Nuty: nauka gry na skrzypcach

Paweł Wójtowicz: Czerwone jabłuszko - 22 etiudy dwudźwiękowe na skrzypce

14 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja Pawła Wójtowicza "Czerwone jabłuszko" to zbiór 22 etiud - piosenek dwudźwiękowych na skrzypce, które oparte są na motywach znanych melodii, takich jak: "Jedzie pociąg z daleka" czy "Trzy kurki".Utwory te powstały z myślą o uczniach szkół muzycznych I stopnia i stanowią doskonały materiał ćwiczeniowy. Znajdziemy tu między innymi etiudy: tercjową (nr 9), sekstową (nr 18), ze smyczkowaniem Viottiego (nr 5), a także z wykorzystaniem flażoletów (nr 22), z artykulacją legato, spiccato i wiele innych.Spis utworów: Etiuda nr 1 - na motywach "Poszły w pole kurki trzy" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 2 - na motywach "Wlazł kotek na płotek" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 3 - na motywach "Pije Kuba do Jakuba" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 4 - na motywach "Miś z laleczką" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 5 - na motywach "Szła dzieweczka do laseczka" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 6 - na motywach "Panie Janie" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 7 - na motywach "Stary niedźwiedź mocno śpi" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 8 - na motywach "Czerwone jabłuszko" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 9 - na motywach "Pojedziemy na łów" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 10 - na motywach "Miała baba koguta" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 11 - na motywach "Płonie ognisko w lesie" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 12 - na motywach "Cztery słonie" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 13 - na motywach "Mam Chusteczkę haftowaną" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 14 - na motywach "Pieski małe dwa" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 15 - na motywach "Idzie niebo ciemną nocą" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 16 - na motywach "Jadą, jadą misie" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 17 - na motywach "Jestem sobie przedszkolaczek" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 18 - na motywach "Powiedz Jasiu" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 19 - na motywach "Przyleciał ptaszek" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 20 - na motywach "Ćwierkają wróbelki" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 21 - na motywach "Jedzie pociąg" (Wójtowicz Paweł)Etiuda nr 22 Koncertowa - na motywach "Zima zła" (Wójtowicz Paweł)   Tytuł: Czerwone jabłuszko: 22 etiudy dwudźwiękowe na skrzypceAutor: Paweł WójtowiczStopień trudności: dla uczniów szkół muzycznych I stopniaInstrument: skrzypceNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: ContraFormat: 20 str, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski ISBN: 8372154317 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Twardowski Romuald - Trzy etiudy-kaprysy na skrzypce solo
PWM Kreutzer Rodolphe - 42 etiudy na skrzypce solo
PWM Cofalik Antoni - Ulubione etiudy na skrzypce
PWM Czerny Carl - Etiudy na fortepian op. 409, wybór
Paweł Wójtowicz - skrzypce

Paweł Wójtowicz - skrzypce

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Romana Reinera. Koncertmistrz Opery Krakowskiej. Jako koncertmistrz współpracował również z innymi orkiestrami i zespołami: Orkiestra Ballet Classique de Paris (1998), Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie...

Anna Wójtowicz - skrzypce

Anna Wójtowicz - skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera. Studia kontynuowała w klasie skrzypiec prof. Joshuy Epsteina w Hochschule des Saarlandes fur Musik und Theather.

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl