Słuchawki nauszne czy douszne?

Słuchawki nauszne vs słuchawki douszne

Słuchawki nauszne, czego przykładem może być JBL Tune 500BT, to słuchawki zakładane na uszy, które można dopasować do głowy dzięki regulowanemu pałąkowi. Dzięki podłączeniu do dowolnego urządzenia (np. komputer, smartfon, tablet itp.) pozwalają cieszyć się muzyką, czy odtwarzać audiobooki. W tym miejscu warto podkreślić, że słuchawki nauszne mogą łączyć się z odtwarzaczem zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. W sprzedaży dostępne są trzy typu słuchawek nausznych, a mianowicie:

Inaczej użytkuje się słuchawki douszne, np. słuchawki AirPods, które należy umieścić wewnątrz małżowiny usznej. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz małej wadze są one nie tylko dyskretne, ale również bardzo poręczne. Wadą w tym przypadku jest mała membrana, która przekłada się na gorszej jakości dźwięk. Warto jednak zaznaczyć, że słuchawki douszne mimo iż dobrze izolują dźwięki z otoczenia, to pozwalają usłyszeć np. nadjeżdżający pojazd, co jest istotne ze względów bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku słuchawek nausznych w sprzedaży dostępne są słuchawki douszne umożliwiające łączność przewodową lub bezprzewodową z odtwarzaczem. Szczególnym rodzajem słuchawek dousznych są słuchawki dokanałowe, które jak nazwa wskazuje umieszcza się w kanale słuchowym. Dzięki temu dźwięk jest bardziej wyrazisty, jednak należy uważać przy odtwarzaniu wysokich częstotliwości, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia słuchu.

Słuchawki nauszne – zalety

Słuchawki nauszne cieszą się dużą popularnością, ze względu na swoje zalety. Zaliczyć do nich należy między innymi:

Korzyścią z wyboru słuchawek nausznych z pewnością jest również fakt, że doskonale sprawdzają się w domowym zaciszu. Przywoływany już model JBL Tune 500bt dostarcza bowiem kompletne brzmienie.

Zalety słuchawek dousznych

Zwolennicy słuchawek dousznych również podają wiele argumentów przemawiających za zakupem tego typu sprzętu. Wymienić wśród nich należy chociażby:

Podsumowując, należy stwierdzić, że zarówno słuchawki nauszne, jak i douszne to sprzęt, który posiada wiele zalet. Przy zakupie warto więc kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami oraz opierać na własnych upodobaniach.

Powiązane Video Wszystkie video

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AKG K 312 słuchawki douszne (grafitowe)
AKG K44 (32 Ohm) słuchawki zamknięte
AKG K 319 Dark Charcoal słuchawki douszne
Audio Technica ATH SJ55 BK słuchawki nauszne, DJ style (czarne)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl