Dobrawa Czocher prezentuje „BIODIVERSITY”

Modern Recordings prezentuje nową EP-kę wschodzącej gwiazdy muzyki klasycznej!

Dobrawa Czocher
BIODIVERSITY


Minialbum dostępny w serwisach streamingowych!

Po uznanym przez krytyków solowym debiucie „Dreamscapes”, światło dzienne ujrzał nowy konceptualny projekt Dobrawy Czocher. Podzielony na 3 części utwór „Biodiversity” został skomponowany na ensemble wiolonczelowy. W jego skład wchodzą trzy części: „Dawn”, „Daylight” oraz „At Night".

Komponując utwór o bioróżnorodności, artystka postawiła sobie przede wszystkim pytanie jaki wspólny mianownik łączy temat przyrody i muzyki, w tych dwóch, wydawałoby się, odmiennych zagadnieniach. Wymiana, współzależność, połączenie i cykl stały się tematami, które postanowiła zobrazować za pomocą dźwięków. W każdym ekosystemie organizmy są od siebie zależne, wpływając na siebie i współtworząc go tak samo jak w każdym utworze muzycznym już na poziomie kompozycyjnym dźwięki tworzą harmonie oraz melodie, a te tworzą całe kompozycje – ekosystemy. Podobnie na późniejszym już etapie wykonywania kompozycji przez zespół, muzycy są połączeni zmysłem słuchu i wzroku, a także na poziomie emocjonalnym. Bez współdziałania, bez harmonii i bez wymiany przyroda obumiera. Czy nie to samo dzieje się w przypadku braku wrażliwości na te aspekty w muzyce? Ideą podczas wykonywania utworu było niestandardowe ustawienie muzyków – nie obok siebie, tak by było komfortowo i wygodnie. Oddaleni od siebie wiolonczeliści musieli wykazać się szczególną uważnością na współwykonawców, na to, co ich linia muzyczna wyraża i dokąd prowadzi.

EP-kę „Biodiversity” otwiera utwór pt. „Dawn” (świt), który w magiczny sposób ukazuje załamanie światła w pierwszych sekundach wschodu słońca. Czocher jest wirtuozem wiolonczeli, wybitnym talentem, który potrafi sprawić, że jej instrument opowiada historie jak niewielu innych. To utwór tragicznie piękny, pełen emocji i zapadający w pamięć.

„Daylight" (światło dzienne) to kolejny utwór, który zaczyna się tam, gdzie skończył się „Dawn”. Początkowo nieśmiało i powoli, jak zaczyna się dzień, powoli staje się coraz bardziej radosny, z szarpanymi smyczkami wiolonczeli tańczącymi pod wspaniałą melodią.

„At Night” (w nocy) to główny utwór, który zamyka EP-kę „Biodiversity”. Wiolonczela Dobrawy gra tu nawiedzoną, posępną melodię, która brzmi jak chłodny koc nocy w ciepły letni dzień opisany w poprzednim utworze. Czocher po raz kolejny pokazuje, że jest wyjątkowym talentem w klasycznym świecie, zdolnym do opowiadania pięknych historii całkowicie samodzielnie.

Od premiery solowego albumu „Dreamscapes” artystka koncertuje po całej Europie, jednocześnie pracuje też nad muzyką do słuchowiska radiowego i do sztuki teatralnej.

Nadchodzące koncerty:

21.10 Festival de Música Visual de Lanzarote – Lanzarote, Hiszpania (będę grać w jaskini)
24.10 Cactus – Brugia, Belgia
25.10 CCHA – Hasselt, Belgia
27.10 Hemmersdorf Pop Festival, Hemmersdorf, Niemcy
06.11 Milton Court, Barbicancentre – Londyn, Wielka Brytania (otwieram koncert Volkera Bertelmanna)
16.12 Kolorit Festival, Silent Green, Berlin, Niemcy

Powiązane Video Wszystkie video

Olivier Messiaen - improvisation "Puer Natus Est"
Philip Glass - Modern Love Waltz
The Modern Jazz Quartet - Adagio From Concierto De Aranjuez
KONTRABAS - Micha? Sobu?

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Epiphone Les Paul Modern Faded Figured Caffe Latte Fade gitara elektryczna
Epiphone Les Paul Classic HS Heritage Cherry Sunburst gitara elektryczna
Larsen (639468) Magnacore struna do wiolonczeli - C - Strong 4/4
Corona Modern Plus T-OWT gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl