Ruszył konkurs Europeana Challange - fashion!

Projektanci, artyści, twórcy, osoby zajmujące się dziedzictwem kulturowym oraz edukatorzy mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie największej Europejskiej Biblioteki Cyfrowej - Europeana Second Europeana Challenge 2016 – fashion na pomysł na biznes, produkt cyfrowy lub usługi wykorzystujące w kreatywny sposób otwarte zasoby Europeany i Europeany Fashion. Zwycięskie projekty zostaną nagrodzone kwotą do 20 000 euro na ich realizację!

Do 31 października osoby indywidualne lub zespoły kreatywne zainteresowane projektowaniem inspirujących produktów cyfrowych i usług wykorzystujących zasoby kulturowego dziedzictwa cyfrowego Europeany i Europeany Fashion mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie, w którym na zwycięzców czeka 20 000 euro na dofinansowanie projektu. Zwycięzcy otrzymają również wsparcie biznesowe i promocyjne w ramach realizacji swoich pomysłów.

Cyfrowe projekty związane z modą, wykorzystujące otwarte zasoby Europeany przyjmowane są na różnych etapach produkcji - od konceptu przez produkt we wczesnym stadium aż po istniejące projekty, o ile mają dalszy potencjał biznesowy i są związane z tematem konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października.

Konkurs jest realizowany przez Fundację Europeana we współpracy z Europeana Fashion, i ma na celu promocję wśród osób związanych ze światem mody i wielbicieli cyfrowego dziedzictwa wykorzystania zebranych na platformie Europeana kolekcji.

Uwaga: Aby wziąć udział w konkursie należy posiadać osobowość prawną.

Więcej informacji o konkursie:
labs.europeana.eu/incubation/challenges/second-challenge-2016-fashion
oraz
labs.europeana.eu/incubation/challenges/challenges-frequently-asked-questions

Konkurs odbyła się w ramach międzynarodowego projektu Tu Europeana, którego celem jest zwiększenie widoczności i przedstawienie potencjału największej europejskiej platformy cyfrowej Europeana - jej bogatej kolekcji zbiorów (ponad 50 milionów zdigitalizowanych dzieł sztuki, książek, filmów czy obiektów!), ale także funkcjonalności i sposobów ponownego wykorzystania archiwów. Europeana oferuje pod jednym adresem internetowym (www.europeana.eu) dostęp do ogromnej liczby polskich obiektów, udostępnionych w rozbudowanym, europejskim kontekście. Projekt koncentruje się na trzech głównych obszarach: edukacji, przemysłach kreatywnych i instytucjach udostępniających cyfrowe kolekcje archiwalne. W jego ramach w Polsce, w październiku odbędą się dwa bezpłatne warsztaty: dla środowiska edukacyjnego oraz dla przedstawicieli instytucji i organizacji udostępniających własne zbiory.

Więcej informacji o projekcie: www.tueuropeana.pl

O Europeanie

Platforma Europeana (www.europeana.eu) jest największą europejską kolekcją obiektów cyfrowych ze świata sztuki, kultury i nauki. Europeana umożliwia dostęp do materiałów, zarówno z najsłynniejszych, jak i tych mniej znanych bibliotek, muzeów, galerii i archiwów Europy - przeszło pięćdziesiąt milionów zdigitalizowanych książek, dzieł sztuki i filmów.

Już ponad dwa miliony książek i manuskryptów, zdjęć i obrazów, rzeźb, nut, filmów i utworów muzycznych, pamiętników i map w Europeanie pochodzi z kolekcji polskich instytucji. Polskie zbiory cyfrowe udostępniane do portalu Europeana pochodzą m.in. z Biblioteki Narodowej, Federacji Bibliotek Cyfrowych (Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe), Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie, Muzeów Narodowych w Warszawie i Krakowie, Żydowskiego Instytutu Historycznego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Więcej: www.europeana.eu
 


Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) to nowoczesna instytucja kultury, która już od dekady zajmuje się digitalizacją, udostępnianiem i promocją polskiego dziedzictwa audiowizualnego. Misją statutową NInA jest gromadzenie, archiwizacja, rekonstrukcja i udostępnianie najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej i teatralnej.

NInA działa w sieci i poza nią. Swoje nieustannie powiększające się zasoby publikuje w internecie. Poprzez serwis Ninateka (www.ninateka.pl) udostępnia ponad 6000 materiałów audio i wideo dotyczących kultury. Od niedawna wszystkie archiwizowane przez NInA zbiory, blisko 14 000 można przeglądać w stacjonarnym Archiwum NInA w nowej siedzibie Instytutu. NInA jest wydawcą Dwutygodnik.com, internetowego pisma o kulturze, które na bieżąco relacjonuje i opiniuje życie kulturalne i społeczne w kraju i za granicą, oraz serwisu edukacyjnego Muzykoteka szkolna (www.muzykotekaszkolna.pl), stymulującego zainteresowanie muzyką wśród dzieci i młodzieży.

Działalność internetową dopełniają wydarzenia realizowane stacjonarnie przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 na warszawskim Służewie m.in. projekcje filmowe, wystawy, debaty, warsztaty, seminaria i konferencje zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów sztuki audiowizualnej, w tym także rodzin z dziećmi, młodzieży i seniorów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

NInA kształci świadomego odbiorcę i twórcę kultury audiowizualnej, prowadzi działania z zakresu edukacji audiowizualnej oraz kultury 2.0, współpracuje z ekspertami w zakresie nowych mediów, prawa autorskiego, archiwizacji i rekonstrukcji cyfrowej.

Instytut od początku swojego istnienia jest także wydawcą wielu unikatowych na rynku serii DVD i CD przedstawiających wybitne polskie filmy animowane i dokumentalne, jak również najnowszą twórczość współczesnych kompozytorów oraz reżyserów teatralnych i operowych. NInA koprodukuje filmy fabularne i dokumentalne takie jak nominowana do Oscara Joanna Anety Kopacz, Hiszpanka Łukasza Barczyka, Ziarno prawdy Borysa Lankosza czy Inny świat Doroty Kędzierzawskiej.

Więcej na www.nina.gov.pl, www.ninateka.pl, www.dwutygodnik.com, www.muzykotekaszkolna.pl oraz stacjonarnie w NInA, ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa.

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
David Garrett - Io Ti Penso Amore ft. Nicole Scherzinger
A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie
Królestwo Beskidu The BESKID TANGO - TANGO BESKIDU

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Planet Waves 25STL06 Fashion X pas gitarowy
K&M 13495-000-55 element do czenia krzese
Ibanez V 50 NLJP NT gitara akustyczna leworczna + pokrowiec
AKAI LPK 25 klawiatura sterujca USB/MIDI

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl