1. Start
  2. Artykuły
  3. Felietony o muzyce klasycznej
  4. Jagoda Krzemińska Młodym Muzykiem Roku
ARTYKUŁ: Felietony o muzyce klasycznej - Jagoda Krzemińska Młodym Muzykiem Roku

Jagoda Krzemińska Młodym Muzykiem Roku

szukaj w artykułach:
Jagoda Krzemiństa 15-letnia flecistka, uczennica kluczborskiego gimnazjum nr 1 i opolskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie Młody Muzyk Roku 2012. Do rywalizacji przystąpiło 20 półfinalistów wyłonionych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, następnie 13 marca odbyły się przesłuchania, w których wyłoniono siódemkę finalistów:
Łukasz Brzezina (akordeon), Piotr Krzaczkowski (akordeon), Maciej Kułakowski (wiolonczela), Mateusz Makuch (skrzypce), Jakub Muras (saksofon) i Aleksander Tomaszkiewicz (wiolonczela), Jagoda Krzemińska (flet). Występów wszystkich uczestników można posłuchać na stronie: www.tvp.pl/kultura/wydarzenia/mlody-muzyk-roku, my przypominamy występ Jagody z 2009 roku:

Na potrzeby produkcji programu scena Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego została zaopatrzona w dodatkowe oświetlenie i telebim, który odmienił jej perspektywę, zaś Studio S3 zamieniło się w pokój relaksacyjny tzw. „green room” z którego nadawano relacje z uczestnikami już po odbytym występie konkursowym.
Poniżej zdjęcia z próby generalnej (Fot. Sebastian Gołos)Ulubieńcem telewidzów został saksofonista: Jakub Muras, a laureatka będzie reprezentowała Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu.


© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl