Jagoda Krzemińska Młodym Muzykiem Roku

Jagoda Krzemiństa 15-letnia flecistka, uczennica kluczborskiego gimnazjum nr 1 i opolskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie Młody Muzyk Roku 2012. Do rywalizacji przystąpiło 20 półfinalistów wyłonionych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, następnie 13 marca odbyły się przesłuchania, w których wyłoniono siódemkę finalistów:
Łukasz Brzezina (akordeon), Piotr Krzaczkowski (akordeon), Maciej Kułakowski (wiolonczela), Mateusz Makuch (skrzypce), Jakub Muras (saksofon) i Aleksander Tomaszkiewicz (wiolonczela), Jagoda Krzemińska (flet).
Występów wszystkich uczestników można posłuchać na stronie: www.tvp.pl/kultura/wydarzenia/mlody-muzyk-roku, my przypominamy występ Jagody z 2009 roku:

Na potrzeby produkcji programu scena Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego została zaopatrzona w dodatkowe oświetlenie i telebim, który odmienił jej perspektywę, zaś Studio S3 zamieniło się w pokój relaksacyjny tzw. „green room” z którego nadawano relacje z uczestnikami już po odbytym występie konkursowym.
Poniżej zdjęcia z próby generalnej (Fot. Sebastian Gołos)Ulubieńcem telewidzów został saksofonista: Jakub Muras, a laureatka będzie reprezentowała Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu.

Powiązane Video Wszystkie video

Lynne Reid - 92-letnia pianistka
Armenian Duduk - Yanni Live
Kwiecisty duet z Lakeme
M?ody Muzyk Roku: Pawe? St?pie? - flet

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Viento FL-208 flet poprzeczny C
Viento FL-108RC flet poprzeczny C
Toontrack EZX Blues biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer]2 klasyczne zestawy perkusyjne [Gretsch z 1970 roku oraz szwedzki Levin z 1940 roku], crash Paiste i Sabian, klasyczne talerze Zildjan A i K, partie perkusji zapisane w formacie MIDI
Viento FL-208C flet poprzeczny C

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl