1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. 10 lat Soundedit – Dzień z Panem Korzyńskim!
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - 10 lat Soundedit – Dzień z Panem Korzyńskim!

10 lat Soundedit – Dzień z Panem Korzyńskim!

szukaj w artykułach:

Andrzej Korzyński, ceniony i szanowany kompozytor, aranżer oraz producent otrzyma podczas Festiwalu Soundedit nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”. Organizatorzy postanowili uhonorować jego dokonania przeznaczając na twórczość wybitnego artysty cały dzień. Zarazem Festiwal po raz pierwszy organizuje punkty programu, które powinny spodobać się dzieciom.

- Mój pomysł na Festiwal Soundedit od zawsze był prosty: „robić rzeczy takie, których nie robiono wcześniej”. Pomysł na to, by gościem Festiwalu był Andrzej Korzyński nosiłem w sobie od dawna. Również sporo czasu zajęło mi opracowanie całego dnia przeznaczonego dla młodszej publiczności. Oczywiście, w niedzielę 28 października zapraszamy nie tylko dzieci. Zapraszamy każdego, kto ceni muzykę skomponowaną przez laureata nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” oraz miło wspomina filmy o „Panu Kleksie”. Będą koncerty, projekcje, spotkania i warsztaty. Przypomnę jeszcze tylko, że już w sobotę, po występie Giorgio Morodera na scenie pojawi się Andy Votel, który zaprezentuje wizualno-muzyczną interpretację muzyki i filmów o Ambrożym Kleksie – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

Poranek z Panem Kleksem rozpocznie się w niedzielę 28 października w Klubie Wytwórnia o godz. 10.00. Dziecięcy zespół The Recyklofons zagra koncert złożony z utworów Andrzeja Korzyńskiego, czyli The Recyklofons plays Korzyński. Wcześniej odbędą się warsztaty z budowania instrumentów i poszukiwania dźwięków. Propagatorem idei „Recyklofonii” jest Suavas Lewy. Jego metoda polega na własnoręcznym wykonywaniu instrumentów i obiektów dźwiękowych z rzeczy/śmieci pozornie już bezużytecznych oraz swobodnym muzykowaniu. Główny nacisk kładzie się na tworzenie przez uczestników warsztatów autorskiej wypowiedzi muzyczno-dźwiękowej. Następny punkt programu to projekcja filmu "Akademia Pana Kleksa". Udział w poranku jest bezpłatny.

O godz. 18.00 zapraszamy na „Wieczór z Korzyńskim”. W programie: projekcja filmu dokumentalnego „Andrzej Korzyński – Zagubiony diament”, spotkanie z Andrzejem Korzyńskim i Grzegorzem Brzozowiczem (dziennikarz muzyczny, reżyser filmu o A. Korzyńskim) oraz koncert - Filip Siejka Band gra Korzyńskiego. Filip Siejka Band wystąpi w składzie: Filip Siejka – skrzypce, Tomasz Torres - perkusja, Paweł Gawlik - bas, Kamil Barański - klawisze. Program koncertu w większości składać się będzie z kompozycji wykorzystanych w filmach Andrzeja Żuławskiego.

Bilety na część wieczorną kosztują 35 PLN i można je nabyć na stronach: ticketmaster.plbilety24.pl i biletomat.pl. Osoby, które kupiły karnet na cały Festiwal Soundedit nie muszą kupować biletu na niedzielne punkty programu.

Filip Siejka - muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer. Autor sukcesów wielu polskich artystów pop. Jego przeboje, jak m.in. wykonywany przez Patrycję Markowską „Świat się pomylił”, docenione przez publiczność i radiowców, królowały na polskich listach przebojów i festiwalach. Urodził się i wychował w rodzinie muzyków, ukończył podstawową i średnią szkołę muzyczną im. K. Szymanowskiego w Warszawie. W 1997 r., po trzech latach indywidualnego toku studiów w klasie skrzypiec u prof. Mirosława Ławrynowicza, obronił dyplom Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Pracuje przy wielu projektach artystycznych, produkując, komponując, grając na skrzypcach elektrycznych, fortepianie i gitarze. Kocha muzykę, grywa na skrzypcach improwizując na żywo do setów Dj-ów w Polsce i na Świecie, realizując swój projekt „Live Acts With Dj’s”.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących: wystawa Briana Griffina w Gdyni, cykl koncertów „Fortepiany Wolności”, spotkanie Echo Connect, seria występów w Radiu Łódź „Soundedit – Spotlight”, warsztaty i spotkania tematyczne, projekcje w Kinie Bodo. Główne punkty programu będą miały miejsce w Klubie Wytwórnia w ostatni weekend października.
The Orb, Orbital oraz Reni Jusis wystąpią w czwartek, 25 października 2018 r. w Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29).

Natomiast 26 października (piątek) zagrają: zimnofalowa legenda The Opposition oraz kultowo-klubowa Morcheeba. Ten dzień podsumuje afterparty – 19 Wiosen oraz Bielizna – w pubie Łódź Kaliska (ul. Piotrkowska 102). Koncerty w Łodzi Kaliskiej rozpoczną się o godz. 22.00, bilety na te występy kosztują 35 pln i można je kupować na stronach: ticketmaster.plbilety24.pl i biletomat.pl.

27 października (sobota) wystąpią: Mery Spolsky, Nosowska + Smolik i Giorgio Moroder. Tego samego dnia odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagrody "Człowieka ze Złotym Uchem". Dzień w Klubie Wytwórnia podsumuje Andy Votel projektem "Kleksploitation".

Karnety na Festiwal Soundedit, obejmujące dni: czwartek, piątek, sobotę i niedzielę (25–28.10.2018 r.) w cenie 230 pln można nabyć na stronach: ticketmaster.plbilety24.pl i biletomat.pl. Bilety na czwartek, podczas którego wystąpi The Orb, Orbital oraz Reni Jusis kosztują 110 pln. Bilety na pozostałe, poszczególne dni (piątek, sobota) również kosztują 110 pln, niedziela – 35 pln. Karnety i bilety można nabyć również w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, (bilety@wytwornia.pl) oraz w sieci salonów: Empik, Media Markt, Saturn.


I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 10. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Zdjęcia: mat. pras. Soundedit
 


Andrzej Korzyński

Urodzony w Warszawie 2 marca 1940 r. W 1964 r. uzyskał dyplom z „kompozycji, dyrygentury i fortepianu” na PWSM w Warszawie. Kompozycję studiował u prof. Kazimierza Sikorskiego. W 1963 r. został redaktorem w Polskim Radiu „Studenckiego Magazynu Muzycznego”.
Był założycielem zespołu do nagrań Ricercar 64. Od 1965 r. był kierownikiem Studia Rytm w Polskim Radiu. To Andrzej Korzyński wykreowanie Piotra Szczepanika na piosenkarza. Jest kompozytorem trzech piosenek roku: „Żółte Kalendarze” (1965 r.), „Kochać” (1966 r.), „Motylem jestem” (1973 r.).
W 1969 r. skomponował muzykę do filmu „Le Grabuge” prod. francusko-brytyjsko-amerykańskiej. Łącznie napisał muzykę do 131 filmów. Były to produkcje realizowane w: Polsce, NRD, Związku Radzieckim, RFN i Francji. Ważniejsze tytuły w reżyserii Andrzeja Wajdy: „Wszystko na sprzedaż”, „Polowanie na muchy”, „Brzezina”, „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z Żelaza”, „Panna Nikt”.
Dla reżysera Władysława Ślesickiego Andrzej Korzyński skomponował muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy”, reżysera Zbigniewa Kuźmińskiego: „Agent Nr 1”. Długoletnie współpraca z Andrzejem Żuławskim to kompozycje dla filmów: „Pavoncello”, „Pieśń tryumfującej miłości”, „Trzecia część nocy”, „Diabeł”, „Na Srebrnym Globie”, „Possesion”, „Moje noce są piękniejsze niż twoje dni”, „Szamanka”, „Wierność”, „Kosmos”. Korzyński współpracował również z Sylwestrem Chęcińskim przy filmach: „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo żuć”, „Wielki Szu”.
W filmach „Akademia Pana Kleksa”, „Podróże Pana Kleksa”, „Pan Kleks w Kosmosie”, „Tryumf Pana Kleksa” – wszystkie w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego - również usłyszymy kompozycje Andrzeja Korzyńskiego.
Kompozytor tworzył również muzykę do polskich seriali: „Tulipan”, „Akwen Eldorado”, „Pierścień i Roża”, „Tygrysy Europy”.
W 1974 r. założył zespół Arp Life, a w roku 1984 wykreował Piotra Fronczewskiego do postaci Franka Kimono, z którym nagrał piosenki oraz napisał teksty pod pseudonimem Spol. Album „Franek Kimono” został albumem roku 1974 r.
Najważniejsze piosenki, jakie Andrzej Korzyński wymienia w swoim dorobku: „King Bruce Lee Karate Mistrz”, „Do Łezki Łezka”, „Domek bez adresu”, „Dysk Dżokej”, „Kasa Seks”, „Kochać”, „Krąży, krąży złoty pieniądz”, „Motylem jestem”, „Meluzyna”, „Mówili na nią Słońce”, „Mydełko Fa”, „Pożegnanie z Bajką”, „Szparka Sekretarka”, „Witajcie w naszej Bajce”, „Zabawa podmiejska”, „Tankowanie nocą”, „Żółte Kalendarze”.
Andrzej Korzyński ma w swoim dossier również pracę przy musicalach: „Drugie wejście smoka, czyli Franek Kimono story”, „Czarna dziura, czyli gwiezdne love story”, „Pierścień i roża”, „Akademia Pana Kleksa”.
Poproszony o dwa słowa o sobie artysta napisał: „jestem żonaty, moja żona ma na imię Sylwia, syn - Mikołaj, a wnuki to: Leon i Gustaw. Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję, Andrzej Korzyński.”
Podczas 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit Andrzej Korzyński zostanie uhonorowany statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”. Uroczysta Gala odbędzie się w sobotę, 27 października w łódzkim Klubie Wytwórnia.kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl