Nocne szaleństwo z teledyskami w NInA

26 czerwca Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) zaprasza na Noc z teledyskami. W programie premierowe wideoklipy Piotra Stasika, Zuzanny Solakiewicz oraz rozmowy z twórcami teledysków. Do tego przegląd najlepszych polskich produkcji i taneczne zwieńczenie wieczoru, czyli avantpopowy kolaż didżejski Lenara z trójwymiarowymi wizualizacjami.

26 czerwca od godz. 19 Narodowym Instytutem Audiowizualnym zawładną najciekawsze polskie teledyski ostatnich lat. Wieczór zainauguruje premiera dwóch wideoklipów wyprodukowanych na zamówienie NInA. Autorami Audiowizji do utworów muzyki współczesnej są Piotr Stasik, twórca obsypanego nagrodami Dziennika z podróży oraz Zuzanna Solakiewicz, autorka nagradzanego w kraju i za granicą dokumentu 15 stron świata.


Projekcje będą przeplatały się z rozmowami na temat sztuki tworzenia teledysków. Gośćmi spotkania będą autorzy premierowych klipów oraz dwie uznane reżyserki teledysków - Iwona Bielecka i Monika Kuczyniecka. Twórcy pokażą swoje interpretacje piosenek Julii Marcell, Renaty Przemyk, Jerza Igora i wielu innych. Podczas spotkania publiczność i autorzy teledysków wspólnie zastanowią się nad teledyskiem jako formą przekazu. Porozmawiają również o pracy nad teledyskami i inspiracjami - od hip-hopu przez pop po wideo art.

Wieczór zwieńczy występ eksperymentującego z gramofonami DJ-a Lenara z wizualizacjami w postaci trójwymiarowych sonogramów.

---
Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) to nowoczesna instytucja kultury powołana w celu digitalizacji, udostępniania i promocji polskiego dziedzictwa audiowizualnego. Misją statutową NInA jest utrwalanie, archiwizacja, i upowszechnianie najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej oraz teatralnej. NInA realizuje projekty wykorzystujące możliwości Internetu i skierowane do szerokiego grona odbiorców. Prowadzi działania z zakresu edukacji audiowizualnej oraz kultury 2.0, współpracuje z ekspertami w zakresie nowych mediów, prawa autorskiego i archiwizacji. W swojej nowej siedzibie NInA udostępnia ponad 10 000 materiałów audiowizualnych.
Instytut inicjuje i wspiera festiwale, koncerty, konferencje i wystawy, podejmując współpracę zarówno z uznanymi jak i alternatywnymi twórcami rodzimymi i zagranicznymi. Jest wydawcą wielu unikatowych na rynku serii DVD i CD przedstawiających wybitne polskie filmy animowane i dokumentalne, jak również najnowszą twórczość współczesnych kompozytorów oraz reżyserów teatralnych i operowych. W 2011 roku Narodowy Instytut Audiowizualny odpowiadał za koncepcję i realizację Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011, stymulując pejzaż kulturalny Polski i zachęcając mieszkańców do aktywnego udziału w interdyscyplinarnym programie poszczególnych projektów, m.in. Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu.
NInA to nowoczesna instytucja otwarta dla wszystkich, pozostająca w ciągłym dialogu z użytkownikami i dostosowująca swój program do zmieniających się potrzeb oraz rzeczywistości technologicznej. W swojej siedzibie Instytut organizuje wydarzenia artystyczne, projekcje filmowe, wystawy i debaty. W 2015 r. będą to m.in. maratony filmowe, seminaria audiowizualne poświęcone tematyce gier czy kreowanie „banku wspomnień” poprzez umożliwienie digitalizacji archiwów rodzinnych w NInA. Instytut prowadzi również warsztaty edukacyjne, m.in. dubbingowe, muzyczno-taneczne oraz z beatboxu. NInA jest otwarta na współpracę, nieustannie poszukując nowych przejawów polskiej kultury audiowizualnej.
NInA swoje nieustannie powiększające się zasoby udostępnia na platformach internetowych: NINATEKA umożliwia dostęp do ponad 5000 materiałów audio i video, dzieł zarówno uznanych reżyserów, jak i debiutantów. W jej zasobach znajdują się zapisy najważniejszych spektakli teatralnych, oper, koncertów oraz audycji radiowych, a także filmy fabularne, dokumentalne, animowane, reportaże oraz relacje z wydarzeń kulturalnych. W ramach NINATEKI istnieją specjalne kolekcje przedstawiające twórczość najważniejszych polskich kompozytorów XX w: Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Andrzeja Panufnika, Krzysztofa Pendereckiego i Henryka Mikołaja Góreckiego. DWUTYGODNIK, internetowe pismo o kulturze na bieżąco relacjonuje i opiniuje życie kulturalne oraz społeczne. Obecne w sieci od 2009, jest jednym z najważniejszych internetowych czasopism kulturalnych w kraju. MUZYKOTEKA SZKOLNA to portal edukacyjny, wspomagający naukę muzyki w szkole. Jej celem jest kształcenie świadomych odbiorców i uczestników życia muzycznego. Na platformie internetowej znajdują się nagrania, wywiady, gry, filmy oraz ciekawostki związane z ważnymi wydarzeniami i postaciami ze świata muzyki – nie tylko klasycznej.
NInA jest organizatorem festiwalu NInA WERSJA BETA, będącym kontynuacją organizowanego przez Instytut festiwalu i konferencji Kultura 2.0, poświęconej kulturze audiowizualnej. NInA WERSJA BETA to miejsce dialogu, otwarte dla wszystkich, gdzie przecinają się drogi odbiorów i twórców kultury audiowizualnej. Każdej edycji przyświeca inne hasło, w 2015r. będą to „Cyfrowe opowieści”.

Powiązane Video Wszystkie video

Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Tim Brady - Amplify, Multiply, Remix and Redefine
Miko?aj Go?recki - Jasno?ci promieniste
Dyrygent – rezydent - film dokumentalny

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl