1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Przez wieki gitary z Krzysztofem Pełechem
ARTYKUŁ: Polecamy - Przez wieki gitary z Krzysztofem Pełechem

Przez wieki gitary z Krzysztofem Pełechem

szukaj w artykułach:
fot. Łukasz Giza
Bach, muzyka polska, hiszpańska i latynoska – w tak różnorodną muzyczną podróż zabierze w trakcie swojego występu 29 listopada Krzysztof Pełech. Koncert jednego z najlepszych polskich gitarzystów klasycznych odbędzie się w Muzeum Powozów w Galowicach. Jest to ostatni bezpłatny koncert w ramach cyklu Podróże Po Strunach w tym roku.
Krzysztof Pełech ma na swoim koncie 16 wybitnych albumów, ponad 60 solowych koncertów rocznie oraz trzykrotny tytuł najlepszego polskiego gitarzysty klasycznego przyznany przez magazyn „Gitara i Bas”. Jednak o przynależności wrocławskiego gitarzysty do światowej elity świadczy też jego zaangażowanie w organizację międzynarodowych wydarzeń kulturalnych na Dolnym Śląsku. Gitarzysta jest dyrektorem słynnego Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ oraz Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej, będącego miejscem rodzenia się młodych talentów. Krzysztof Pełech od lat zaprasza największe gwiazdy gitary z Hiszpanii, Włoch, USA, Argentyny czy Australii, sprawiając, że Wrocław staje się na mapie świata miejscem, które kojarzone jest z muzyką gitarową. Natomiast na co dzień artysta prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Mimo licznych międzynarodowych tras koncertowych i organizacji festiwali, gitarzysta aktywnie koncertuje również na Dolnym Śląsku. I to właśnie, te lokalne, kameralne występy pozwalają na najlepszy odbiór muzyki Krzysztofa Pełecha. Znakomita technika, wszechstronność w doborze klasycznego repertuaru i łączenie go z rozrywkowymi hitami sprawia, że koncerty Krzysztofa Pełecha są niezwykle ciekawe, nawet dla gitarowych laików.
Takiego właśnie występu może się też spodziewać publiczność, która pojawi się 29 listopada w Galowicach pod Wrocławiem. Zapowiedziane w repertuarze kompozycje Bacha czy hiszpańskich mistrzów, takich jak: I. Albéniz, F. Tárrega lub argentyńskiego kompozytora Jorge Morela, to sposób na ukazanie różnorodnych odcieni muzyki gitarowej. Jednak możemy być też pewni, że Krzysztof Pełech zaskoczy też współczesnymi kompozycjami i własną muzyczną inwencją.
Sam koncert jest też dobrą okazją, bo odwiedzić Muzeum Powozów w Galowicach. W pięknym zabytkowym zespole folwarcznym znajduje się ponad pięćdziesiąt sań, karet, powozów i bryczek, które przenoszą nas wyobraźnią we wcześniejsze stulecia. Zwiedzanie muzeum, w połączeniu z muzyczną gitarową podróżą, to z pewnością sposób na wyjątkowe spędzenie niedzieli.
Koncert Gitara przez wieki rozpocznie się o godz. 16.00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, dzięki mecenasowi koncertu – Gminie Żórawina.

Gitara przez wieki
Krzysztof Pełech
29.11.2015 (nd) godz. 16.00
GALOWICE, Muzeum Powozów, ul. Leśna 5
www.gitaraplus.pl
www.podrozepostrunach.pl
Wstęp wolny!


kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl