NOWY KLIP MECCORE STRING QUARTET!


Muzyka, ruch, czyste emocje.

Teledysk promuje najnowszy album zezpołu MECCORE STRING QUARTET: Szymanowski & Debussy, na którym znajdziemy oba przełomowe kwartety Szymanowskiego i uwodzicielski, słodko-gorzki kwartet Debussy’ego.

Charakter kompozycji sprowokował wielowymiarowe odczytanie, któremu brak słów i jasno zakodowanych znaczeń dodaje tylko aktualności i intuicyjnego przekazu.

Dzięki choreografii stworzonej przez Izabelę Szostak, energetyzujące nagranie przemawia do słuchacza-widza z jeszcze większą intensywnością.






MECCORE STRING QUARTET: Szymanowski & Debussy

 Utworzony w 2007 r. Meccore String Quartet uznawany jest za jeden z najwybitniejszych polskich kwartetów smyczkowych. Ma na koncie wiele nagród polskich i międzynarodowych. Zespół kształcił się m.in.w klasie kameralistyki Artemis Quartett w Universität der Künste w Berlinie oraz w mistrzowskiej klasie kameralistyki Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli. Następnie doskonalił swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich (m.in. Reggio Emilia String Quartet Festival, Beethoven Haus Masterclass w Bonn, Jeunesses Musicales w Weikersheim), prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak: Gerhard Schulz (Alban Berg Quartet), Cuarteto Casals, Vogler Quartett, Kuss Quartett, Barthold Kuijken, Heime Müller, Antonello Farulli, Peter Cropper (Lindsay String Quartet). Ważnym wydarzeniem w życiu artystycznym zespołu było uczestniczenie w kursie interpretacji muzyki Ludwiga van Beethovena prowadzonym przez Alfreda Brendla. Artyści występowali w wielu prestiżowych salach koncertowych w tym m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Wiedniu, Madrycie czy Berlinie. W 2011 roku kwartet otrzymał nominację do nagrody Paszport Polityki w kategorii muzyka poważna m.in. za śmiałe łamanie konwenansów i stereotypów.

Artyści organizują także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Q’arto Mondi i rozwijają działalność charytatywną. Meccore String Quartet spełnia ważną dla członków zespołu misję, jaką jest propagowanie muzyki kameralnej w miejscach o ograniczonym dostępie do dóbr kultury, kładąc szczególny nacisk na koncerty w szpitalach dla dzieci i młodzieży.


Directed and produced by Wojciech Klimala: www.klimala.eu

Choreography and dance: Izabela Szostak

www.meccorequartet.com/pl/
www.warnermusic.pl

Patroni medialni: RMF Classics, MWM, Lounge Magazine, POLMIC, Twoja Muza, Presto, TVP Kultura
Podziękowania dla: Irene Sttels-Wilsing Foundation, Filharmonii Świętokszyskiej im. O. Kolberga oraz Urzędu Miasta Kielce za wsparcie, bez którego płyta nie mogłaby powstać.


Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Powiązane Video

Popey Music ® - Cinematic Trailer #1
New Year's Day - Miłosz Rutkowski i Shoko Sakai
II Festiwal Muzyki Crossover w Bielsku-Białej
Popey Music ® - The Hobbit Trailer
Wszystkie video
Opium String Quartet

Opium String Quartet

Opium String Quartet (O.S.Q) powstał wiosną 2004 roku. Niespełna trzy miesiące później zadebiutował podczas letniego festiwalu im. Jerzego Waldorfa w Radziejowicach zdobywając entuzjastyczne recenzje.

Baltic Neopolis Quartet

Baltic Neopolis Quartet

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków- solistów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra – absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Berlinie, Londynie, Wrocławiu i Szczecinie.

Cracow Guitar Quartet

Cracow Guitar Quartet

Początki historii kwartetu sięgają 1993 roku, kiedy to Joanna Baran i Jadwiga Wołek założyły duet gitarowy o nazwie Alirio Duo. Pomimo sukcesów jakie duet odnosił w Polsce i za granicą, artystki postanowiły poszerzyć jego skład, chcąc wzbogacić...

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl