Trwa nabór zgłoszeń na Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów Chóralnych w AMKL

W dniach 15–18 grudnia 2022 roku Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu już po raz dziewiąty będzie organizatorem Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej „W STRONĘ POLIFONII”. Wraz z Katedrą Chóralistyki i Prowadzenia Zespołów AMKL, serdecznie zapraszamy młodych chórmistrzów do udziału w wydarzeniu.

Pierwsza edycja Turnieju została zainicjowana w 1991 roku przez Panią Profesor Zofię Urbanyi-Krasnodębską i do dziś pozostała jedynym w Polsce konkursem dyrygentury chóralnej o międzynarodowym znaczeniu i ugruntowanym, wysokim prestiżu. Celem tego wyjątkowego wydarzenia jest nie tylko szlachetna rywalizacja uczestników, ale także wymiana muzycznych poglądów, obcowanie z pięknem dawnej i współczesnej muzyki chóralnej, a także zdobywanie nowych doświadczeń i przyjaźni.

Po kwalifikacjach, do Wrocławia przybędzie 16 najbardziej utalentowanych, młodych chórmistrzów z polskich i zagranicznych ośrodków muzycznych, którzy zostaną wyłonieni w drodze trzyetapowych eliminacji konkursowych. Ich pracę będzie oceniać międzynarodowe jury, do którego zaproszeni są wybitni chórmistrzowie z Niemiec, Litwy, Łotwy oraz Polski. Konkurs zakończony zostanie uroczystym Koncertem Laureatów w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (transmitowanym na YouTube AMKL).

Uczestnicy Turnieju będą pracować z renomowanymi wrocławskimi chórami (Chórem NFM, chórami wrocławskiej Akademii Muzycznej: Chórem Feichtinum AMKL, Chórem Kameralnym „Senza Rigore”) a także Zespołem Wokalnym „Rondo” oraz Chórem Kameralnym Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10 września 2022, wyłącznie za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.
Wszystkie szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa znajdują się w REGULAMINIE TURNIEJU.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Turniej jest realizowany w ramach projektu Rok romantyzmu polskiego we Wrocławiu.

Powiązane Video Wszystkie video

Naomi Druskic - Konkurs Chopinowski w Singapurze
Sebben crudele A. Caldara - VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Miroslav Kultyshev - Mazeppa

Instrumenty i sprzęt muzyczny

K&M 12241-000-55 lampka do pulpitw
Sony MDR 7510 suchawki zamknite
Ibanez DN 520 SSB Darkstone gitara elektryczna
Ernie Ball 4229 slide tuleja

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl