„KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”

Druga płyta Pawła Kowalczyka! Paweł Kowalczyk - charyzmatyczny wokalista o niespotykanej na polskim rynku muzycznym barwie głosu. Przez krytyków muzycznych uznany za największy "czarny" głos polskiej sceny muzycznej. Finalista III edycji programu "Idol". Pomysłodawca, współproducent i wykonawca "KOVALCZYK BIG BAND PROJECT", nowego albumu studyjnego, unikalnie łączącego nowoczesne brzmienie funky/soul z klasyką big bandu. Krążek nagrywany będzie na żywo, według standardów jakie obowiązywały w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Nowa płyta Pawła Kowalczyka ma nawiązywać do gatunku funky/soul i będzie zaaranżowana na Big Band. Ukazać się ma pod koniec roku, ale już teraz jest szeroko komentowana w mediach za sprawą unikalnego pomysłu na jej realizacje. Płyta ma zawierać jedenaście kompozycji w tym dziesięć, których autorem tekstów i w większości muzyki jest Paweł Kowalczyk. W chwili obecnej artysta pracuje nad utworami DEMO i przystępuje do kompletowania muzyków do składu Big Band’owego. Artysta zdecydował się dokumentować całą pracę nad albumem w internecie, gdyż cała płyta jest jedną z najbardziej unikalnych muzycznie produkcji w Polsce. Będzie nagrywana z wieloma uznanymi artystami. Znajdą się na niej gościnnie uznane autorytety z dziedziny muzyki klasycznej, jazzowej, soul jak i młodzi artyści. Płyta ta to unikalne połączenie nowoczesnych brzmień funky/soul z klasyką Big Band’u nagrywanego na żywo według standardów jakie obowiązywały w latach 50/60 ubiegłego stulecia.

- Nadszedł czas na w pełni autorski materiał i muzykę z barwnymi instrumentami i wyszukanymi aranżacjami. Klubowe bity, a także zabawa z próbkami dźwiękowymi jest bardzo ciekawa i rozwijająca, ale mimo to tak do końca nie jest to zajęcie dla mnie. Do muzyki pop i klubowej na pewno jeszcze będę wracał, bo w niej też jest swojego rodzaju magia, jednak styl nowej płyty wpisuje się w to, co zawsze chciałem robić – mówi Paweł Kowalczyk w udzielonym wywiadzie dla portalu MEAKULTURA. - Dodaje. Nowa płyta to w stu procentach moja inicjatywa. Drugim producentem i aranżerem jest Konrad Biliński, były współpracownik takich muzycznych postaci jak Kora czy Sistars. Sam tworzę melodie i piszę do nich teksty. Zaprosiłem też wielu gości do tego projektu, z czego bardzo się cieszę.Paweł Kowalczyk - wokalista, producent, autor tekstów, laureat wielu konkursów i przeglądów piosenek. Jeden z najbardziej zapamiętanych i  charakterystycznych uczestników wszystkich edycji programu IDOL (finalistą III edycji), który gromadził co tydzień 6 milionów widzów przed telewizorami. Przez krytyków muzycznych jak i jury programu został zaliczony do największych "czarnych" głosów i porównany do głosu Jamesa Browna. Jego debiutancka płyta pod tytułem „Obsesja” wydana w 2009 r. została nominowana przez Program III Polskiego Radia „Lista Słuchaczy” do debiutu roku. Artysta od samego początku miał pomysł na siebie i cenił swoją niezależność.

Link do utworu na Oficjalnym Kanale YouTUBE Pawła Kowalczyka:
www.youtube.com/user/PawelKowalczykPL
Link do Oficjalnego fan page Pawła Kowalczyka na Facebooku:
www.facebook.com/PawelKowalczykplPowiązane Video Wszystkie video

Justyna Philipp i kwartet złożony z profesorów Akademii Muzycznej w Gdańsku
E. Burton - Sonatina na flet i fortepian
Ludwig van Beethoven - Piąta Symfonia - WALTER MURPHY & THE BIG APPLE BAND
New Tango Bridge - Global Bridge project

Instrumenty i sprzęt muzyczny

SE Electronics Reflexion Filter Project Studio
Latin Percussion Dzwonki alpejskie Salsa Big Band Timbale Big Band Timbale
Tama LGM146-KMB Sound Lab Project werbel 14x 6″ Kona Mappa Burl
PG Music Band-in-a-Box Audiophile Edition 2019 PL dla Windows BOX

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl