13. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej – zapowiedź II ramówki

Trzy wydarzenia, w tym koncert live w Starym Kościele Farnym oraz dwa wydarzenia on-line, czekają na słuchaczy 13. edycji Festiwalu w jego drugiej ramówce. Wydarzenia odbędą się w nadchodzącą sobotę (07.08), niedzielę (08.08) oraz poniedziałek (09.08).

Trwa 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej (od 2019 roku znany również jako Julliet EM Festival). Ideą przewodnią i tytułem tegorocznej edycji jest pojęcie „Demistyfikacje”. Przez cały Festiwal będziemy mieli do czynienia z mieszaniem się „faktów i rzeczywistości wyobrażonej” w Wykonawstwie Historycznie Poinformowanym. Ich wyjaśnienie nastąpi dopiero na zakończenie Festiwalu, 12.09.2021, wraz z promocją płyty.
Pierwsze festiwalowe wydarzenia odbyły się w minioną sobotę, kiedy w przestrzeni publicznej słuchacz miał możliwość wysłuchania studyjnego nagrania Anny Urszuli Kucharskiej, Dyrektor Artystycznej Festiwalu, z 2020 roku, oraz w niedzielę, kiedy każdy z nas mógł się zapoznać z tym samym utworem – Wariacjami Goldbergowskimi Jana Sebastiana Bacha BWV 988, jednak już w wersji on-line w internecie.

Koncert kameralny
Przed nami druga ramówka Festiwalu. Głównym wydarzeniem będzie koncert kameralny pt. „Z rękopisu Teinach-Zavelstein cz.1”. W programie dzieła H.I.F. Biber, J.P. Guignon, R. de Visé oraz L.N. Clérambault. Wykonają je Krzysztof Firlus oraz Martyna Pastuszka, jedna z głównych solistek Festiwalu.
By zapewnić jak największy komfort melomanom organizatorzy zdecydowali się na organizację trzech 20-minutowych występów. Dzięki temu utworów na żywo z żywą obecnością wykonawców będzie mogło wysłuchać więcej chętnych.

Występy odbędą się w poniedziałek (09.08) Starym Kościele Farnym przy ul. Kościelnej 2 – o godz. 19:00, 19:30 oraz 20:00.

Wprowadzenie do koncertu
Koncert poprzedzą dwa wydarzenia online. Pierwsze z nich to audycja muzyczna Agnieszki Szwajgier – „W zawiłości pojęciowości DEMISTYFIKACJE cz. 1”. Program, w lekki sposób, wprowadzi słuchacza w świat pojęć związanych z muzyką dawną. Emisja w najbliższą sobotę (07.08) o godz. 19:00 na kanałach Julliet EM Festival na Spotify, YouTube oraz fanpagu na Facebooku.
W tych samych miejscach, w niedzielę (08.08) o godz. 19:00, unikalny program: dokument fabularyzowany Aleksandry Skarbek „Tajemnica rękopisu z Teinach-Zavelstein cz.1”.

***
Formuła hybrydowa Festiwalu: wydarzenia live oraz wydarzenia on-line, stylizowane na radio muzyki dawnej, to odpowiedź na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa publiczności i wykonawców w trudnych czasach pandemii, a także nowy sposób dotarcia do nowego grona odbiorców. W 2021 roku większość przedsięwzięć festiwalowych będzie można odsłuchać w internecie na profilach Julliet EM Festival na Facebook, YouTube oraz Spotify. Na zakończenie Festiwalu odbędzie się także promocja płyty zawierającej studyjnie nagrany repertuar prezentowany podczas 13. edycji Julliet EM Festival.

Program Festiwalu znajduje się TUTAJ.

Powiązane Video Wszystkie video

Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Aleksander D?bicz - Cinematic Piano [teaser]
Urszula Jasiecka-Bury - Klawesyn, Organy, Barok - wywiad

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Aquila Gut & Silk 900 ″ struny do gitary klasycznej
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 2

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl