Lee Reynolds dyryguje Sinfoniettą Cracovią

Charlie Lovell-Jones,
materiały artysty

Brytyjski dyrygent Lee Reynolds poprowadzi Sinfoniettę Cracovię w marcowym koncercie z cyklu Gwiazdy z Sinfoniettą, prezentując żywiołowy i klasycznie elegancki zarazem program, który przywołuje brzmienia wiosny.

Utwory czterech kompozytorów: Grażyny Bacewicz, R. Vaughana Williamsa, Jeana Sibeliusa oraz Josepa Suka stworzą mozaikę romantycznych i neoklasycznych form, będącą znakomitą przestrzenią do pokazu wirtuozerii artystów: zarówno orkiestry smyczkowej jak i solisty. W tej ostatniej roli wystąpi utalentowany walijski skrzypek, Charlie Lovell-Jones, którego usłyszymy m. in. w słynnym, przepełnionym błogim zachwytem nad naturą utworze Lark Ascending (Wzlatujący skowronek), inspirowanym poezją George’a Mereditha. W programie wieczoru ponadto rozkoszna Serenada Josepa Suka oraz jedno z najważniejszych dzieł Grażyny Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową. Żywiołowy, neoklasyczny koncert uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kompozytorki.

Lee Reynolds jest brytyjskim dyrygentem, zdobywcą nagród RPS, Sky Arts Award i Critics Circle Award, cieszącym się reputacją artysty, który wnosi do swoich występów intensywność i precyzję w panowaniu nad interpretacją, a do programów przemyślane wybory repertuarowe: wśród nich pojawiają się motywy przyrodnicze oraz ekologiczne. Dyrygent dotychczas dwukrotnie pracował z krakowską orkiestrą, a publiczności jest także znany jako prowadzący Last Night of the Proms in Cracow inspirowane słynnymi brytyjskimi koncertami promenadowymi.

Odkryciem koncertu z pewnością może być Charlie Lovell Jones, walijski skrzypek uznany za jednego z najbardziej obiecujących solistów swojego pokolenia. Z utworem The Lark Ascending występował m. in. dla BBC Radio 3. Występ z Sinfoniettą Cracovią jest jego pierwszym koncertem w Polsce. Publiczność będzie miała zatem okazję wysłuchania wschodzącej gwiazdy muzyki klasycznej, wyposażonej ponadto w mistrzowskie skrzypce: Charlie Lovell-Jones dzięki wsparciu prywatnego mecenasa gra na instrumencie G.B. Guadagniniego z 1777 roku.

21 III 2024 r., 19:30, sala koncertowa Filharmonii im. Karola Szymanowskiego
Charlie Lovell-Jones skrzypce
Lee Reynolds dyrygent
Sinfonietta Cracovia


Program
Grażyna Bacewicz Koncert na orkiestrę smyczkową (1948)
Ralph Vaughan Williams The Lark Ascending (1914)
***
Jean Sibelius Humoreski: nr 2 op. 87 i nr 1–4, op. 89 (1916–1917) w wersji na skrzypce i orkiestrę
Josep Suk Serenada na smyczki (1892)

Bilety w kasie Filharmonii oraz na stronie www.sinfonietta.pl
Koncert współorganizowany z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w ramach projektu Muzyczne Mosty, łączącego krakowskie instytucje kultury.
Patronat: British Council, Radio Kraków, Radio Kraków Kultura, Gazeta Wyborcza, Polmic – Polskie Centrum Informacji Muzycznej

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Lee HT027 Medium Red filtr barwny folia - arkusz 50 x 60 cm
Lee 216 Full White Diffusion filtr folia - arkusz 50 x 60 cm
Lee 220 White Frost filtr folia - arkusz 50 x 60 cm
Latin Percussion Guiro Cuban Style Cuban Style

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl