Anna Netrebko

© HyundaiCardWeb
Charakterystyczna, ciemna barwa głosu, znakomita prezencja i styl to cechy, które zaprowadziły tę rosyjską sopranistkę na szczyty. Urodzona w 1971 roku w Krasnodarze Anna Netrebko rozpoczęła swoją karierę sprzątając w Teatrze Maryjskim w Petersburgu, gdzie jednak szybko została zauważona przez dyrygenta W. Gergiewa i już w wieku 22 lat zadebiutowała tam w roli Zuzanny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Po udanym starcie artystka wystąpiła w Operze Kirov wcielając się w rolę Aminy z „Lunatyczki” V. Belliniego, Paminy z „Zaczarowanego Fletu” W. A. Mozarta czy Łucji z „Łucji z Lamermooru” G. Donizettiego.
W 1995 roku ukończyła Konserwatorium w Petersburgu i w tym samym roku o jej niesamowitym talencie dowiedział się świat, gdyż wystąpiła w roli Ludmiły z „Rusłana i Ludmiły” M. Glinki na scenie Opery w San Francisco. Od tego czasu stała się cenioną sopranistką zapraszaną na międzynarodowe koncerty.
Występ w operze „Wojna i Pokój” w roli Nataszy Rostowej na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku potwierdził klasę oraz geniusz śpiewaczki i wpisał ją na listę 9 najważniejszych gwiazd muzyki operowej. Artystka bierze udział w wielu projektach, festiwalach, koncertach z filharmoniami z całego świata. Jest zdobywczynią wielu nagród, m.in. Glinka Vocal Competition (1995), Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. N. Rymskiego-Korsakowa (1996), „Amadeus Music Award 2003”, „Echo Award 2004”, „Najlepsza śpiewaczka roku 2004”, „Bambi” w kategorii Muzyka Klasyczna (2006).
Od 2006 roku Anna Netrebko oprócz rosyjskiej narodowości posiada również austriacką, o którą sama zabiegała. Według austriackiej prasy śpiewaczka planuje stale mieszkać w Wiedniu oraz Slasburgu.
We wrześniu tego roku sopranistka rozpocznie sezon na scenie Metropolitan Opera interpretując angielską królową z „Anny Boleny” G. Donizettiego. Premierę obejrzeć będzie można na żywo na ogromnych telebimach zamontowanych przy Times Square oraz Lincoln Centre.

Pożegnalny duet Nataszy i Andrieja- Siergiej Prokofiew "Wojna i Pokój". Netrebko & Chworostowski.


Wolfgang Amadeusz Mozart "Le nozze di Figaro" Madame, voi tremate

https://www.youtube.com/watch?v=8mXhNCIoWp4

Andrew Lloyed Webber "Pie Jesu". Netrebko & Swait


Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Anna Netrebko - Puccini - La Bohème Quando m
A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie
David Garrett - Io Ti Penso Amore ft. Nicole Scherzinger

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Klubczewska Anna ″Materiały pomocnicze do nauki gry na skrzypcach w pierwszej pozycji″
PWM Klechniowska Anna Maria - Szkoa na fortepian
PWM Bado Anna - Cicha noc. 8 kold na gitar
D′Addario KRDD Kaplan Premium Rosin kalafonia skrzypce/altwka (ciemna)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl