„DOMÓWKA Z DWÓJKĄ” – MECCORE STRING QUARTET GRA BEETHOVENA, CZAJKOWSKIEGO I SZYMANOWSKIEGO

Utwory Beethovena, Czajkowskiego, Szymanowskiego i Janaczka oraz muzyczne niespodzianki złożą się na repertuar najbliższej „Domówki z Dwójką”, której gospodarzem będą muzycy Meccore String Quartet. Emisja koncertu w sobotę 3 października od godz. 19.00 – na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie internetowej i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Wprawdzie ten rok zostanie bardziej zapamiętany jako… Rok Covida, a nie Ludwiga, ale skoro obchodzimy w tym roku 250-lecie urodzin Beethovena, dlatego postanowiliśmy rozpocząć nasz występ pierwszą częścią jego późnego Kwartetu z opusu 132. Następnie przeniesiemy się do Czech i zagramy pierwszą część I Kwartetu Leosza Janaczka. To dzieło niezwykle ekspresyjne, z którym warto się zapoznać – mówił w Programie 2 Polskiego Radia Wojciech Koprowski – prymariusz, czyli pierwszy skrzypek kwartetu. W najbliższej „Domówce” pojawią się również kompozycje Piotra Czajkowskiego i Karola Szymanowskiego. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek z gatunku kameralistyki.

Założony w 2007 roku Meccore String Quartet uznawany jest za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia. Grupę tworzą: Wojciech Koprowski (pierwsze skrzypce), Aleksandra Bryła (drugie skrzypce), Michał Bryła (altówka), Marcin Mączyński (wiolonczela). Zespół od wielu lat zachwyca melomanów występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i zdobywając nagrody w konkursach (m.in. pierwsze nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Weiden i Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen). Kwartet ma na koncie trzy płyty studyjne, a od 2010 roku jest gospodarzem odbywającego się w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Quarto Mondi, w ramach którego prezentuje polskiej publiczności czołowych artystów światowej sceny kwartetowej. Muzycy zespołu prowadzą również działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

• Transmisja koncertu w sobotę 3 października o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Powiązane Video Wszystkie video

New Violin - Works for Violin and String Quartet
Stanisława Celińska, Bartek Wąsik & Royal String Quartet - Warszawa (T. Love)
New Violin in the Krakow Opera - works for violin and string quartet
Nosowska, Royal String Quartet i Bartek Wąsik - Nie więcej

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Triangle Quartet kolumny podłogowe serii Genese 120W/8 (matt mahogany)
Groove Tubes E34LS Medium Quartet lampy elektronowe (4 szt. sparowane)
Finger Ease Guitar String Lubricant płyn do strun
Groove Tubes 6L6-CHP Medium Quartet lampy elektronowe (4 szt. sparowane)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl