Trójmiejski showcase SEA YOU już za tydzień!

11–13 kwietnia 2024 po raz trzeci spotkamy się na trójmiejskim święcie muzyki. Zapraszamy na koncerty, spotkania i dyskusje o branży muzycznej, a także panele i warsztaty, które praktycznie pomogą poruszać się po współczesnej scenie.

Poprzednie edycje SEA YOU 3city Music Showcase ściągnęły do siebie nie tylko lokalne zespoły i debiutantów, ale i przedstawicieli branży z całej Polski – managerów, reprezentantów wytwórni, dziennikarzy i wielu innych profesjonalistów.

SEA YOU to z jednej strony hołd dla bogatej historii Trójmiasta i tego, co artyści pochodzący z tego regionu wnieśli na ogólnopolską scenę. Z drugiej – okazja do zaprezentowania tego, co dziś w niej najciekawsze, najbardziej godne uwagi i mające największe szanse na sukces (i to nie tylko w naszym kraju). Z trzeciej jeszcze, showcase oferuje możliwość integracji środowiska muzycznego, nawiązania cennych kontaktów biznesowych i zdobycia wiedzy, której młodzi artyści bardzo potrzebują.

SEA YOU łączy bowiem formułę festiwalu z konferencją, panelami dyskusyjnymi, warsztatami i ogromną ilością wiedzy i inspiracji, które płyną od praktyków w branży. Czasem tylko krok dzieli debiutujący zespół od spełnienia marzeń i osiągnięcia sukcesu – a często bywa nim właśnie występ na showcase.

Dzięki waszemu showcase’owi z 2022 zagraliśmy na Tauron Nowa Muzyka Katowice – booker festiwalu zachwycił się naszym koncertem u was i to go przekonało, aby finalnie nas zaprosić – opowiada Grzegorz Kwiatkowski z Trupa Trupa.

Wtóruje mu zespół Free Games For May: – Udział w Sea You był okazją, żeby poznać się z członkami wielu ciekawych zespołów, wymienić się muzycznymi inspiracjami. Dał też nam możliwość nieco szerszego zaistnienia w mediach – najjaśniejszym punktem był wywiad z Piotrem Stelmachem w Radiu 357.

Pozytywne opinie płyną też od zespołu Sea Saw: – Prawdziwa magia zaczęła się po koncercie. Dzięki SEA YOU zostaliśmy zaproszeni na katowicką edycję festiwalu Męskie Granie i mieliśmy okazję pokazać się kilkutysięcznej publice.

W międzyczasie koncerty w Europie grają takie zespoły jak Trupa Trupa czy Immortal Onion. W styczniu 2024 roku silna reprezentacja Trójmiasta, która wcześniej była obecna na Sea You, pojawiła się na najważniejszym europejskim showcase: Eurosonic Noorderslag.

11 kwietnia (czwartek) zapraszamy na showcase’owy bifor z panelami dyskusyjnymi oraz koncertem w Instytucie Kultury Miejskiej. Pod hasłem „Trójmiejska scena gra trójmiejskie piosenki” specjalnie powołany skład pod przywództwem Zosi Bartoś, znanej z Alfah Femmes, przyjrzy się trójmiejskim piosenkom. Wykona je na nowo, pokazując, że tutejsza scena to nie tylko wiatr od morza i psychodeliczne improwizacje, ale też frapujące przeboje, często funkcjonujące poza mainstreamem muzycznym w latach 60, 70, 80 czy 90.

12 i 13 kwietnia (piątek i sobota) będą głównymi dniami festiwalowymi, podczas których w Teatrze Szekspirowskim będzie można odkryć najlepsze nowe brzmienia z Trójmiasta oraz wziąć udział w części konferencyjnej. A jeśli o artystycznych wrażeniach mowa, będą one płynąć zarówno z muzyki, jak i ze sztuk wizualnych: jak co roku, wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa. Tym razem jej tematem będzie plakat trójmiejski – zaprezentujemy prace najciekawszych artystek i artystów z minionych trzech dekad.

W tym roku zagrają: Tomek Ziętek, Tomasz Chyła Quintet, Kury, Mùlk, Titanic Sea Moon, Chrust, Ńoko, Nene Heroine, Lasy, Bielizna, Tomasz Makowiecki, Odet & Szatt, Black Mynah, The Ferrules, Olędzka, Magda Kuraś Quintet, Sara Kordowska, Antonina Car, Soma, 8 Minute Agony, Świtała & Stas, Masło, Seweryn z zespołem, Ƶółw

11 kwietnia: Instytut Kultury Miejskiej, wstęp bezpłatny
12–13 kwietnia: Teatr Szekspirowski – karnety 179–199 zł, bilety jednodniowe 109–129 zł

Bilety można nabyć w serwisie eBilet.pl:
www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/sea-you

PROGRAM

KONCERTY

Czwartek, 11 kwietnia / IKM
20:30 Trójmiejska scena gra trójmiejskie piosenki – koncert specjalny

Piątek, 12 kwietnia / GTS
Scena Magazyn:
18:30 8 Minute Agony
19:30 Seweryn Z Zespołem
20:30 Ƶółw
21:30 Black Mynah
22:30 Olędzka
23:30 Magda Kuraś Quintet

Duża Scena:
19:00 Titanic Sea Moon
20:00 Nene Heroine
21:00 Chrust
22:00 Odet & Szatt
23:00 Tomasz Makowiecki
00:00 Ńoko

Sobota, 13 Kwietnia / GTS
Scena Magazyn:
18:30 Sara Kordowska
19:30 Świtała & Stas
20:30 The Ferrules
21:30 Antonina Car
22:30 Soma
23:30 Masło

Duża Scena:
19:00 Tomek Ziętek
20:00 Tomasz Chyła Quintet
21:00 Kury
22:00 Bielizna
23:00 Mùlk
00:00 Lasy

PANELE

Czwartek, 11 kwietnia / IKM
17:30 Zawód: muzyk
19:00 „Piosenka musi posiadać tekst”

Piątek, 12 kwietnia / GTS
14:00 Trendy i zmiany na rynku muzycznym
16:00 Kim jest booker/bookerka?
17:30 Muzyka vs. Nowe technologie

Sobota, 13 kwietnia / GTS
14:00 Za wszelką cenę czy life balance?
16:00 Płyta wydana. I co dalej?

WARSZTATY

Piątek, 12 kwietnia
11:00 Jak kontaktować się z mediami?
11:00 Prawa twórców

Sobota, 13 kwietnia
11:00 Jak organizować koncerty?
11:00 Manager zespołów

Szczegółowe informacje o panelach i warsztatach: seayou.com.pl/panele/
Więcej informacji o wydarzeniu: seayou.com.pl/
Festiwalowa playlista: spoti.fi/4cCwPNb

www.facebook.com/seayoumusicshowcase
www.instagram.com/seayoumusicshowcase/
www.youtube.com/@seayoumusicshowcase

Sea You 3city Music Showcase 2024

WARSZTATY

Sea You 3city Music Showcase 2024

WARSZTATY
Jak kontaktować się z mediami?
Piątek, 12 kwietnia, 11.00–13.00

Jak kontaktować się z mediami? Do kogo warto napisać? Jak wyselekcjonować potencjalnie zainteresowane osoby? Co powinno znaleźć się w presspacku i kiedy najlepiej go wysłać? O złych i dobrych praktykach, do kogo i jak najlepiej się odezwać, jak zaoszczędzić swój czas i zwiększyć efektywność, jak i kiedy przesyłać muzykę, a także o tym, że warto się ze swoją twórczością przypominać opowie Jakub Knera, od ponad 15 lat dziennikarz muzyczny i kulturalny, założyciel Nowe idzie od morza, który publikuje w The Quietus, Tygodniku Polityka, Radiowym Centrum Kultury Ludowej i Dwutygodniku.
Prawa twórców: radca prawny Katarzyna Szwed-Kawka / ZAiKS
Piątek, 12 kwietnia, 11.00–13.00

Kto jest twórcą i jakie prawa mu przysługują. Czy jest twórcą osoba, która przy tworzeniu korzysta z narzędzi AI? Podstawowe zasady wykorzystywania cudzej twórczości w utworze, łączenie utworów, synchronizacja. Czym się różni aranżacja od twórczego opracowania? O tym między innymi będzie mówić mec. Katarzyna Szwed-Kawka podczas warsztatu w ramach festiwalu SEA YOU 3city Music Showcase. Nie zabraknie też informacji o tym, jak działają organizacje zbiorowego zarządzania, jaką twórczość chroni ZAiKS i co daje twórcom podpisanie z ZAiKS-em umowy o zbiorowe zarządzanie autorskimi prawami majątkowymi.
Jak organizować koncerty? Krzysztof Paciorek & Radek Sternicki
Sobota, 13 kwietnia, 11.00–13.00

Jak organizować koncerty? Jak znaleźć właściwy klub? Czym się kierować przy wyborze miejsca? Po nagraniu muzyki, występowanie na żywo to podstawa jej promocji, a jednak wciąż nie jest to łatwe. O tym jak kontaktować się z klubami, festiwalami i jak układać trasę koncertową, po co produkować merch, a także rozsądnie zaplanować budżet, opowie Krzysztof Paciorek, od kilkunastu lat tour manager oraz Radosław Sternicki, założyciel Dancin' Shoes Gigs - obaj to także członkowie zespołu JAD, który ma na koncie trasy po Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.
Manager zespołów: Marek Całka / Mystic Management
Sobota, 12 kwietnia, 11.00–13.00

Kim w praktyce jest manager muzyczny? Jak ocenić potencjał artysty? Jakie należy wykonać trzy pierwsze kroki w życiu artysty i managera? Algorytm albo rytm? Podczas warsztatu porozmawiamy o pracy między artystą a managerem, na co warto zwrócić uwagę, jak budować wartość artysty na rynku muzycznym i co robić po osiągnięciu sukcesu. Warsztat poprowadzi Marek Całka, szef Mystic Management należącej do Mystic Production, który od 20 lat pracuje na rynku muzycznym. Współpracował m.in. z Sistars, Jamalem, Stanisławem Soyką, obecnie współpracuje m.in. z Marią Peszek oraz zespołem Organek.

PANELE
Zawód: muzyk/muzyczka
Czwartek, 11 kwietnia, 17.30, Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11

Wyłącznie z grania muzyki nie zawsze można się utrzymać, ale współczesny rynek oferuje sporo alternatyw dla twórców ze świata awangardy czy muzyki niezależnej. Komponowanie
do filmu, teatru, gier komputerowych staje się coraz powszechniejszą praktyką – z jednej strony bardziej satysfakjonująca finansowo, z drugiej strony stawiającą też nowe wyzwania na drodze artystycznej. Z zaproszonymi gośćmi i gościniami porozmawiamy o tym, jak w zawodzie muzyka odnajdują się i działają na tych polach.

Udział wezmą:
Mikołaj Trzaska – saksofonista, muzyk awangardowy, twórca muzyki filmowej
Karolina Rec / Resina – wiolonczelistka, kompozytorka muzyki filmowej
Miro Kępiński – kompozytor muzyki filmowej i elektronicznej
Leszek Biolik – autor muzyki filmowej i teatralnej, współzałożyciel zespołu Republika

Prowadzenie: Ola Budka / Radio357
„Piosenka musi posiadać tekst”
Czwartek, 11 kwietnia, 19.00, Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11

Muzyka to jedno, ale jeśli mamy do czynienia z piosenką, ważne są jej słowa i to jaką opowiadają historię. Ile piosenek zostaje z nami na dłużej i opowiadają ponadczasowe historie? Jak pisać teksty do utworów? Czy język polski jest w tym procesie sprzymierzeńcem? Podczas spotkania porozmawiamy z polskimi twórczyniami i twórcami o pisaniu tekstów, jak wygląda ten proces, a także czego potrzeba, żeby przyniósł niebanalne teksty, które zaciekawią słuchaczy i słuchaczki.

Udział wezmą:
Adam „Łona” Zieliński – raper, autor tekstów, producent muzyczny
Natalia Przybysz – piosenkarka i autorka tekstów
Agata Trafalska – autorka tekstów piosenek
Grzegorz Nawrocki – wokalista, autor tekstów, współzałożyciel zespołu Kobiety

Prowadzenie: Jacek Świąder / Ktoś Ruszał Moje Płyty.com
Trendy i zmiany na rynku muzycznym
Piątek, 12 kwietnia, 14.00, Teatr Szekspirowski, sala panelowa -1

Jakie wydarzenia najczęściej wybierają odbiorcy? Jakie są trendy i perspektywy rozwoju branży muzycznej? Jakie różnice możemy zaobserwować między polskim a światowym rynkiem? Czym różni się podejście majorsów i małych labeli? Podczas spotkania zaprezentujemy raport eBilet oraz raport IFPI/ZPAV – przegląd światowego rynku nagrań muzycznych, zawierające dane na temat przychodów z nagrań muzycznych na całym świecie. Razem z zaproszonymi gośćmi poruszymy temat zmian, a także obecnych i nadchodzących trendów, które dotykają także polskiego rynku muzycznego.

Udział wezmą
Bartek Troński – wiceprezes zarządu eBilet
Sebastian Bujak – założyciel FONOBO Label
Piotr Welc – dyrektor marketingu i PR Warner Music Poland

Prowadzenie: Bogusław Pluta / ZPAV
Kim jest booker/ka?
Piątek, 12 kwietnia, 16.00, Teatr Szekspirowski, sala panelowa -1

Po co zespołom booker/ka? Czym się zajmuje? Dlaczego pełni ważną rolę pomiędzy artystami a właścicielami klubów lub organizatorami festiwali? Czy łatwo zaprasza się zagraniczne zespoły do Polski i organizuje koncerty na własną rękę? Dlaczego dzięki jego/jej pracy można często osiągnąć więcej? Porozmawiamy o tym jako bookować koncerty, o czym warto pamiętać zabierając się za tę działalność, a także o przeszkodach, które mogą pojawić się na tej drodze i tym jak je pokonać po wielu latach doświadczeń.

Udział wezmą:
Izolda Sznaps – wieloletnia impresario zespołu Hańba, obecnie grupy Sutari
Radosław Sternicki – współtwórca Dancing Shoes Gigs, muzyk zespołów JAD i The Stubs
Piotr Trafny – organizator i producent koncertów

Prowadzenie: Krzysztof Paciorek
Muzyka vs. nowe technologie
Piątek, 12 kwietnia, 17.30, Teatr Szekspirowski, sala panelowa -1

W jakim stopniu twórcy muszą być zaangażowani w promowanie swoich utworów w sieci? Jak zmieniają się kanały dystrybucji treści i jak sprawnie je wykorzystywać? Czy żeby zaistnieć w świadomości słuchaczy trzeba aktywnie wykorzystywać nowe technologie? Podczas panelu porozmawiamy o możliwościach promowania muzyki przy wykorzystaniu różnych kanałów promocji i dystrybucji, możliwości jakie oferują najnowsze zdobycze techniki oraz tego, jak efektywnie z nich czerpać.

Udział wezmą
Michał Jan – kompozytor, saksofonista
Sara Kordowska – wokalistka, kompozytorka
Aga Samitowska / ZAIKS Akademia – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Prowadzenie: Rafał Bryndal – Rafał Bryndal / Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Za wszelką cenę czy life balance?
Sobota, 13 kwietnia, 14.00, Teatr Szekspirowski, sala panelowa -1

Jak dbać o zdrowie psychiczne? Jaki tryb pracy może być zdrowy? Jak stawiać granice? Jak radzić sobie w krytycznych sytuacjach i jak oddzielać życie prywatne od zawodowego? Na Sea You porozmawiamy o problemie, na który coraz częściej zwracamy uwagę w branży muzycznej – o komforcie psychicznym podczas koncertowania, organizowania koncertów czy zarządzania zespołami.

Udział wezmą:
Matylda Gerber – dr nauk społecznych, saksofonistka, autorka książki „Intuicja. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu”
Justyna Dworczyk – psychoterapeutka, pracuje z osobami doświadczającymi kryzysów m.in. w obszarze kariery zawodowej,
WaluśKraksaKryzys – muzyk

Prowadzenie: Marta Szadowiak
Płyta wydana. I co dalej?
Sobota, 13 kwietnia, 16.00, Teatr Szekspirowski, sala panelowa -1

O niezależnie i prężnie działających wytwórniach mówiono już sporo, ale poza wydaniem płyty ważny jest drugi etap – jak z nią dotrzeć do odbiorców/odbiorczyń, jak ją promować, jak zainteresować nią dziennikarzy/dziennikarki, wreszcie: jak ją sprzedać. Z zaproszonymi wydawcami i wydawczyniami porozmawiamy o strategiach poruszania się po scenie niezależnej w Polsce i na świecie i tym, jak bez wielkich środków i kanałów promocji, docierać z muzyką do odbiorców i mediów.

Udział wezmą:
Justyna Banaszczyk – nagrywa jako FOQL, współzałożycielka Pointless Geometry
Krzysztof Sarosiek – basista zespołów Zwidy i Hanako, współzałożyciel Peleton Records.
Marcin Piechowiak – wydawca i współtwórca Astigmatic Records

Prowadzenie: Jakub Knera / Nowe idzie od morza

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Nino 34 Sea Drum bben 10″
Dunlop Jimi Hendrix Are You Experienced zestaw kostek gitarowych 12 sztuk
Grover PIC7154 LOVE THEME- I Pick You kostka gitarowa
Meinl FD16-SD Sea Drum instrument perkusyjny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl