Copernicus Festival

Piękno to jeden z najważniejszych komponentów naszego świata. Bez niego życie byłoby szare, mdłe i bez wyrazu. Jednak piękno nie przynależy wyłącznie do świata sztuki – doświadczamy go codziennie, zarówno podczas dalekich podróży, jak i spacerując w pobliskim parku. Każdy z nas bez problemu umie je dostrzec i niepotrzebne są nam do tego żadne definicje. Czasem jednak kusi, żeby zadać proste pytanie: czym ono jest? Co decyduje o tym, że jedne rzeczy wydają nam się piękne a inne odrażające? I dlaczego tak często różnimy się w naszych opiniach?
Tegoroczna edycja Copernicus Festival obracać się będzie wokół tych właśnie pytań. Jak co roku zaproszeni goście, będą reprezentować najrozmaitsze dyscypliny nauki i obszary sztuki – od neurobiologii i fizyki, przez filozofię, aż po rzeźbę i literaturę. Próba rozwiązania zagadki piękna, jak chyba żadnego innego pojęcia w historii ludzkości, pokazuje, że nauka i humanistyka są sobie niezwykle potrzebne.

Nie da się opowiedzieć o pięknie, jeśli nie włączy się w to muzyki – nie inaczej będzie w przypadku tegorocznej edycji Festiwalu. Podczas trwania imprezy odbędzie wiele wydarzeń muzycznych – całość impreza zostanie zainaugurowana koncertem „Od Bacha do Banacha” . Koncertowi towarzyszyć będzie krótki wykład wybitnego matematyka, profesor Jarosław Grytczuk poświęcony matematycznym strukturom w muzyce. W ramach tegorocznej edycji wystąpi także Julia Marcell – niezwykle oryginalna piosenkarka, pianistka i gitarzystka. Z kolei w Auli Kameralnej krakowskiej Akademii Muzycznej odbędzie się koncert z prof. Anny Brożek, dla którego tłem będzie wykład artystki i akademiczki. Jak przejawia się symetria w muzyce? Czy ją słyszymy? A jeśli tak, to czy właśnie dlatego muzyka nam się podoba? – być może uda nam się uzyskać odpowiedzi na te podstawowe, ale niezwykle trudne pytania.

Festiwal organizują Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych i Fundacja Tygodnika Powszechnego przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków i licznego grona współorganizatorów oraz partnerów.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy 17-22 maja na trzecią już edycję Festiwalu.

Szczegółowy program można znaleźć na www.copernicusfestival.com

Powiązane Video Wszystkie video

Zatrzymaj się i posłuchaj muzyki - Joshua Bell
Kasia Gacek-Duda i etnoflety - Rozmowy o muzyce
Harptallica - The Unforgiven
Anoushka Shankar - Verbier Festival

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha YDP 181 pianino cyfrowe
Ibanez DS 7 Distortion efekt gitarowy
Engl E212VHB PRO kolumna gitarowa 2x12″ Vintage 30
Athletic DJ-4CB - pokrowiec do statyww DJ-4

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl