PIOTR KĘDZIOREK REDAKTOREM NACZELNYM RADIOWEJ DWÓJKI

Piotr Kędziorek,
fot. Krzysztof Świeżak

1 lutego stanowisko Dyrektora Redaktora Naczelnego Programu 2 Polskiego Radia objął długoletni dziennikarz Dwójki – Piotr Kędziorek. Małgorzata Małaszko-Stasiewicz i Jacek Hawryluk złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji.

Dwójkę tworzą ludzie niezwykle twórczy i najbardziej kompetentni w swoich dziedzinach. Moją największą ambicją jest to, byśmy wspólnie stworzyli warunki do realizacji ich pomysłów i wizji – mówi Piotr Kędziorek.

Redaktor Naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher jest przekonany, że redakcja jest gotowa do rozpoczęcia nowego rozdziału, a objęcie sterów przez Piotra Kędziorka – przy współpracy zespołu Programu 2 – jest gwarantem dalszego rozwoju anteny. – Dziękuję Pani Małgorzacie Małaszko – Stasiewicz i Panu Jackowi Hawrylukowi za dotychczasową pracę – ich zaangażowanie, wytrwałość, konsekwencję i kreatywność, które sprawiły, że Dwójka stała się interesującą oraz docenianą, nie tylko w kulturalnej przestrzeni, anteną – dodaje Paweł Majcher.

Piotr Kędziorek jest z wykształcenia etnografem. Od 30 lat – związany z Dwójką i Radiowym Centrum Kultury Ludowej, którego był kierownikiem i redaktorem naczelnym. Znany doskonale słuchaczom Programu 2, w ostatnich latach przede wszystkim jako jeden z autorów magazynu „Źródła” i prowadzący „Sobotni Poranek Dwójki”. Jak mówi – woli słuchać niż mówić, więc najbardziej spełnia się prowadząc rozmowy. Wierny swojemu wykształceniu próbuje przekonywać do antropologicznego spojrzenia na rzeczywistość. Prywatną i zawodową pasją jest dla niego Europa Wschodnia, jej historyczna i kulturowa odrębność oraz muzyczny folklor.

***
Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Na urodziny Marthy Argerich (Justyna Philipp/12 Sonata fortepianowa Piotra Lacherta)
Blas Emilio Atehortúa – Seis Piezas Colombianas
Piotr Lachert - Quelques Cartes na dwoje skrzypiec (fragmenty)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN WSC MJ 300 NI gniazdo due stereo
AN WSC MJ 2 NI gniazdo mae mono
AN WSC CJC BLK oprawa gniazda oczko czarna
AN WSC CJC CR oprawa gniazda oczko chromowana

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl