GITARA+ więcej niż klasyka

Trwa Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+. W tym tygodniu odbędą się cztery koncerty artystów, z których większość w różnym stopniu związanych jest z muzyką klasyczną, choć nie wszyscy kojarzeni są właśnie z tym gatunkiem muzycznym. W dniach od 17 do 20 października wystąpią kolejno: Peppino D’Agostino, Diknu Schneeberger Trio, Lazhar Cherouana i Dávid Pavlovits.

Typowymi recitalami muzyki klasycznej będą weekendowe koncerty Lazhara Cherouany i Dávida Pavlovitsa, którzy podczas festiwalu poprowadzą również lekcje mistrzowskie. Lazhar Cherouana jest jednym z najbardziej utytułowanych francuskich gitarzystów młodego pokolenia. Obecnie rozpoczyna doktorat w Mozarteum w Salzburgu, a jego repertuar to głównie muzyka hiszpańska i nie tylko klasyczna. Jest on bowiem również niezłym jazzmenem i ma w swojej dyskografii płytę nagraną z jazzowym Big Bandem. Dávid Pavlovits to z kolei nie tylko gitarzysta, grywa również na pianinie, chociaż to gitara jest jego priorytetem. Wśród gitarzystów klasycznych wyróżnia się kreatywnością oraz charyzmą, czym oczarowuje publiczność swoich koncertów. Poza Europą występował w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej.


Repertuar klasyczny wykonuje również Peppino D’Agostino, występując z zespołem The Pacific Guitar Ensemble. Podczas festiwalu zaprezentuje się jednak jako solista oraz fingerstyle’owiec, gdyż to właśnie w tym charakterze zyskał międzynarodową sławę. Urodził się we Włoszech, ale swoją muzyczną karierę rozwinął w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka od blisko 30 lat. Wielokrotnie wygrywał rankingi prasy muzycznej w kategoriach „najlepszy gitarzysta akustyczny”, „najlepszy gitarzysta fingerstyle” czy „najlepszy akustyczny album”. Równie utytułowanymi artystami, choć związanymi z innym gatunkiem muzycznym, są członkowie Diknu Schneeberger Trio, którzy wystąpią 18 października w Klubie Firlej. Ich muzyka określana jest mianem gypsy jazzu lub gypsy swingu, a ich kariera osiągnęła poziom międzynarodowy po tym jak Diknu Schneeberger, lider zespołu, mając zaledwie 17 lat zdobył nagrodę im. Hansa Kollera, która w Austrii jest najważniejszym, prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym muzykom jazzowym.

Peppino D’Agostino (Włochy)
Liryczny fingerstyle
17.10.2013, godz. 19:00
Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56
30/40 PLN


Diknu Schneeberger Trio (Austria)
Swing w stylu gypsy
18.10.2013, godz. 19:00
Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56
30/40 PLN


Lazhar Cherouana (Francja)
Nowe brzmienie klasyki
19.10.2013, godz. 19:00
Galeria na Czystej, ul. Czysta 4
20/30 PLN


Dávid Pavlovits (Węgry)
Klasycznie i kreatywnie
20.10.2013, godz. 18:00
Stara Giełda, pl. Solny 16
20/30 PLN


Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+ trwa od 10 do 30 października. Sprzedaż biletów festiwalowych prowadzi bileteria TBox: www.tbox24.pl. Pełny program festiwalu dostępny na stronie www.gitaraplus.pl.

Powiązane Video Wszystkie video

Rapsody - Prince Igor (Knia? Igor Borodin)
It's Now or Never, czyli O sole mio w wykonaniu Elvisa
Le Blakk - The Blakk SWAN
Chopin 3 Kolory - Tango

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PRS SE Custom 24 08 Eriza Verde gitara elektryczna
PRS SE Custom 24 08 Vintage Sunburst gitara elektryczna
Yamaha TRB 1005J Black gitara basowa
PRS SE Custom 24 Faded Blue Burst - gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl