1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Festiwal Polskiej Opery Królewskiej | 5–27 lipca 2019 r.
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Festiwal Polskiej Opery Królewskiej | 5–27 lipca 2019 r.

Festiwal Polskiej Opery Królewskiej | 5–27 lipca 2019 r.

szukaj w artykułach:

15 wieczorów, 11 spektakli, 5 koncertów, 5 kompozytorów, ponad 50 godzin muzyki…
Już po raz drugi Polska Opera Królewska zaprasza na swój letni Festiwal. To szczególne święto muzyki trwać będzie od 5 do 27 lipca, stanowiąc podsumowanie mijającego sezonu artystycznego i zaproszenie do udziału w zupełnie nowych realizacjach. Aż piętnaście letnich wieczorów wypełni muzyka w wykonaniu znakomitych artystów.
Festiwal otworzy uroczysta premiera Così fan tutte Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Jitki Stokalskiej. Dzieło zabrzmi w niezwykłej scenerii Teatru Królewskiego pod batutą pierwszego dyrygenta Polskiej Opery Królewskiej – Dawida Runtza. W tych samych murach publiczność festiwalowa będzie mogła obejrzeć także inne dzieła wiedeńskiego mistrza, takie jak Don Giovanni i Le nozze di Figaro. Natomiast osobom, które preferują mniejsze formy teatralne, polecamy lekkie i figlarne Scene buffe Alessandra Scarlattiego.
Punktem programu godnym szczególnej uwagi jest bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytykę, a rzadko wykonywany Orfeusz Claudia Monteverdiego. Spektakl ten zostanie zaprezentowany w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego, podobnie jak przeznaczona dla młodszych widzów inscenizacja młodzieńczego dzieła Mozarta – Bastien i Bastienne.
Natomiast miłośników muzyki kameralnej zapraszamy na koncerty, które odbędą się w zjawiskowej przestrzeni Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Festiwal uświetni także koncert symfoniczny, podczas którego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia zabrzmią wielkie dzieła W.A. Mozarta.
Polska Opera Królewska aktywnie włącza się w obchody jubileuszu 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Podczas Festiwalu nie może zatem zabraknąć twórczości narodowego wieszcza. Artyści Polskiej Opery Królewskiej przypomną najpiękniejsze pieśni i ballady, a także wspominać będą ludową obrzędowość zaklętą w partyturze kantaty scenicznej Dziady-Widma. Ukoronowaniem Festiwalu będzie opera Straszny dwór, której premiera otworzyła w Polskiej Operze Królewskiej rok 2019.
Przez niemal cały lipiec artyści Polskiej Opery Królewskiej będą dbać o to, by Warszawa tętniła muzyką mistrzów, niosąc prawdę, dobro i piękno zarówno swej wiernej publiczności, jak i tym, którzy będą w tym czasie odwiedzać stolicę.

Bilety do nabycia www.ebilet.pl oraz www.ewejsciowki.pl.
Na portalu www.ebilet.pl czeka specjalna promocja. Osoby, które zakupią bilety na festiwalowe wydarzenia, mogą otrzymać 10 proc. zniżki na zakup kolejnych biletów na lipcowe przedstawienia i koncerty. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem promocji operakrolewska.pl/wp-content/uploads/2019/05/regulamin-promocji-festiwal-polskiej-opery-krolewskiejdocx.pdf
Więcej informacji na www.operakrolewska.pl.kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl