Spektakle tańca w ramach konferencji „Taniec współczesny w drugiej połowie XX wieku” w Łodzi

„List” i „Poniżej nieba, czyli … po polsku” to dwa spektakle teatru tańca w choreografii Witolda Jurewicza, które zostaną zaprezentowane w sobotę 14 maja w ramach konferencji naukowej „Taniec współczesny w drugiej połowie XX wieku” zorganizowanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca. Początek spektakli o godz. 20.00 w Sali koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej 2a, wstęp wolny.

Spektakle „List” i „Poniżej nieba, czyli … po polsku”, wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach tańca, były zrealizowane przez Witolda Jurewicza po raz pierwszy w Teatrze Tańca „Alter” w Kaliszu w 1996 i 1998 roku. Po prawie 20 latach zostały wznowione w ramach zajęć z repertuaru na pierwszym i drugim roku studiów choreografii i technik tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Wystąpią: Ewa Drzewiecka, Sara Kozłowska, Kinga Rabka, Ewelina Tołyż, Dominika Wójtowicz, Łukasz Kin, Tomasz Kowalski, Franciszek Wojciechowski.
Teatr „Alter” został założony w 1985 roku przez Witolda Jurewicza, choreografa zespołu. Od początku podstawowym założeniem Teatru było poszukiwanie nowych form wyrazu poprzez ruch i wpisywanie go w naszą estetykę, mentalność, kulturę. Zespół nie pracował w ściśle określonej technice. Głównym tworzywem spektaklu była improwizacja. Choreografie teatru „Alter” często pełne są humoru, pokazują jak bawić się życiem, jak z przymrużeniem oka traktować swoje błędy i śmiać się z samego siebie.

LIST
choreografia: Witold Jurewicz
muzyka: Loreena McKennitt
realizacja: Jacek Owczarek we współpracy z Anną Wytych-Wierzgacz
wykonanie: Ewa Drzewiecka, Sara Kozłowska, Kinga Rabka, Ewelina Tołyż, Dominika Wójtowicz, Tomasz Kowalski, Franciszek Wojciechowski
czas: 20 min.

PONIŻEJ NIEBA, CZYLI ... PO POLSKU
choreografia i reżyseria: Witold Jurewicz
realizacja: Jacek Owczarek, Anna Wytych-Wierzgacz
muzyka: polska muzyka ludowa „Zespół polski”
wykonanie: Sara Kozłowska, Kinga Rabka, Dominika Wójtowicz, Łukasz Kin, Tomasz Kowalski, Franciszek Wojciechowski
czas: 30 min.

2-dniowa konferencja naukowa której częścią są zapowiadane spektakle, będzie poświęcona tańcowi współczesnemu. Jej organizatorzy, mając przekonanie, że taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku to historia niedokończona, zaprosili do udziału w obradach wszystkich najważniejszych twórców współczesnego tańca w Polsce w drugiej połowie XX wieku. Konferencja ma za zadanie wypełnić lukę w powszechnej wiedzy o sztuce tańca, przede wszystkim wiedzy historycznej. Wiadomości dotyczące tego okresu są porozrzucane w nielicznych, okazjonalnych zazwyczaj publikacjach, często niekompletne. By ten czas w polskim tańcu mógł zaistnieć w ramach obiegu naukowego, organizatorzy planują wydanie publikacji naukowej. Swój przyjazd zapowiedzieli na konferencję m.in.: Jerzy Maria Birczyński, Zbigniew Bujakowski, Leszek Bzdyl, Piotr Galiński, Edyta Kozak, Anna Maciejak, Wojciech Misiuro, Melissa Monteros, Iwona Olszowska, Katarzyna Skawińska, Hanna Strzemiecka oraz Ewa Wycichowska i Elżbieta Szlufik-Pańtak. Omówione zostaną m.in. różne aspekty działalności Polskiego Teatru Tańca, Gdańskiego Teatru Tańca, Teatru Tańca „Alter” z Kalisza, Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Ekspresji Wojciecha Misiuro, Teatru Dada von Bzdülöw i in. Obrady konferencji odbędą się w dniach 14-15 maja w Sali kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi (al. 1 Maja 4).

Powiązane Video Wszystkie video

Urszula Jasiecka-Bury - Klawesyn, Organy, Barok - wywiad
Aram Chaczaturian - Taniec z szablami
Edvard Grieg - Taniec Elfów
Antonio Bazzini - Taniec goblinów - David Garrett

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Numark C1 rackmikser DJ
Palmer PPB20 spliter
Numark Stereo iO interface audio
RockCable 30600 DC 3 kabel zasilajcy 3-rozgazienia

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl