VII CORNO – Brass Music Festival

VII CORNO – Brass Music Festival odbędzie się w dniach 14–19 sierpnia 2023, jak zawsze w Zielonej Górze. Odbędzie się sześć koncertów o zróżnicowanym charakterze, podczas których w głównej roli wystąpią oczywiście instrumenty dęte blaszane – waltornia, trąbka, puzon i tuba. Usłyszymy także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej, Dizzy Boyz Brass Band oraz chilijsko-kolumbijski zespół Los Pitutos.

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne, międzynarodowe warsztaty instrumentalne, lekcje indywidualne i grupowe, zajęcia ze zdrowej postawy ciała, wykłady, wystawa instrumentów oraz wydarzenia otwarte dla szerokiej publiczności w kilku lokalizacjach Zielonej Góry. To unikatowy i jedyny tego typu Festiwal w Polsce, obecnie największy zarówno w kraju, jak i w tej części Europy.

Twórcami festiwalu są Łukasz Łacny i Maciej Baranowski, wychowankowie PSM w Zielonej Górze. Ich kontakty z wybitnymi muzykami na świecie pozwalają na zapraszanie gwiazd do rodzinnego miasta.

Już po raz siódmy spotkamy się w Zielonej Górze, aby świętować wśród wspaniałych artystów i kilkudziesięciu kursantów z całego świata. Połączy nas muzyka i edukacja.

Melodia będzie przeplatać się z godzinami wytężonej pracy, a wszystko po to, abyś Ty słuchaczu dostał to, co dla serca najpiękniejsze. Prawdziwy miód na uszy.  

CORNO – festiwal o światowej klasie, ale bez nadęcia. Co roku kilkaset osób spotyka się w Zielonej Górze, aby celebrować muzykę w doskonałym wykonaniu podczas kameralnych i symfonicznych koncertów. Nie zamykamy muzyki tylko w salach koncertowych. Pozwalamy jej płynąć w plenerze, wybrzmieć w murach kościołów i wypełniać dźwiękami kameralne przestrzenie czy kluby rozrywkowe.

Wydarzenie traktujemy kompleksowo, realizując zarówno potrzeby artystyczne, jak i edukacyjne. Prowadzimy warsztaty instrumentalne dla studentów i uczniów w towarzystwie międzynarodowej kadry wykładowców – mistrzów muzyki dętej blaszanej.

Wierzymy, że w zdrowym ciele zdrowy muzyk. Dlatego oprócz koncertów organizujemy zajęcia na temat zdrowej postawy ciała, terapii oddechowej, treningu mentalnego, jogi i ogólnie – zdrowia w zawodzie artysty.

CORNO Brass Music Festival z dumą reprezentuje poziom równy wiodącym festiwalom tego typu w Europie. Gościmy muzyków, renomowane gwiazdy z różnych części świata, tworząc międzynarodowe wydarzenie z wartością dla każdego uczestnika: słuchacza, kursanta, artysty.
 

Do zobaczenia w Zielonej Górze,
Łukasz Łacny i Maciej Baranowski


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kolektyw Dźwięku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Powiązane Video Wszystkie video

XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Etap III
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Fina?y
„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
JIMEK - Crux

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom VII ″Krakowskie anioy″
PWM Williams John - Star Wars VII Przebudzenie Mocy (na fortepian)
Kahler 2320 - Flat Mount Guitar Tremolo, Brass Cam, Brass Saddles - czarny mostek do gitary
Kahler 2220 - Stud Mount Guitar Tremolo, Brass Cam, Brass Saddles - czarny mostek do gitary

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl