Muzyczne hobby nie tylko dla muzyka

Niektórzy z nas zbierają znaczki, inni kolekcjonują pocztówki, ale są i tacy, którzy dopiero szukają swojej nowej pasji. Ciekawym pomysłem może okazać się kolekcjonowanie instrumentów muzycznych. Oczywiście warto skoncentrować się na jakiejś konkretnej grupie instrumentów. Najczęściej pasjonaci muzyczni kolekcjonują nieduże rozmiarowo instrumenty takie jak: harmonijki ustne czy ukulele. Choć znajdziemy również wielu pasjonatów, którzy mają pokaźne kolekcje akordeonów czy gitar. Jeżeli natomiast zależy nam, by kolekcjonowane instrumenty nie zrujnowały nas finansowo oraz nie zajmowały dużo miejsca, to doskonałym pomysłem może być kolekcjonowanie fletów prostych. Ze względu na swoją niezbyt skomplikowaną budowę są w dość przystępnej cenie. Oczywiście wszystko zależy od marki, materiału i klasy instrumentu, ale nawet te profesjonalne powinny być w zasięgu naszych możliwości.

Od czego zacząć?

To czy nasza pasja przerodzi się w profesjonalne kolekcjonerstwo, czy będzie amatorskim hobby czas pokaże. Zapewne na początku będziemy chcieli, by nasza kolekcja jak najszybciej się powiększała. Wprawdzie pośpiech nie jest tu wskazany, ale każdy w tej profesji uczy się na własnych błędach. Z czasem sami dojdziemy do wniosku, że nie ma większego sensu kupowania wszystkiego, co nam wpadnie tylko w ręce. Jak już trochę nabierzemy tzw. ogłady eksperckiej, to będziemy z czasem sami wiedzieć jakie instrumenty są godne uwagi a jakie nie. Przy czym należy zaznaczyć, że wcale te tzw. “godne uwagi” nie musza przesadnie dużo kosztować. Oczywiście są też kolekcjonerzy, którzy swoje poszukiwania koncentrują tylko na jakiś wybranych limitowanych seriach. Natomiast my rozpoczynając swoją przygodę kolekcjonerską możemy rozpocząć od nabycia jakiegoś budżetowego, ale też nie najtańszego fletu prostego w stroju C. Na nim będziemy mogli już poznać jakieś podstawy gry. Taki flet będzie też nam służył za taką bazę wyjściowo-porównawczą. Sami zobaczycie, jaka radość zaoponuje w Was, jak kolejny upolowany instrument okaże się lepiej brzmiącym od tego wyjściowego.

W kolejnych etapach kolekcjonowania zaczniecie porównywać nie tylko czystość brzmienia, ale i jego odcieni. Zazwyczaj jest tak, że nasze zainteresowania kierują się w stronę tych najszlachetniej brzmiących instrumentów. Z czasem sami nauczycie się jakiego można spodziewać się brzmienia zobaczywszy z jakiego rodzaju drzewa został wykonany dany instrument. To wszystko naprawdę potrafi wciągnąć i stać się prawdziwą życiową pasją.

Korzyści z nowego hobby

Oprócz ogromnej satysfakcji, to takie kolekcjonowanie instrumentów ma dwa podstawowe walory. Po pierwsze będziecie mieli ciekawą i niecodzienną pasję polegająca na kolekcjonowaniu różnego rodzaju ciekawie brzmiących fletów. Po drugie jest duża szansa, że przy takim hobby nauczycie się również dobrze grać na tym instrumencie. I tak jak już powyżej wspomnieliśmy istnieje również możliwość, że staniecie się wręcz prawdziwymi ekspertami.

Podsumowanie

Zobacz flety dla dzieci w instrumentydladzieci.pl

To co ciekawe jest w tym niecodziennym hobby muzycznym to to, że nie jest ono zarezerwowane tylko dla muzyków. Oczywiście jeżeli jesteśmy muzykami lub po prostu mamy talent muzyczny i nauka gry nie sprawia nam większych kłopotów to bardzo dobrze. Natomiast nie trzeba być jakoś wybitnie uzdolnionym muzycznie, by takie elementarne podstawy jak zagranie gamy opanować w stosunkowo krótkim czasie. Umiejętność gry na takim podstawowym poziomie pozwoli nam na rzetelne porównywanie ze sobą kolejnych instrumentów.

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Gabriel Fauré - Pavane - 15 fletów
Jezus malusie?ki
A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 1
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 2
Floyd Rose Nut R8 42,8 mm, Radius 10, blokada strun, chromowana
PWM Stachak T., Tomera-Chmiel I., Florek L. - Nasza muzyka 4. Podrcznik do ksztacenia suchu i rytmiki dla czwartej klasy szkoy muzycznej I stopnia

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl