Nuty: Nuty

Marta Ptaszyńska: Melodie z różnych stron świata na zespół perkusyjny

82 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja zawiera zbiór melodii skomponowanych przez Martę Ptaszyńską, pochodzących z różnych stron świata w opracowaniu na zespół perkusyjny. W poszczególnych utworach melodia może być wykonywana na dowolnym perkusyjnym instrumencie melodycznym, jak również na flecie prostym, skrzypcach, gitarze czy mandolinie.Przy niektórych utworach podaną dokładną instrumentalizację z uwagi na zachowanie specyficznych cech instrumentacyjnych charakterystycznych dla muzyki ludowej danego narodu. Obsada: Dzwonki, dzwony rurowe, ksylofon, marimbafon, wibrafon, kastaniety, marakasy, terkotka, pudełko płaskie, blok cylindryczny, klawesy, bat, guiro, tempelbloki, janczary, ruchome dzwoneczki, mały ręczny dzwoneczek, krowie dzwonki, trójkąty, talerze zawieszone, talerze, tam-tam, mały bęben, tom-tom, wielki bęben, kotły, tamburyn, ręczny bębenek dziecięcy, fortepian, flet prosty, dowolny instrument melodyczny, klaskanie w dłonie. Utwory: Farandola (Francja)Był sobie mały okręt (Francja)Sprzedawca placków (Chile)Każdy sobie na czymś gra (Estonia)Lis (Egipt)Maleńka Pani (Turcja)Muszkatel (Anglia)Pomarańcze i cytryny (Anglia)Piosenka jeźdźca (Czechy)Słoń (Kambodża)Piosenka o zielonych górach Kwei Cho (Chiny)Tra-la-la, tra-la-la (Indonezja)Na targu w Janoshid (Węgry)Nie płacz (Nigeria)Śpiewam każdego ranka (Hiszpania)Kocham Cię bardzo (Włochy)Dixie (Stany Zjednoczone)Stara przyjaźń (Szkocja)Kye, Kye Kole (Ghana)Ciebie mam w sercu (Niemcy)W mieście Bahia (Brazylia)Kukabura (Australia)Wiosna (Korea)Bulba (Białoruś)Wśród urwistych skał (Rosja) Tytuł: Melodie z różnych stron świata na zespół perkusyjnyAutor: Marta PtaszyńskaStopień trudności: Instrument: zespół perkusyjnyNotacja muzyczna: zapis nutowy,Wydawnictwo: PWMFormat: str 48+4+2+6+5+4+2+2+1+4+2+2+1+2+3+2+1+3+4+8+4+2+2+2+6+4+2+2+6+2+2+7+8+2+2, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790274009717 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Miguel Esteva Marta gitara klasyczna 4/4
Miguel Esteva Marta gitara klasyczna 3/4
AN Melodie ludowe na Bum Bum Rurki
PWM Ptaszyska Marta - ABC perkusisty
"Czas Rozpalić Piec" - czyli melodie na jesień

"Czas Rozpalić Piec" - czyli melodie na jesień

I tak po dusznym i burzowym lecie wreszcie weszła na scenę jesień. Wkroczyła, jak to ona, długim, posuwistym krokiem, powiewając peleryną kolorowych liści, mrucząc pod nosem smętne melodie – zapowiedź zimowych ciemności. Uwerturą jesieni jest karnawał kolorów i światła...

Jedyny kobiecy duet perkusyjny w Polsce

Jedyny kobiecy duet perkusyjny w Polsce

Dalbergia Duo jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym). Duet założony w 2017 roku ma już na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej.

Siergiej Prokofiew

Siergiej Prokofiew

Ten kompozytor i pianista sowiecki urodzony w Sonowce w 1891 roku jest jednym z najlepszych przykładów sowieckiej szkoły kompozycji. Jego twórczość wpłynęła na późniejszych artystów z jego stron takich jak Aram Chaczaturian czy Dymitr Kabalewski.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl