Trzech klasyków z Wiednia

Ilu było klasyków? Co za pytanie! – trzech: Haydn, Mozart i Beethoven. Ale czy tylko oni naprawdę się liczą w europejskiej epoce klasycyzmu? Na to wygląda... przynajmniej do tego przekonuje nas kolejna płyta wydawnictwa Dux, opublikowana w serii „Mistrzowie epok i ich dzieła”. To już drugi album tego cyklu, które polecamy zarówno zawsze ciekawej świata młodzieży, jak i doświadczonym melomanom, których niewiele już może zaskoczyć... Choć może jednak powinni zajrzeć jeszcze do tego albumu, bo zestawiony tu repertuar ma nie tylko wyraźne walory edukacyjne, ale w dodatku słucha się go dobrze; a jak wiadomo – taka kombinacja pozytywnych właściwości płyt na naszym rynku jest dość rzadka.

Okazuje się zresztą, że nasi dobrze wszystkim znani trzej klasycy z Wiednia doskonale reprezentują swoją epokę i aby uchodzić za człeka wykształconego w zupełności wystarczy słuchać ich właśnie. Gdyby ktoś miał wątpliwości, niech posłucha tego albumu, bo znajdzie w nim prawdziwe głosy tej epoki, niby jeszcze nam bliskiej i znanej, ale mimo wszystko ciągle zaskakującej intensywnością wyrazu, urokiem melodyki, doskonałością kompozytorskiego warsztatu. A co do samej muzyki – akurat ta nie ma możliwości się znudzić... jest po prostu doskonała!

Powiązane Video Wszystkie video

Sergiusz Prokofiew - Miłość do trzech pomarańczy
Władca pierścieni - Shire
Władca pierścieni - The Fellowship
Memories of tomorrow K. Jarrett –Maciej Afanasjew & Karol Szymanowski

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha HS740A statyw Hi-Hat
Yamaha HS650 statyw Hi-Hat
Hohner 255/48-C Chrometta 12C harmonijka ustna
Athletic RZT-1 naronik 3-drony

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl