkowie jury wyłonią 10 finalistów.

Wielki finał z ich udziałem odbędzie się w Poznaniu 20 sierpnia br. Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł TRANSATLANTYK Young Composer 2012 oraz TRANSATLANTYK Young Composer Award – First Prize w wysokości 20 000 USD. Jury przyzna również nagrody laureatom 2. i 3. miejsca: o wartości odpowiednio 10 000 USD oraz 5 000 USD. Wszyscy trzej laureaci będą mieli prawo udziału w 2013 r. w warsztatach muzyki filmowej Instytutu Rozbitek.

TRANSATLANTYK Instant Composition Contest

Drugi z towarzyszących Festiwalowi konkursów odbędzie się już w całości podczas Festiwalu, w dniach 18-19 sierpnia br. W pierwszym etapie uczestnicy wezmą udział w eliminacjach. Kompozytorzy zobaczą krótki materiał filmowy i na scenie, na oczach widzów, będą musieli stworzyć połączony
z obrazem utwór fortepianowy. Tworzone instynktownie i na żywo improwizacje oceni jury, które wybierze 10 finalistów.

Zwycięska dziesiątka zaprezentuje się ponownie w kompozytorskich improwizacjach przed jurorami i publicznością. Tym razem artyści będą musieli stworzyć na żywo utwory do 5-minutowego, innego niż w eliminacjach, materiału filmowego. Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł TRANSATLANTYK Instant Composer 2012 oraz pierwszą nagrodę w wysokości 20 000 USD. Laureaci drugiej i trzeciej nagrody otrzymają odpowiednio 10 000 USD i 5 000 USD.

Nagrody w obu konkursach zostaną wręczone w Poznaniu 21 sierpnia br., podczas gali kończącej tegoroczną edycję Festiwalu TRANSATLANTYK. W konkursowych zmaganiach mogą uczestniczyć osoby, które do 31 grudnia br. nie ukończą 35 lat. Na zwycięzców czekają nagrody w łącznej wysokości 70 tys. dolarów, których sponsorami zostali w tym roku Fundacja Transatlantyk oraz RAIFFEISEN Bank Polska S.A.

Dyrektorem artystycznym obu konkursów jest Jan A. P. Kaczmarek. Towarzyszące Festiwalowi konkursy muzyki filmowej są nie tylko okazją do zmierzenia się z najzdolniejszymi kompozytorami młodego pokolenia i spotkania wybitnych przedstawicieli wszelkich związanych z filmem zawodów, ale także szansą na rozwój i międzynarodową karierę.

Szczegółowe informacje dotyczące obu konkursów można uzyskać pod adresem mailowym: [email protected].Powiązane Video Wszystkie video

P.Tchaikovsky - "Souvenir de Florence" ( II Adagio cantabile e con moto)
Klasyczne Brzmienia - 57 motywów, 33 kompozytorów
Moniuszko & Chopin – Interpretacje cz. 1
W.A.Mozart - Rondo alla turca na 2 flety i orkiestr?

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gibson Les Paul Standard 2012 Plus DB gitara elektryczna
Leonardo LC-2012 wiolonczela 1/2 z pokrowcem
Ketron Pendrive 2012 SOUND UPGRADE Vol.2 - pendrive z dodatkowymi stylami AUDYA
Finale 2012 Upgrade program komputerowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl