1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Koncert premierowy płyty „Romuald Twardowski. Sacrum*Profanum”
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Koncert premierowy płyty „Romuald Twardowski. Sacrum*Profanum”

Koncert premierowy płyty „Romuald Twardowski. Sacrum*Profanum”

szukaj w artykułach:

„Romuald Twardowski. Sacrum*Profanum” to płyta, która w przededniu 90 urodzin polskiego kompozytora Romualda Twardowskiego zwraca uwagę na jego ważny i pokaźny wkład w rozwój polskiej muzyki chóralnej. Kariera Twardowskiego, która rozpoczęła się w latach 50 ubiegłego wieku i trwa do dziś to ogromny dorobek muzyczny, który stanowi trwały wkład w skarbnicę naszej kultury narodowej. Twórczość tę cechuję wielka różnorodność form i gatunków, mistrzostwo warsztatu, a jednoczy je osobowość kompozytora wiernego zasadzie: jedność w różnorodności. Płyta, realizowana pod czujnym okiem Twardowskiego to wspaniały wyraz jego myśli, a wiernie oddany zamysł twórczy stanowy wyjątkowe świadectwo jego kompozytorskiej drogi przez muzykę chóralną a cappella.

Utwory, które znalazły się na płycie:
Nokturny I i II (1960) Kołysanki I i II (1960) Mały koncert na orkiestrę wokalną (1988), Carmina de mortuis (1961), Lamentationes (1979), Exultate, jubilate (2017), Cantus sancti Casimiri (2012), Chwali, dusze moja, Gospoda (2000), Błagosławi dusze moja, Gospoda (2005), Wsiakoje dychanije (1996).

Koncert premierowy, który odbędzie się 20 października 2019 w Bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie, to wyjątkowa okazja by wysłuchać utworów nagranych przez Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum na żywo, a także wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, na którym obecny będzie Romuald Twardowski, jego bliscy, przyjaciele i przedstawiciele środowiska muzycznego. Za pulpitem dyrygenckim stanie maestro Janusz Siadlak – założyciel i dyrektor Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, który zainteresowanie polską muzyką chóralną wyraża poprzez kolejne unikatowe albumy będące trwałym śladem bogactwa polskiej twórczości a cappella.

Wykonawcy:

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum

Janusz Siadlak – dyrygent

Organizatorzy:

Instytut Rozwoju Sztuki

Filharmonia Częstochowska

Związek Kompozytorów Polskich

20 października 2019, godz. 17:00

Bazylika św. Krzyża w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 3)

Wstęp Wolnykategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl