Sinfonia Varsovia i Mykietyn: związek nierozerwalny

fot. serwis: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Kiedy dyrygent Bassem Akiki podniósł ręce i zaczął się II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna, zgromadzona publiczność w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie złapała jednoczesny oddech z grającą orkiestrą, dała się jej tym zaskoczyć i trzymać z nią hipnotyczny miarowy rytm aż do ostatniego dźwięku, by natychmiast zerwać się z miejsc i wyrazić zachwyt nad nową kompozycją Pawła Mykietyna, wirtuozerią wykonania Sinfonii Varsovi, kunsztem Marcina Zdunika, inspiracją dyrygenta i przede wszystkim kompozytora.

Niebywały miarowy spokój, płynność melodyjna, która tworzyła się z pojedynczych małych drobinek, ta odświętność bijąca z tej kompozycji i grającej orkiestry, emocje, jakie wydawało się unoszą się nad muzykami skupiającymi uwagę i zniewalającymi zmysły, sprawiły, że pulsacyjna miarowa gra wiolonczeli na początku była jakby dodatkiem, aż do momentu, kiedy pozostała niemal sama, pokazała jak jest szalenie interesująca i jak na nas działa, by chwilę później porwać nas falą piękna pełnego brzmienia orkiestry symfonicznej, które wyzwoliło w nas falę wzruszenia.

To jest piękne, to jest po prostu piękne, taka myśl rodziła się w nas samoistnie wyzwalając wewnętrzna radość, bo przecież słuchaliśmy współczesnej kompozycji.

Związek nierozerwalny: Mykietyn, Sinfonia Varsovia, Zdunik, Akiki i II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną

Iwona Karpińska
Wrocław

Powiązane Video Wszystkie video

Sting - FRAGILE - GlassDuo i Sinfonia Varsovia
Boris Berezovsky - Piotr Czajkowski : II Koncert fortepianowy G-dur op.44
Leszek Mo?d?er i Sinfonia Varsovia - Polskie drogi
Tu Warszawa - cz. 4

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Polskie Karaoke vol. 3 DVD
Mooer MPS8 Macro Power zasilacz
Alesis Q49 Mk2 klawiatura sterujca
Sennheiser e-614 mikrofon pojemnociowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl