Współczesne kompozycje na fortepian - co nowego na Alenuty.pl

W ostatnich tygodniach półki naszej księgarni zapełniły się wieloma wspaniałymi nowościami. Nie będę ukrywać, było ciężko dokonać wyboru nut, które wyłonię w dzisiejszym zestawieniu. W związku z tym, że najwięcej nowości pojawiło się w kategorii fortepian, takowe nowości znalazły się w dzisiejszym wpisie. Zapraszam!

Podróż po współczesnym świecie kompozytorskim - nuty na fortepian dla średnio zaawansowanych pianistów

Edward Gregson: Friday a.m. for Piano - nuty na fortepian
Przegląd nowości zacznę od długo niepublikowanej kompozycji jednego z najbardziej znaczących kompozytorów pochodzenia angielskiego Edwarda Gregsona. Jego utwory zamawiane są przez czołowe orkiestry takie jak BBC Philharmonic, Royal Liverpool Philharmonic i Halle. Na naszych półkach pojawił się ostatnio utwór, który powstał pod wpływem emocji jakie poczuł kompozytor słuchając „Adagietta” z V Symfonii Gustawa Mahlera. Kompozycja nosi tytuł „Friday a.m for Piano”. Jest to rozbudowana miniatura, która leżała wiele lat w szufladzie muzyka czekając na odpowiedni moment publikacji. Charakterystyczna dla tego utworu jest Mahlerowska linia melodyczna, która została sprytnie przeobrażona w lżejszy styl przypominający improwizację jazzową. Te niesamowite połączenie zaskakuje i jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji. Polecamy!

Zobacz w księgarni >>> Edward Gregson: Friday a.m. for Piano - nuty na fortepian 

Przystanek: Włochy - muzyka Ezio Bosso

Ezio Bosso: Sonata No. 1 in G minor for Piano - Sonata fortepianowa g-moll nr 1 - nuty na fortepian
Przejdźmy do kolejnej pozycji również współczesnego kompozytora, ale tym razem pochodzenia włoskiego - Ezio Bosso. Kompozytor zmarł w wieku 48 lat w 2020 roku po długiej walce z chorobą. Jego I Sonata g- moll to fundamentalna podróż przez muzykę kompozytora. Powstała w czasie, gdy muzyk przebywał w „nieprzyjemnym” pokoju (pokoju choroby). Refleksje Ezia są odczuwalne w charakterze sonaty w sposób nadzwyczaj przeszywający. Cierpienie kompozytora przełożyło się na muzykę. Jednakże, jak powiedział sam Ezio „Każdy problem jest szansą”, dlatego w pełnej intensywności i emocji muzyce słychać przejście z mrocznych momentów w jasną, świetlistą harmonię. Sonata ta podzielona jest na 3 części o znaczących tytułach: „Entering the Rooms”, „Dressing the Rooms, Imaginery Room Maters” oraz „The 12 Room”.

Zobacz w księgarni >>> Ezio Bosso: Sonata No. 1 in G minor for Piano - Sonata fortepianowa g-moll nr 1 - nuty na fortepian


Przystanek: USA - opracowania Phillip Keveren

The Phillip Keveren Series: Piano Solo - Country Songs with a Classical Flair - nuty na fortepian
Kolejna propozycja to zbiór utworów Phillip Keveren współczesnego kompozytora zza oceanu. Obecnie mieszka w stanie Tennessee.

Jest to kompozytor o niezwykły talencie do aranżowania różnych gatunków muzyki w klasycznym stylu, zachowując jednocześnie charakter oryginału. Większość utworów zawartych w tej książce to przeboje z gatunku country-pop.

Zobacz w księgarni >>> The Phillip Keveren Series: Piano Solo - Country Songs with a Classical Flair - nuty na fortepian

Całą serię nut opracowanych przez Phillip Keveren znajdziesz w naszej księgarni na tej półce >>> The Phillip Keveren Series seria nutowa dla początkujących i średnio zaawansowanych pianistów

Znajdziesz wśród nich kompozyjce na każdy miesiąc roku, muzykę poszczególnych artystów, przeboje popowe, jazzowe czy bluesowe oraz mnóstwo tematycznych kompozycji dla dzieci.

Przystanek: Niemcy - muzyka Hansa- Guntera Heumanna i Nikity Heumannem

Hans-Gunter Heumann: Piano Flow - Piano Solo Album - nuty na fortepian
Przenosimy się teraz do Niemiec. „Piano Flow” to owoc współpracy Hansa- Guntera Heumanna i jego bratanka Nikity Heumannem, obiecującego muzyka i producenta. Album jest wzruszający i melancholijny. Utwory delikatne i lekkie. Termin "flow" idealnie wpasowuje się w estetykę kompozycji.

W przypadku tej pozycji określa całkowite zjednoczenie z własnym instrumentem i muzyką.

Zobacz w księgarni >>> Hans-Gunter Heumann: Piano Flow - Piano Solo Album - nuty na fortepian

Florian Christl: Episodes for Piano - nuty na fortepian
Zostajemy w Niemczech, a dokładniej w Monachium. Po wysłuchaniu albumu „Episodes” Floriana Christla nie mam wątpliwości, że to będzie strzał w dziesiątke dla tych, którzy szukają utworów przepełnionych emocjami od głębokiej melancholii po żywiołową euforię. Florian zasłynął swoim debiutanckim albumem "Inspiration" wskakując na 1. miejsce listy przebojów iTunes Classical Charts. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko, ale “Episodes” sprostał wyzwaniu. Każdy utwór kryje w sobie inną niespodziankę. Istna uczta dla ucha. Każdy z utworów jest inspirowany pewną emocją, nastrojem lub doświadczeniem. Pozornie bez wysiłku przeplatają się miękkie i ciężkie dźwięki, senne i dramatyczne tony, taneczne rytmy i dramatyczne ruchy. Kontrasty te są tu blisko siebie.

Zobacz w księgarni >>> Florian Christl: Episodes for Piano - nuty na fortepian

Po więcej nowości zapraszamy do naszej zakładki specjalnie dedykowanej produktom, które aktualnie wprowadzamy do księgarni: Nowości - Alenuty.pl księgarnia muzyczna

Powiązane Video Wszystkie video

2CELLOS (Sulic & Hauser) - Hurt
ELECTRICA DUO - Kasia & Paula - Moon Rider
Erik Satie - Trois Gymnopédies
Wiosna na cztery fortepiany

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Andrzej Henryk Bczyk - Jazzujcy fortepian, ksika + CD
PWM Buble Michael - To Be Loved (utwory na fortepian, wokal i gitar)
PWM Rni - Keep Calm and Play On na fortepian
MStar pokrowiec na fortepian Yamaha GC1

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl