„Akordeon znany i nieznany” – odcinek 2


Wielu z nas kojarzy akordeon z biesiadnymi przyśpiewkami przy weselnym stole, tymczasem jest to niebywale wysublimowany instrument. Mniej znane, finezyjne oblicze akordeonu zaprezentuje podczas mini wykładów połączonych z koncertami Hubert Giziewski – akordeonista i laureat międzynarodowych konkursów muzycznych. Artysta zagra utwory takich wirtuozów jak Witold Lutosławski, Stanisław Moniuszko czy Giacomo Puccini.

Nagranie powstało w ramach projektu Fundacji Kultura i Dziedzictwo Ponad Granicami pod hasłem Wirtualny Uniwersytet Kultury i Dziedzictwa.

Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


Powiązane Video

„Akordeon znany i nieznany” – odcinek 1
„Akordeon znany i nieznany” – odcinek 3
„Akordeon znany i nieznany” – odcinek 4
Richard Galliano - Tango pour Claude (akordeon)
Wszystkie video
AKORDEON

AKORDEON

Instrument ten, choć rzadko pojawiający się w składzie orkiestry, jest głęboko zakorzeniony w muzyce ludowej całego świata. Należy on do grupy aerofonów...

Szymon Jabłoński

Szymon Jabłoński

Szymon Jabłoński – akordeon

SONIG TCHAKERIAN

SONIG TCHAKERIAN

Po zdobyciu wielu nagród, między innymi na konkursie imienia Paganiniego w Genui, na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium i Premio Vittorio Gui we Florencji, Sonig wystąpiła na wielu recitalach muzyki kameralnej oraz koncertach z prestiżowymi orkiestrami

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl