1. Start
  2. Artykuły
  3. Gwiazdy muzyki klasycznej
  4. Agata Dalli
ARTYKUŁ: Gwiazdy muzyki klasycznej - Agata Dalli

Agata Dalli

szukaj w artykułach:
"Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna"- to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki.
Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu. Jest artystką nie bojącą się wyzwań oraz otwartą na wszelkie innowacje artystyczne. Posiada szeroką skale tonalną oraz dynamiczną. Jej interpretacje charakteryzuje siła przekazu i charyzma, a zmysłowa prezencja sceniczna stała się inspiracją dla włoskiego malarza G. D` Aquino, którego obrazy można zobaczyć na stronie artystki: www.agatadalli.com
Sopran Agata Dalli urodziła się w Bielsku-Białej w 1982 r.
W wieku 7 lat rozpoczęła edukację muzyczną uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bielsku-Białej na wydział fortepianu.
Uczestniczyła w wielu  konkursach i koncertach pianistycznych, otrzymując po 12 latach dyplom muzyka instrumentalisty ze specjalizacją w zakresie gry na fortepianie.
Jej głos i talent wokalny został odkryty w szkole aktorskiej w Krakowie, po czym rozpoczęła studia na wydziale wokalno-aktorskim na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Kontynuowała naukę w dziedzinie śpiewu operowego we Freiburgu w Niemczech. Następnie postanowiła przeprowadzić się do Włoch, aby studiować śpiew w Wyższym Instytucie Studiów Muzycznych im. V. Belliniego w Catanii, w którym ukończywszy wydział operowy otrzymała tytuł Magistra Sztuki.
Zadebiutowała rolą Agatiny w prapremierze opery „Rosario” J. Napoli w Teatrze Sangiorgi w Catanii, gdzie zademonstrowała głębokie zrozumienie roli dramatycznej.
Jej wrodzoną miłość do muzyki można było również zobaczyć w roli Pierrota w prapremierze współczesnej opery „La Neuberin”- Joe Schittino, wystawionej na Festiwalu Stelzen w Niemczech.
Agata Dalli posiada w swoim repertuarze takie role jak:
Mimi z „La Boheme”, Siostra Angelica z „Suor Angelica” G.Pucciniego, Michaela z „Carmen” Bizeta, a także pieśni, arie operowe, operetkowe, musicalowe. Występuje na całym świecie, ostatnio również w Polsce. Jest bardzo obiecującą, młodą wschodzącą gwiazdą.

Demo videoAgata Dali - przy fortepianie: Romeo i Julia - A Time For Us
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl