Agata Dalli

"Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna"- to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki.
Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu. Jest artystką nie bojącą się wyzwań oraz otwartą na wszelkie innowacje artystyczne. Posiada szeroką skale tonalną oraz dynamiczną.
Jej interpretacje charakteryzuje siła przekazu i charyzma, a zmysłowa prezencja sceniczna stała się inspiracją dla włoskiego malarza G. D` Aquino, którego obrazy można zobaczyć na stronie artystki: www.agatadalli.com
Sopran Agata Dalli urodziła się w Bielsku-Białej w 1982 r.
W wieku 7 lat rozpoczęła edukację muzyczną uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bielsku-Białej na wydział fortepianu.
Uczestniczyła w wielu  konkursach i koncertach pianistycznych, otrzymując po 12 latach dyplom muzyka instrumentalisty ze specjalizacją w zakresie gry na fortepianie.
Jej głos i talent wokalny został odkryty w szkole aktorskiej w Krakowie, po czym rozpoczęła studia na wydziale wokalno-aktorskim na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Kontynuowała naukę w dziedzinie śpiewu operowego we Freiburgu w Niemczech. Następnie postanowiła przeprowadzić się do Włoch, aby studiować śpiew w Wyższym Instytucie Studiów Muzycznych im. V. Belliniego w Catanii, w którym ukończywszy wydział operowy otrzymała tytuł Magistra Sztuki.
Zadebiutowała rolą Agatiny w prapremierze opery „Rosario” J. Napoli w Teatrze Sangiorgi w Catanii, gdzie zademonstrowała głębokie zrozumienie roli dramatycznej.
Jej wrodzoną miłość do muzyki można było również zobaczyć w roli Pierrota w prapremierze współczesnej opery „La Neuberin”- Joe Schittino, wystawionej na Festiwalu Stelzen w Niemczech.
Agata Dalli posiada w swoim repertuarze takie role jak:
Mimi z „La Boheme”, Siostra Angelica z „Suor Angelica” G.Pucciniego, Michaela z „Carmen” Bizeta, a także pieśni, arie operowe, operetkowe, musicalowe. Występuje na całym świecie, ostatnio również w Polsce. Jest bardzo obiecującą, młodą wschodzącą gwiazdą.

Demo videoAgata Dali - przy fortepianie: Romeo i Julia - A Time For Us


Powiązane Video Wszystkie video

Georges Bizet - Carmen (Habanera) Agata Dalli (sopran)
Bogdan Ota - Story Of My Life
Luciano Pavarotti and friends best
Kanon D-Dur Pachelbela z przypomnieniem utworów które są na nim oparte

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Audix OM-5 mikrofon dynamiczny
Yamaha YTR 4335G trąbka Bb, lakierowana (z futerałem)
Sontronics ORPHEUS studyjny mikrofon pojemnociowy ze zmienn charakterystyk kierunkowoci
Hoefner HSS Sienna struny do gitary klasycznej

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl