GET INSPIRED by ARTHUB

O MUZYCE I TAŃCU, fot. Kornelia Siwik
W październiku rusza nowoczesna przestrzeń edukacyjna ArtHub – filmy, masterclassy, festiwale i inne ciekawe inicjatywy kulturalne prezentowane w jednym miejscu. To nietypowe narzędzie edukacyjne inicjujące nowoczesne podejście do edukacji online.

Platforma arthub.org.pl to przestrzeń edukacyjno-artystyczna, wirtualne miejsce spotkań z drugim człowiekiem, miejsce wymiany światopoglądów i myśli. To kolejny projekt Fundacji Mai i Mata Kwiatkowskich mający na celu edukację, uwrażliwienie, inspirowanie i pobudzanie kreatywności ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży.

Działalność ArtHubu rozpoczyna prezentacja czterech filmów z cyklu „Get Inspired” – opowieści o ośmiu gatunkach sztuki toczonych z perspektywy twórcy. Filmy mówią o wzajemnym przenikaniu się sztuk, ich wzajemnym oddziaływaniu na siebie, pokazują proces twórczy i wieloaspektowość pracy artysty. Są nietypowym, intrygującym i pięknym w treści i obrazie narzędziem edukacyjnym, które inspiruje do aktywności twórczej, samorozwoju i autokreacji.

Bohaterami filmów są artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki: Magda Hueckel (fotografia), Tomasz Śliwiński (film), Natalia Mleczak (scenografia, kostiumografia), Julia Wyszyńska (teatr), Dominika Knapik (taniec), Mat Kwiatkowski (muzyka) oraz Dorota Kołodziejczyk i Bartosz Wójcicki z Pushka Studio (sztuki wizualne i architektura).Cykl „Get Inspired” jest efektem kolektywnej pracy Eweliny Marciniak (reżyserka teatralna), Przemka Chojnackiego (montażysta, postproducent), ekipy grafików komputerowych z Pushka Studio ze Szczecina i Mata Kwiatkowskiego (kompozytora). Połączenie estetyki teatralnej z dynamiką filmową, elementami animacji komputerowej i nowoczesną muzyką nadaje filmom szczególny charakter i wydźwięk – są atrakcyjne i inspirujące zarówno dla młodego widza, jak i dorosłego odbiorcy. Inicjatorzy powstania platformy – Maja i Mat Kwiatkowscy – są przekonani, że kontakt z wybitnymi osobowościami, kompetentnymi specjalistami w swojej dziedzinie, pełnymi pasji i kreatywności, jest nieodzownym elementem rozbudzania w człowieku chęci rozwoju, odkrycia w sobie twórczego potencjału. Takie spotkanie, nawet poprzez szklany ekran, jest bodźcem do działania, inspiracją i początkiem wielkich pasji.

Filmy zostały nagrane m.in. w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, Muzeum Żydów Polskich Polin, nowoczesnym studiu fotograficznym i nad rzeką Świder.

Premiera pierwszego filmu już 1 października 2020 roku!Partnerami projektu są: Muzeum Żydów Polskich Polin, Politechnika Warszawska, MICET MUZEUM INTERAKTYWNE / CENTRUM EDUKACJI TEATRALNEJ w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr Rozrywki w Chorzowie.

Inicjatywa dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” oraz Narodowego Instytutu Wolności w ramach Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19.

Powiązane Video Wszystkie video

Gotye - Somebody That I Used to Know, The Breaking Winds Bassoon Quartet
Ian Anderson + Cady Coleman flute duet in space
Nightwish - Upiór w operze
Dyrygent – rezydent - film dokumentalny

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Steinberg Wave Lab 7 EDU program komputerowy (wersja edukacyjna)
Magix Samplitude PRO X Suite EDU program komputerowy (wersja edukacyjna)
Avid Pro Tools 10 (ES) program komputerowy, wersja edukacyjna dla studentw uczelni wyszych
Avid Pro Tools 10 (EI) program komputerowy, wersja edukacyjna dla instutucji

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl