NInA na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty

Stopklatka z „Novella”

Teledyski do muzyki współczesnej produkcji Narodowego Instytutu Audiowizualnego w reżyserii Iwony Bieleckiej oraz Krzysztofa Skoniecznego i Jacqueline Sobiszewski powalczą w konkursie Powiększenie m.in. dla filmów eksperymentalnych, wideoklipów i filmów artystów wideo. NInA będzie także partnerem Polish Days, najważniejszego wydarzenia branżowego festiwalu.

„Audiowizje” w konkursie Powiększenie

Teledyski do muzyki współczesnej wyprodukowane przez Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) w ramach cyklu „Audiowizje” będzie mogła zobaczyć publiczność tegorocznego MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Teledyski Iwony Bieleckiej do „Novelli” Sławomira Kupczaka oraz Krzysztofa Skoniecznego i Jacqueline Sobiszewski do „Limbs of Sun” Mikołaja Laskowskiego powalczą w konkursie Powiększenie dla filmów dokumentalnych, fabularnych, eksperymentalnych, wideoklipów, prac wideo, filmów artystów wizualnych i etiud szkolnych.

W ramach pierwszej edycji projektu „Audiowizje”, na specjalne zamówienie Muzykoteki Szkolnej (www.muzykotekaszkolna.pl), portalu popularyzującego muzykę klasyczną wśród dzieci i młodzieży, wyprodukowano dwa filmy na podstawie utworów Katarzyny Głowickiej (reż. Zuzanna Solakiewicz) oraz Artura Zagajewskiego (reż. Piotr Stasik). W kolejnej jego odsłonie, reżyserka teledysków i reklam Iwona Bielecka wzięła na warsztat „Novellę” na elektronikę (fragment) Sławomira Kupczaka, zaś Krzysztof Skonieczny i Jacqueline Sobiszewski – „Limbs of Sun” autorstwa Mikołaja Laskowskiego.

Teledyski do współczesnej muzyki klasycznej? Czemu nie! Czas zerwać z mitem, że jest ona tak „dziwna” i „abstrakcyjna”. Czas pokazać, że do kawałków żyjących kompozytorów można opowiedzieć jakąś fabułę lub pobawić się formą filmową. Że muzyka teledyskowa nie musi ograniczać do rapowanych tekstów czy rockowych riffów. Chcemy pokazać utwory polskich twórców w nowym kontekście, wyprowadzić je w przestrzeń kina, telewizji i internetu. Pomieszać widownie, obiegi, środowiska. Oczywiście, to wciąż te same, starannie dobrane, autonomiczne utwory, które gra się na festiwalach i odtwarza w streamingu. A ich autorami ciągle są najzdolniejsi, najczęściej nagradzani i najciekawiej się rozwijający polscy kompozytorzy – mówi o cyklu „Audiowizje” jego kurator, krytyk muzyczny i filmowy, Jan Topolski.

Teledyski będzie można zobaczyć 26 lipca o godzinie 22.00 w Kinie Nowe Horyzonty. To jednak nie pierwsza festiwalowa prezentacja klipów. Były już pokazywane podczas Nocy Wideoklipów w ramach 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz w siedzibie NInA. Od niedawna można je oglądać w serwisie Muzykoteka Szkolna (www.muzykotekaszkolna.pl).

Więcej


Polish Days

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, organizowane od 2013 wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, w tym roku po raz kolejny we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

To tu na zamkniętych pokazach filmowych przedstawiciele branży z całego świata poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji - oglądają gotowe filmy, poznają fragmenty filmów w fazie postprodukcji, słuchają prezentacji projektów w developmencie. Polish Days to znakomita możliwość dla producentów i twórców polskich filmów na promocję ich projektów, zaplanowanie strategii festiwalowej filmów oraz znalezienie zagranicznych partnerów (agentów sprzedaży, koproducentów, dystrybutorów).

W tym roku we Wrocławiu prezentowane będą, m.in. „Knives Out” Przemysława Wojcieszka, „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego, „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Photon” Normana Leto, „Człowiek z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa, „Wilkołak” Adriana Panka, „Volterra” Jacka Borcucha, „Amok” Kasi Adamik, „Zwierzęta” Grega Zglińskiego czy „Pokot” Agnieszki Holland, koprodukcja NInA.

Obok najnowszego obrazu Agnieszki Holland, wśród koprodukcji NInA ostatnich lat znalazły się m.in. nagrodzony Orłem - Polską Nagrodą Filmową „Inny świat” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej; film dokumentalny Sławomira Grunberga „Karski i władcy ludzkości”; „15 stron świata” – dokument o Eugeniuszu Rudniku w reż. Zuzanny Solakiewicz; adaptacja spektaklu „Między nami dobrze jest” Grzegorza Jarzyny; „Hiszpanka” Łukasza Barczyka, nagrodzona za kostiumy i scenografię Złotym Lwem oraz Polską Nagrodą Filmową Orzeł, a także jeden z najgłośniejszych filmów dokumentalnych ostatnich lat „Joanna” Anety Kopacz, nominowana w 2015 roku do Oscara.



Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) to nowoczesna instytucja kultury, która już od dekady zajmuje się digitalizacją, udostępnianiem i promocją polskiego dziedzictwa audiowizualnego. Misją statutową NInA jest gromadzenie, archiwizacja, rekonstrukcja i udostępnianie najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej i teatralnej.

NInA działa w sieci i poza nią. Swoije nieustannie powiększające się zasoby publikuje w internecie. Poprzez serwis Ninateka (www.ninateka.pl) udostępnia ponad 6000 materiałów audio i wideo dotyczących kultury. Od niedawna wszystkie archiwizowane przez NInA zbiory, blisko 14 000 materiałów trwających łącznie ponad 3000 godzin, można przeglądać w stacjonarnym Archiwum NInA w nowej siedzibie Instytutu. NInA jest wydawcą Dwutygodnik.com, internetowego pisma o kulturze, które na bieżąco relacjonuje i opiniuje życie kulturalne i społeczne w kraju i za granicą, oraz serwisu edukacyjnego Muzykoteka szkolna (www.muzykotekaszkolna.pl), stymulującego zainteresowanie muzyką wśród dzieci i młodzieży. 

Działalność internetową dopełniają wydarzenia realizowane stacjonarnie przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 na warszawskim Służewie m.in. projekcje filmowe, wystawy, debaty, warsztaty, seminaria i konferencje zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów sztuki audiowizualnej, w tym także rodzin z dziećmi, młodzieży i seniorów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

NInA kształci świadomego odbiorcę i twórcę kultury audiowizualnej, prowadzi działania z zakresu edukacji audiowizualnej oraz kultury 2.0, współpracuje z ekspertami w zakresie nowych mediów, prawa autorskiego, archiwizacji i rekonstrukcji cyfrowej. 

Instytut od początku swojego istnienia jest także wydawcą wielu unikatowych na rynku serii DVD i CD przedstawiających wybitne polskie filmy animowane i dokumentalne, jak również najnowszą twórczość współczesnych kompozytorów oraz reżyserów teatralnych i operowych. NInA koprodukuje filmy fabularne i dokumentalne takie jak nominowana do Oscara Joanna Anety Kopacz, Hiszpanka Łukasza Barczyka, Ziarno prawdy Borysa Lankosza czy Inny świat Doroty Kędzierzawskiej.

Więcej na www.nina.gov.pl
www.ninateka.plwww.dwutygodnik.comwww.muzykotekaszkolna.pl oraz stacjonarnie w NInA, ul. Wałbrzyska 3/5 02-739 Warszawa.

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Giuseppe Verdi - La donna e mobile
Whitney Houston - La donna e mobile
Eve Muzyka filmowa - Ewelina Lichman, Bohdan Palowski

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Roland SD 50 Mobile Studio Canvas moduł
Roland Mobile AC monitor PA, zasilanie bateryjne
Presonus FireStudio Mobile interfejs audio 8 IN/2 OUT FireWire
Reloop Mobile DJ Case PRO

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl