NIE BÓJ SIĘ IMPROWIZOWAĆ! Koncert na finał warsztatów dla młodych muzyków

Sobota 2 grudnia 2023 r.
godz. 15:00

Sala Koncertowa PSM I st. nr 5 im. H. Wieniawskiego
ul. Glubusowa 24, Warszawa

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Młodzi muzycy nie boją się improwizować, a znakomitym dowodem na to jest bardzo duże zainteresowanie jakim cieszyła się kolejna edycja warsztatów Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej dla muzycznej młodzieży „Nie bój się improwizować! Tym razem wzięli w niej udział uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 5 im. H. Wieniawskiego w Warszawie.

Warsztaty przygotowali i prowadzili: kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński. Oboje od wielu lat stosując nowoczesne metody w edukacji, propagują ideę nauczania improwizacji najmłodszych, pracując z dziećmi w różnych częściach Polski.

Młodzież podczas warsztatów uczyła się jak improwizować, poznawała różne techniki wydobywania dźwięków, a nawet zbudowała instrumenty. Efekty są świetne.

Podsumowaniem tej współpracy jest zbliżający się koncert, który odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godz. 15:00 w Sali Koncertowej PSM (ul. Globusowej 24, Warszawa) z udziałem uczestników warsztatów i prowadzących.

Gwarantowana świetna atmosfera oraz utwory improwizowane.

Szczegóły koncertu: fb.me/e/3FWmdmi37

Wstęp wolny. Do zobaczenia!

_______________

Podstawą warsztatów dla młodych muzyków „Nie bój się improwizować!” jest przeświadczenie, że decydująca rolę w rozwoju jednostki i wspólnoty pełni ludzka kreatywność i samodzielność myślenia, w tym – poczucie własnej sprawczości. Warsztaty improwizacji otwierają umysły na nowe doznania muzyczne, ucząc przy tym samodzielności myślenia i ekspresji, przy jednoczesnym współdziałaniu z innymi osobami. Dzięki temu uczestnicy poszerzają swoje horyzonty poznawcze, poznając alternatywę dla wszechogarniającej kultury masowej i otwierając się na muzykę współczesną, ale także – ucząc się wzajemnego szacunku i współpracy oraz samodzielności w myśleniu i działaniu.
_______________

*Warsztaty odbywały się w ramach programu PTMW „Warszawa kreatywna”, który jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.
_______________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej | Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa | Współpraca: PSM I st. nr 5 im. H. Wieniawskiego w Warszawie, Agencja Muzyczna Art Deco Group | Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, Warszawa za darmo – waw4free, wolnasobota.pl, cameralmusic.pl
_______________

PROWADZĄCY

Jarosław Siwiński
kompozytor i pianista

Absolwent UMFC w Warszawie. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
kontrabas

Absolwentka AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka nagrody ZKP w dziedzinie edukacji. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!”. Tworzy również teksty poetyckie.

Powiązane Video Wszystkie video

Philippe Gaubert - Madrigal for flute and piano
R. Keiser - Sonata III cz. I Allegro
Joseph Bodin de Boismortier - III Sonata, cz. I Andante
Domenico Scarlatti: Sonata A-dur

Instrumenty i sprzęt muzyczny

GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Latin Percussion Guiro Cuban Style Cuban Style
Ibanez NBUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl