OPOWIEDZ MI BAJKĘ | warsztaty improwizacji dla dzieci

17–19.11.2022 r.
Wielkopolska


Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Zapraszamy na finał tegorocznych wyjazdowych warsztatów improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, który odbędzie się w dn. 17–19 listopada w wielkopolskich miejscowościach: Łobżenicy, Krajence i Zakrzewie. To będą ostatnie miejsca jakie odwiedzimy w tym roku w ramach programu MKiDN „Kultura Dostępna” po dolnośląskim Międzylesiu i Domaszkowie oraz warmińsko-mazurskich Jezioranach.

Najbliższe zajęcia odbędą się we współpracy z Zespołem Szkół w Łobżenicy, Krajeńskim Ośrodkiem Kultury oraz Domem Polskim – Centrum Idei Rodła w Zakrzewie.

Jak zawsze podczas naszych warsztatów, najmłodsi będą poznawać świat muzyki współczesnej, improwizacje i nietypowe instrumenty. Zajęcia poprowadzą: aktor Grzegorz Ociepka, kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz kontrabasistka Małgorzata Kołcz.

Harmonogram:
• 17 listopada – warsztaty przedszkolne i szkolne w Zespole Szkół w Łobżenicy,
• 18 listopada – warsztaty przedszkolne i szkolne w Krajeńskim Ośrodku Kultury,
• 19 listopada – warsztaty rodzinne w Domu Polskim – Centrum Idei Rodła w Zakrzewie.

Zachęcamy rodziców i dzieci do udziału w warsztatach w dn. 19.11 o godz. 11:00 w Zakrzewie. Udział jest bezpłatny. Kontakt: tel. 515 260 190.

Szczegóły: www.ptmw.art.pl

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 790 395 228.

Serdecznie zapraszamy!

_______________

Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych.
Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Zajęcia cyklu „Opowiedz mi bajkę” prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.

Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.

* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury
Współpraca: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Zespół Szkół w Łobżenicy, Krajeński Ośrodek Kultury oraz Dom Polski – Centrum Idei Rodła w Zakrzewie, Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, cameralmusic.pl, CzasDzieci.pl

#ptmw1923 #omb2021 #warsztatydladzieci #opowiedzmibajkę #warsztatyomb #muzykawspolczesna

ARTYŚCI:

Grzegorz Ociepka
Aktor, reżyser teatralny


W latach 1982–2012 pracował m.in. w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, Teatrze Guliwer w Warszawie i Teatrze Animacji w Poznaniu. Od 1991 roku prowadzi także własny teatr realizujący spektakle impresaryjne.
Zagrał w kilkudziesięciu spektaklach. Wyreżyserował kilka spektakli dla dzieci i młodzieży, między innymi „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, „Bajkę o szczęściu” Izabeli Degórskiej czy „Tymoteusza Rymcimcima” Jana Wilkowskiego.
Jest również autorem scenariuszy oraz tekstów spektakli dziecięcych i młodzieżowych. Zagrał w telewizyjnej realizacji spektaklu „Pierścień i róża” Wiliama Makepeace’a Thackeraya.
Grzegorz Ociepka bierze także udział w projektach muzycznych. To między innymi „Wariacje i odmieńce” Jarosława Siwińskiego, „Upiór w orkiestrze” Marcina Sompolińskiego czy też koncerty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka z wykonaniem „Przewodnika po orkiestrze” Benjamina Brittena.
Prowadzi także zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i instruktorów teatralnych. Organizuje je samodzielnie i we współpracy m.in. z Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej, poznańskim Centrum Sztuki Dziecka i Biblioteką Wojewódzką w Poznaniu.

Jarosław Siwiński
syntezator


Kompozytor, pianista, organizator wydarzeń artystycznych. Często działa na pograniczu teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Współpracował m.in. z Eugeniuszem Rudnikiem, Fryderykiem Rzewskim, Grupą Azorro, orkest de ereprijs (Appeldorn), Bang on a Can (Nowy Jork) i Forbidden City Chamber Orchestra (Pekin).
Jest autorem hejnału Rzeszowa, tworzył także muzykę do filmów animowanych (m.in. Jana Lenicy i Daniela Szczechury), teatru i gier komputerowych. Przez wiele lat współpracował z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne.

Małgorzata Kołcz
prowadzenie

Kontrabasistka ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, a także muzykę improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch „Trillingen Duo”.
Działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej oraz jej twórców. Projektuje, organizuje i promuje różnorodne wydarzenia artystyczne (m.in.: Festiwal „Obrazy z Conrada”, „Letni Festiwal Nowego Miasta”, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, „Co słychać w muzyce?” i „Nie bój się improwizować!". Tworzy również teksty poetyckie.

Powiązane Video Wszystkie video

Rhapsody on Moldavian Themes – Mieczys?aw Weinberg
F.Schubert - Litania - Dorota Sok
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Etap III
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Fina?y

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Ernie Ball 2022 Paradigm Hybrid Slinky struny do gitary elektrycznej 9-46
AN Fulara Adam ″Zrozumie jzyk muzyki- teoria improwizacji″ ksika
AN Wjcicki Piotr ″ABC Gitarowej Improwizacji″ DVD
AN Grabowy Tomasz ″Szkoa improwizacji w pochodach basowych″ ksika

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl