Agata Dalli

"Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna"- to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki.
Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu. Jest artystką nie bojącą się wyzwań oraz otwartą na wszelkie innowacje artystyczne. Posiada szeroką skale tonalną oraz dynamiczną.
Jej interpretacje charakteryzuje siła przekazu i charyzma, a zmysłowa prezencja sceniczna stała się inspiracją dla włoskiego malarza G. D` Aquino, którego obrazy można zobaczyć na stronie artystki: www.agatadalli.com
Sopran Agata Dalli urodziła się w Bielsku-Białej w 1982 r.
W wieku 7 lat rozpoczęła edukację muzyczną uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bielsku-Białej na wydział fortepianu.
Uczestniczyła w wielu  konkursach i koncertach pianistycznych, otrzymując po 12 latach dyplom muzyka instrumentalisty ze specjalizacją w zakresie gry na fortepianie.
Jej głos i talent wokalny został odkryty w szkole aktorskiej w Krakowie, po czym rozpoczęła studia na wydziale wokalno-aktorskim na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Kontynuowała naukę w dziedzinie śpiewu operowego we Freiburgu w Niemczech. Następnie postanowiła przeprowadzić się do Włoch, aby studiować śpiew w Wyższym Instytucie Studiów Muzycznych im. V. Belliniego w Catanii, w którym ukończywszy wydział operowy otrzymała tytuł Magistra Sztuki.
Zadebiutowała rolą Agatiny w prapremierze opery „Rosario” J. Napoli w Teatrze Sangiorgi w Catanii, gdzie zademonstrowała głębokie zrozumienie roli dramatycznej.
Jej wrodzoną miłość do muzyki można było również zobaczyć w roli Pierrota w prapremierze współczesnej opery „La Neuberin”- Joe Schittino, wystawionej na Festiwalu Stelzen w Niemczech.
Agata Dalli posiada w swoim repertuarze takie role jak:
Mimi z „La Boheme”, Siostra Angelica z „Suor Angelica” G.Pucciniego, Michaela z „Carmen” Bizeta, a także pieśni, arie operowe, operetkowe, musicalowe. Występuje na całym świecie, ostatnio również w Polsce. Jest bardzo obiecującą, młodą wschodzącą gwiazdą.

Demo videoAgata Dali - przy fortepianie: Romeo i Julia - A Time For Us


Powiązane Video Wszystkie video

Georges Bizet - Carmen (Habanera) Agata Dalli (sopran)
Ángel Villoldo - El Choclo - Louis Armstrong
J. S. Bach - Suita orkiestrowa Nr 2 BWV 1067 - Uwertura
Marek i Wacek - Allegretto - L.V.Beethoven

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Jargar (638939) struna do wiolonczeli - C ′′Young Talent′′ 3/4 Medium
Jargar (638938) struna do wiolonczeli - G ′′Young Talent′′ 3/4 Medium
Jargar (638940) struny do wiolonczeli - Set ′′Young Talent′′ 3/4 Medium
Jargar (638947) struna do wiolonczeli - D ′′Young Talent′′ 1/2 Medium

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl