1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Taneczne pokazy dyplomowe
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Taneczne pokazy dyplomowe

Taneczne pokazy dyplomowe

szukaj w artykułach:

Siedem dyplomowych projektów tanecznych przygotowanych przez studentów choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi składa się na program ostatniego przed wakacjami wieczoru tańca, który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku w Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej 2a. Początek o godzinie 18.00, wejściówki w cenie 5 zł do nabycia w kasie biletowej.

„Pieśń na wyjście” to tytuł choreografii Martyny Musiolik powstałej pod kierownictwem artystycznym mgr Anny Wytych-Wierzgacz. Choreografia przy pomocy odpowiednio dobranej muzyki Fryderyka Chopina, Ólafura Arnaldsa oraz fragmentów filmu Psychoza Alfreda Hitchcocka to opowieść o pułapkach codzienności. Historię o drogach i etapach rozwoju człowieka poprzez autorską choreografię zatytułowaną „Wyjście wejściem” przedstawi Karolina Bodziony-Mikłaszewicz. Spektakl powstał pod okiem dra Jacka Owczarka i porusza trudne tematy przemijania i sytuacji, przed którymi człowiek staje każdego dnia. Niezwykłym dodatkiem będzie również autorska muzyka choreografki. Julia Świątek stworzyła spektakl zatytułowany „Ewolucja”. Autorka w swej choreografii zadaje pytanie, czy każda zmiana jest zmianą na lepsze i do czego dążymy we współczesnym świecie. Dyplomowy projekt przygotowała pod kierunkiem dra Jacka Owczarka.

„Maski, które muszę włożyć, żeby sprawdzić, jak to jest być Tobą” – to opis spektaklu „Syndrome” stworzonego przez dyplomanta Szymona Spychalskiego pracującego pod kierownictwem artystycznym dra Jacka Owczarka. Choreografia autorstwa Magdaleny Makosz o przewrotnym tytule „Wkrętarka” opowie o trudach młodzieńczej miłości i dziewczynie, która za szybko „się wkręca”. Taniec zilustrują także popularne piosenki Céline Dion, Cher czy Besame Mucho. Projekt „Droga” opowiadający o marzeniach i indywidualnej drodze każdego człowieka stworzyła Marta Marusik przy współpracy z mgr Anną Wytych-Wierzgacz. Autorka posiłkowała się muzyką Ludovico Einaudi i dja Tiesto, jak i cytatem Sergio Bambarena: „Przychodzi w życiu moment, kiedy nie pozostaje nic innego, jak iść swoją drogą. Moment, by udać się tam, gdzie kierują cię swoje marzenia.”

Ostatni przed wakacjami wieczór tańca zakończy się wspólnym projektem studentów dyplomowego roku studiów licencjackich, którzy są autorami choreografii i jednocześnie wykonawcami spektaklu pt. „Tutaj”. Anna Banasik, Katarzyna Cichoń, Magdalena Dolata, Łukasz Kin i Sara Kozłowska przygotowali swój projekt o niszczącym działaniu samotności i poszukiwaniu bliskości pod kierunkiem artystycznym dra Jacka Owczarka i dra Witolda Jurewicza.

Więcej informacji na stronie: www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/czerwiec-2018/152562-pokazy-dyplomowych-projektow-tanecznych-studentow-specjalnosci-choreografia-2018-06-17/kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl