Obój i fagot online | VI Międzynarodowy Akademicki Konkurs Oboistów i Fagocistów im. Józefa Ciepłuchy

Organizatorem Konkursu dla oboistów i fagocistów są Katedra Instrumentów Dętych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Fundacja „Muzyka do Potęgi”. Ideą wydarzenia jest promowanie najlepszych instrumentalistów z polskich i zagranicznych uczelni muzycznych. Konkurs rozgrywany jest w dwóch oddzielnych kategoriach: oboju i fagotu. Młodzi instrumentaliści przesłali już swoje nagrania eliminacyjne. Prezentacji konkursowych można posłuchać na stronie internetowej Uczelni: www.amuz.lodz.pl.

W jury Konkursu zasiedli wybitni polscy artyści i specjaliści w zakresie gry na oboju i fagocie: dr hab. Arkadiusz Krupa, prof. UMFC, prof. zw. dr hab. Tomasz Miczka, prof. zw. dr hab. Józef Raatz, dr hab. Agata Piotrowska-Bartoszek, prof. dr hab. Krzysztof Kamiński, dr hab. Artur Kasperek, prof. UMFC, dr hab. Arkadiusz Adamczyk, dr hab. Katarzyna Zdybel-Nam. Sekretarzem Jury jest dr hab. Leszek Kołodziejski. W programie obowiązkowym Konkursu znalazły się utwory Aleksandra Tansmana, Michała Spisaka, Zdzisława Szostaka, Jerzego Bauera, Grażyny Bacewicz i Macieja Zielińskiego.

Konkurs ma swoje wieloletnie tradycje. Historię swoją rozpoczął na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego stulecia we Włoszakowicach – miejscu urodzenia Karola Kurpińskiego. Jego organizatorem był Ludwik Kurkiewicz – wieloletni kierownik Katedry Instrumentów Dętych w Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 90. XX w. impreza odbywała się w Sieradzu jako Ogólnopolski Konkurs Oboistów i Fagocistów (1996), następnie jako Międzynarodowy Akademicki Konkurs Oboistów i Fagocistów (1999). Pod tą samą nazwą kolejne cztery edycje odbyły się w Łodzi (2002, 2005, 2008, 2011). Od 2014 roku konkurs nosi imię Józefa Ciepłuchy.

Józef Ciepłucha był wybitnym polskim oboistą, pedagogiem i dyrygentem. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi, w klasie oboju Antoniego Olejnika. W 1959 roku rozpoczął pracę w Orkiestrze Państwowej Filharmonii w Łodzi. W kolejnych latach grał w Orkiestrze Opery Łódzkiej, Orkiestrze Filharmonii Narodowej i w latach 1965–1992 ponownie w Orkiestrze Filharmonii Łódzkiej, pełniąc funkcję pierwszego oboisty.


więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/vi-miedzynarodowy-akademicki-konkurs-oboistow-i-fagocistow

Powiązane Video Wszystkie video

Miroslav Kultyshev - Mazeppa
Marcel Bitsch - Concertino na fagot i orkiestrę
A.Vivaldi - koncert na fagot e-moll
Carl Maria von Weber - koncert na fagot

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Steinberg Cubase Artist 7 program komputerowy (darmowy update do wersji 8 online)
Steinberg Cubase Artist 7 EDU program komputerowy, wersja edukacyjna (darmowy update do wersji 8 online)
GEWA Etui na rurki Fagot 6 rurek Lakierowany na czarno
GEWA Etui na rurki Fagot 12 rurek Czerwono-brzowy lakier

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl