40-lecie płyty Dorosłe Dzieci (Klub Scenografia) - bilety

Ceny biletów od: 89 PLN - ZAMÓW BILET ONLINE » Termin: 2024-05-17, godz. 19:30:00
Artysta: Grzegorz Kupczyk & CETI
Miasto: Łódź
Miejsce: Klub Scenografia
Adres: ul. Zachodnia 81/83,
(GPS: 51.774681, 19.452139)
Kategoria: muzyka

Opis wydarzenia

Grzegorz Kupczyk, jeden z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce, zawsze wierny gatunkowi, charyzmatyczny wokalista, autor i wykonawca wielu utworów, które przeszły do historii polskiej muzyki, wystąpi dla Was w specjalnym programie muzycznym "40-lecie płyty Dorosłe Dzieci".


Przypomnijmy, że krążek "Dorosłe Dzieci" to pierwszy album Turbo, który swoją premierę miał w 1983 roku. Tytułowy utwór "Dorosłe Dzieci" stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów wczesnych lat 80., ale i całej polskiej muzyki rockowej. Na krążku znalazły się także takie klasyczne już utwory jak "Pozorne życie" czy "Szalony Ikar". Album, który chwalony był za bezkompromisową energię i aranżacyjno - kompozytorskie nowatorstwo, należy już do kanonu klasyki polskiej muzyki. 


Grzegorz Kupczyk & CETI oprócz utworów świetnie znanych z tej legendarnej płyty zespołu Turbo, w którym wówczas występował, zaśpiewa również kompozycje bonusowe, które nie trafiły na płytę. Możecie liczyć też na inne uwielbiane od lat numery, z przebogatej muzycznej kariery Grześka! Piękne nawiązanie do początków CETI i muzyczne podsumowanie ostatnich lat. Grzegorz Kupczyk na temat 40-lecia płyty Dorosłe Dzieci: "Jako że mamy sporo czasu, a ostatnio ukazały się aż trzy albumy z moim udziałem i aż dwa z okazji... pomyślałem, że warto zrobić coś wyjątkowego. Podjąłem decyzję, że zrobię to z moim zespołem... Pomysł był taki, aby uczcić moją pierwszą płytę w życiu. Płytę, która stała się moim Credo... "Dorosłe Dzieci". Planujemy zagranie kilku koncertów w tym roku z materiałem z tejże płyty, w tym z utworami, które były nagrane w czasie sesji do "Dorosłych Dzieci", ale z oczywistych powodów nie weszły na winyl. Nie chcę wielu koncertów, mają one mieć charakter ekskluzywny z wyjątkowym intro i outro."

Do Gwiazdy wieczoru dołączą też Goście specjalni: CoverNostra oraz Sacrament.

CoverNostra to zespół coverowy, który początkowo za cel obrał sobie przypomnienie fanom złotych dla hard rocka i heavy metalu lat 80. Z czasem na warsztat zaczęliśmy brać wykonawców odbiegających od pierwotnych założeń i w repertuarze pojawiły się piosenki zarówno z wcześniejszego, jak i późniejszego okresu (lata 70 oraz lata 90), a nawet spoza nurtu hard & heavy. Stąd obecnie koncertowa setlista jest bardzo zróżnicowana. Inspirację stanowią dla nas zespoły, które zapisały się na kartach historii muzyki rockowej i metalowej dużymi literami. W swoim repertuarze mamy covery takich zespołów, jak: Iron Maiden, Metallica, Megadeth, Saxon, Paradise Lost, Deep Purple, Candlemass, Black Sabbath, DIO, Accept, W.A.S.P., AC/DC, Danzig, The Cranberries, Kiss, czy polskich wykonawców: TSA, Maanam, Lady Pank, Lombard, Republika. Od samego początku sensem naszego bytu były koncerty. Do chwili obecnej CoverNostra zagrał kilkadziesiąt koncertów. Były to przede wszystkim koncerty klubowe, duże i mniejsze imprezy plenerowe, zloty motocyklowe, a także imprezy charytatywne.
Mamy na swoim koncie dwie epki "Katharsis Dusz" oraz "Pętla", a w tej chwili pracujemy nad swoją pierwszą pełną płytą, w której ma się znaleźć aż 5 autorskich piosenek. Kolejne 5 to będą covery, jak zwykle w wersji CoverNostra zaaranżowane po swojemu, a ich wybór może zaskoczyć niejedną osobę.

Zespół Sacrament powstał w 1988 roku w Gorlicach fascynując się kapelami z gatunku cięższego i melodyjnego brzmienia. Grupa koncertowała i brała udział w wielu przeglądach. Niestety chwilę później zawiesiła działalność. Po ponad trzech dekadach muzycy ponownie wzięli w dłonie instrumenty przygotowując się do WOŚP 2023 w Bieczu, by dać publiczności dawkę niesamowitej energii płynącej z ich dynamicznej heavy metalowej muzyki. Po fantastycznym występie posypały się kolejne propozycje koncertowe m.in. Dni Gorlic 2023 z gościnnym udziałem Titusa z Acid Drinkers i Kurovsky, Moto Rock Festiwal, Rock Staw Festival, 2 Wiosna Motocykliczna - Nowy Sącz, Klub Progresja Warszawa jako gość specjalny zespołu CETI i Grzegorza Kupczyka. Gorlicka kapela świętuje swój jubileusz 35-lecia powstania.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szczegóły wydarzenia »

Grzegorz Kupczyk & CETI Grzegorz Kupczyk, CETI

Zapraszamy Was na wyjątkowy i szalony koncert legendy i ikony polskiego rocka i heavy metalu! Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI. Na koncercie nie zabraknie hitów z całej kariery Grzegorza, bowiem artysta świętuje czterdziestolecie działalności scenicznej, jak i materiału z najnowszej płyty grupy zatytułowanej po prostu "CETI" będącej dwunastym studyjnym albumem w dorobku zespołu. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Wszystkie koncerty artysty: Grzegorz Kupczyk & CETI »

Lokalizacja

Powiązane Video Wszystkie video

Le Blakk - The Blakk SWAN
Flying Steps - Red Bull Flying Bach - Eurowizja 2011
Freaky Donau Walzer- The ThreeX
Nikola Lipska – O gwiazdeczko

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alpine Muffy Olive Green ochronniki suchu dla dzieci
Numark PT-01 USB przenośny gramofon
Reloop CD Wallet 96 digital camo
Ortofon LP bag torba na płyty

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl