Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Wokalny „Vistula Sounds” ponownie zawita do Ciechocinka

Druga edycja Vistula Sounds już w sierpniu ponownie zawita do nadwiślańskiego Ciechocinka. Okrzyknięte „Małą Eurowizją” wydarzenie przyciąga coraz liczniejsze grono artystów z całego świata, którzy zaprezentują najwyższej próby talenty wokalne. Oceniać je, będzie międzynarodowe jury pod przewodnictwem Grażyny Brodzińskiej. Gościem specjalnym będzie również ubiegłoroczna laureatka Vistula Sounds i reprezentantka Ukrainy w konkursie wokalnym Eurowizja Junior – Zlata Dziunka. Festiwal odbędzie się w dniach 14–18 sierpnia 2023 r. w kultowych ciechocińskich lokalizacjach, w tym na zabytkowych scenach Teatru Letniego, Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym oraz specjalnie zbudowanej scenie na Przystani nad brzegiem Wisły.

Mieszkańcy Ciechocinka i okolic, turyści oraz kuracjusze uzdrowiska oraz fani dobrej muzyki i śpiewu po raz kolejny otrzymają wyjątkowy prezent, który pozwoli im twórczo i wyjątkowo spędzić wakacyjny czas wolny w gronie rodziny i przyjaciół. Już teraz można rezerwować czas w sierpniu, aby zupełnie bezpłatnie wziąć udział w tym 5-dniowym wydarzeniu.

Rok temu przyjechaliśmy do Ciechocinka z wielkimi nadziejami na stworzenie wyjątkowej imprezy muzycznej i to się udało. Nasze wydarzenie zostało w mediach okrzyknięte „Małą Eurowizją”, a potem okazało się, że nasza laureatka z Ukrainy, Zlata Dziunka, reprezentowała swój kraj w Erywaniu podczas Eurowizji Junior. To tylko potwierdza wysoki poziom wokalny festiwalu i w tym roku nie zamierzamy obniżać lotów – powiedział pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu, Sar Sargsyan. – Już za około dwa miesiące powitamy w Ciechocinku ponad 100 artystów z całego świata, w tym z tak egzotycznych jego zakątków jak Wietnam, Libia, Kuba, Armenia czy Izrael, ale też z wielu krajów europejskich. Łącznie na scenach festiwalowych wystąpią przedstawiciele 18 krajów, w tym oczywiście z Polski. Wiemy, że rok temu poprzeczka zawisła bardzo wysoko, a my zamierzamy nie tylko utrzymać ten poziom, ale zapewnić jeszcze więcej atrakcyjnych doznań muzycznych – dodał Sar Sargsyan.

Uczestników konkursów wokalnych, w tym piosenki polskiej i zagranicznej, oceniać będą członkowie międzynarodowego jury pod przewodnictwem Muzy Festiwalu i znanej śpiewaczki operetkowej – Grażyny Brodzińskiej oraz dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – Jarosława Wasika. Wszyscy jurorzy są autorytetami muzycznymi w swoich krajach, kształcąc kolejne pokolenia wybitnych wokalistów. W składzie jury Polskę dodatkowo reprezentować będą prof. Joanna Zagdańska, Sławomir Małecki oraz Anna Sroka-Hryń, a zagranicę m.in. Rossi Yordanova z Bułgarii, Anna Poghosyan z Armenii i Joaquín Caetano z Portugalii.

Podobnie jak rok temu, oprócz konkursów tegoroczna impreza obfitować będzie w liczne wydarzenia towarzyszące. Jedną z nich będzie koncert „Goście Gospodarzom” nad Wisłą, podczas którego zagraniczni goście zaśpiewają w swoich ojczystych językach dla polskich odbiorców. Nie zabraknie także formuły znanej z ubiegłego roku – spotkań i dyskusji dotyczących muzyki i kultury. Jedno z nich, zatytułowane „Niech żyje Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu” poświęcone będzie 60. jubileuszowi powstania Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Goście festiwalowi będą ponadto mieli sposobność posłuchać zespołu Zdrowa Woda, któremu fundacja WOŚP zawdzięcza pierwsze muzyczne sukcesy – w tym roku zespół obchodzi jubileusz 35-lecia. Wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” promujący folklor regionu Kujaw i Pomorza. Na koncertach festiwalowych jako goście specjalni wystąpią Grażyna Brodzińska, Jarosław Wasik, Claire McCartin (Malta), Veronika Yanovskaya (Białoruś), Asta Bagdonaviciene (Litwa), ILLARIA (Ukraina), Zlata Dziunka (Ukraina), zdobywcy Grand Prix w I edycji Vistula Sounds, czyli DUO Performance oraz Julia Rydelek, a także dyrektor artystyczny Festiwalu Vistula Sounds – Sar Sargsyan – który po raz pierwszy przed polską publicznością wystąpi z polskim repertuarem.

Dodatkową atrakcją dla uczestników oraz ich bliskich będą wycieczki pod wspólną nazwą „Poznajmy Kujawy”. Chętni będą mieli okazję poznać zabytkowe atrakcje Ciechocinka na trasie „Solankowy Szlak”, a także udać się do Torunia – miasta Kopernika lub Bydgoszczy – miasta muzyki i zabytków.

Tworząc Vistula Sounds, mieliśmy ambicje stać się coroczną, cykliczną imprezą o zasięgu międzynarodowym, która oprócz zmagań wokalistów o nagrody będzie platformą do promocji naszego kraju, polskiej kultury i tradycji wśród młodego pokolenia polskich oraz zagranicznych gości – powiedział Mariusz Kisielewski, dyrektor festiwalu. – Festiwale muzyczne stają się coraz popularniejszą formą spędzania czasu wolnego, rozwijają turystykę, wzbogacają życie ludzi i umożliwiają wspólne dzielenie się przeżyciami. Bardzo nam zależy na tym, aby Vistula Sounds był nie tylko Małą Eurowizją, ale i wielkim wydarzeniem muzycznym, które zapewni pozytywne emocje oraz możliwości rozwijania kontaktów międzynarodowych – dodał Mariusz Kisielewski.

Impreza odbędzie się pod Honorowym Patronatem Wojewody oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Burmistrza Ciechocinka, a także pod Patronatem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Głównymi Partnerami imprezy jest Urząd Marszałkowski oraz Urząd Miejski w Ciechocinku, Partnerami zaś m.in. Uzdrowisko Ciechocinek S.A., SAWP, ZAiKS, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Toruński Portal Turystyczny, Międzyoddziałowy Klub Przewodników RO PTTK w Bydgoszczy, Krystynka Naturalna Woda Mineralna, Hotel Amazonka Conference & Spa. Partnerem Medialnym jest TVP2, TVP 3 Bydgoszcz, Radio PiK, „Zdrój Ciechociński” oraz portal www.naszemiasto.pl.

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się pod tym linkiem:
www.vistulasounds.com/index.php/pl/program.

Filmowe zaproszenie do udziału w festiwalu można obejrzeć pod tym linkiem:



***

Vistula Sounds

Festiwal „Vistula Sounds” łączy szlachetną rozrywkę w formie piosenki estradowej na najwyższym poziomie, kształcenie w zakresie sztuki scenicznej, wokalnej, ale też edukację interkulturową wraz z aspektem krajoznawczym, skupionym na promocji Ciechocinka, Kujaw i Polski wśród młodego pokolenia Polek i Polaków oraz gości z zagranicy.

W ramach Festiwalu odbędą się 2 konkursy, 3 koncerty oraz 3 wycieczki promujące Ciechocinek i Kujawy, 2 spotkania o charakterze międzynarodowej wymiany kulturalnej, a także 2 warsztaty wokalne, prowadzone przez międzynarodowych jurorów. Festiwal jako wydarzenie niekomercyjne i otwarte wzbogaca obszerną ofertę kulturalno-rozrywkową Ciechocinka o atrakcyjną, wielokulturową imprezę na wysokim poziomie.

Więcej informacji: www.vistulasounds.com.

Powiązane Video Wszystkie video

Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Piotr Wrobel - Moliendo Cafe cz. II, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015
Wojciech Kilar - Exodus

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Adamas 5300M (669605) Struny do basu akustycznego Phosphor Bronze Zestaw 4-string Med
Adamas 5300ML (669602) Struny do basu akustycznego Phosphor Bronze Zestaw 4-string Med-Light
Gibraltar Akcesoria do statywu pod Hi-Hat Hi-Hat Drop Clutch SC-DC

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl