Nuty: nuty na fortepian

Witold Lutosławski: Bukoliki na fortepian

14 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja z serii 'Pedagogicznej' zawiera kompozycję Witolda Lutosławskiego 'Bukoliki' na fortepian. Utwór powstał podczas pracy kompozytora nad partyturą 'Koncertu na orkiestrę', oparty jest na melodiach kurpiowskich, ma bardzo przejrzystą, miniaturową formę i doskonale wyważone użyte środki.   Tytuł: Bukoliki na fortepianAutor: Witold LutosławskiStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepian Notacja muzyczna: zapis nutowy Wydawnictwo: PWMFormat: 8 str., N4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Lutosławski Witold - Najpiękniejszy Lutosławski na fortepian
PWM Kulpowicz Witold - Etiudy na akordeon z. 1
PWM Kulpowicz Witold - Szkoa gry na akordeonie
PWM Krotkiewski Witold - Gamy i pasae na skrzypce, z. 1 - I pozycja
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Agata Dalli

Agata Dalli

'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Urodzony w Wilnie w 1930 r. W latach 1952-57 studiował fortepian i kompozycję w klasie Juliusa Juzeliunasa w Państwowym Konserwatorium Litewskiej SRR w Wilnie. Studia kompozytorskie kontynuował w latach 1957-60 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Bolesława Woytowicza.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl