NOWY KLIP MECCORE STRING QUARTET!

szukaj w video:

MACIEJ OBARA QUARTET oraz MYELE MANZANZA QUARTET (Kieleckie Centrum Kultury) - bilety

2020-09-27

Miasto: Kielce, Miejsce: Kieleckie Centrum Kultury, Termin: 2020-09-27, godz. 18:00...

czytaj dalej »

Muzyka, ruch, czyste emocje.

Teledysk promuje najnowszy album zezpołu MECCORE STRING QUARTET: Szymanowski & Debussy, na którym znajdziemy oba przełomowe kwartety Szymanowskiego i uwodzicielski, słodko-gorzki kwartet Debussy’ego.

Charakter kompozycji sprowokował wielowymiarowe odczytanie, któremu brak słów i jasno zakodowanych znaczeń dodaje tylko aktualności i intuicyjnego przekazu.

Dzięki choreografii stworzonej przez Izabelę Szostak, energetyzujące nagranie przemawia do słuchacza-widza z jeszcze większą intensywnością.


MECCORE STRING QUARTET: Szymanowski & Debussy

 Utworzony w 2007 r. Meccore String Quartet uznawany jest za jeden z najwybitniejszych polskich kwartetów smyczkowych. Ma na koncie wiele nagród polskich i międzynarodowych. Zespół kształcił się m.in.w klasie kameralistyki Artemis Quartett w Universität der Künste w Berlinie oraz w mistrzowskiej klasie kameralistyki Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli. Następnie doskonalił swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich (m.in. Reggio Emilia String Quartet Festival, Beethoven Haus Masterclass w Bonn, Jeunesses Musicales w Weikersheim), prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak: Gerhard Schulz (Alban Berg Quartet), Cuarteto Casals, Vogler Quartett, Kuss Quartett, Barthold Kuijken, Heime Müller, Antonello Farulli, Peter Cropper (Lindsay String Quartet). Ważnym wydarzeniem w życiu artystycznym zespołu było uczestniczenie w kursie interpretacji muzyki Ludwiga van Beethovena prowadzonym przez Alfreda Brendla. Artyści występowali w wielu prestiżowych salach koncertowych w tym m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Wiedniu, Madrycie czy Berlinie. W 2011 roku kwartet otrzymał nominację do nagrody Paszport Polityki w kategorii muzyka poważna m.in. za śmiałe łamanie konwenansów i stereotypów.

Artyści organizują także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Q’arto Mondi i rozwijają działalność charytatywną. Meccore String Quartet spełnia ważną dla członków zespołu misję, jaką jest propagowanie muzyki kameralnej w miejscach o ograniczonym dostępie do dóbr kultury, kładąc szczególny nacisk na koncerty w szpitalach dla dzieci i młodzieży.


Directed and produced by Wojciech Klimala: www.klimala.eu

Choreography and dance: Izabela Szostak

www.meccorequartet.com/pl/
www.warnermusic.pl

Patroni medialni: RMF Classics, MWM, Lounge Magazine, POLMIC, Twoja Muza, Presto, TVP Kultura
Podziękowania dla: Irene Sttels-Wilsing Foundation, Filharmonii Świętokszyskiej im. O. Kolberga oraz Urzędu Miasta Kielce za wsparcie, bez którego płyta nie mogłaby powstać.

Płyty

w katalogu muzycznym

Orkiestra im.Telemanna

0

Orkiestra  im. Telemanna koncertuje od 2000r w Żywcu na Starym Zamku, w MCK i konkatedrze zadowalając koneserów muzyki dawnej, sakralnej i popularnej, przyciąga na cykliczne koncerty w...

czytaj dalej »

Akademicki Chór Kameralny Społecznej Akademii Nauk

0

Akademicki Chór Kameralny Społecznej Akademii Nauk istnieje od 2005 roku.  Prowadzony jest przez Dyrygent Renatę Banacką - Walczak.  Na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki...

czytaj dalej »

Sinfonia Speranza

0

 Orkiestra “Sinfonia Speranza” powstała z inicjatywy dyrygenta Macieja Tarnowskiego w 2010 roku. Tworzą ją przede wszystkim studenci i absolwenci wyższych uczelni muzycznych. To...

czytaj dalej »