Nuty: Nuty

Preludia taneczne w transkrypcji na altówkę i fortepian - Witold Lutosławski

32 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja zawiera pięć "Preludii tanecznych" w oryginale skomponowanych przez Witolda Lutosławskiego na klarnet. W prezentowanym wydaniu zostały opracowane one na altówkę i fortepian przez Bogusławę Hubisz-Sielską . Są to drobne utwory o urzekającej kolorystyce dźwiękowej i rozległej gamie nastrojów.Pierwsze publiczne wykonanie utworów w wersji na altówkę i fortepian, za zgodą Kompozytora, odbyło się 15 lipca 1992 roku w Monachium.Spis utworów: Preludium I - Allegro molto (Lutosławski Witold)Preludium II - Andantino (Lutosławski Witold)Preludium III - Allegro giocoso (Lutosławski Witold)Preludium IV - Andante (Lutosławski Witold)Preludium V - Allegro molto (Lutosławski Witold)   Tytuł: Preludia taneczne w transkrypcji na altówkę i fortepian Autor: Witold LutosławskiStopień trudności: dla średniozaawansowanychInstrument: altówka, fortepian Notacja muzyczna: zapis nutowy, Wydawnictwo: PWMFormat: 32+8 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: angielski, polskiISBN: M274001353 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Lutosławski Witold - Najpiękniejszy Lutosławski na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
PWM Debussy Claude - Preludia na fortepian z. 1
AN Joachimiak Grzegorz ″Problemy gitarowych transkrypcji tabulatur lutniowych na przykadzie twrczoci Sylviusa Leopolda Weissa″, ksika - WYPRZEDA
Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

Muzycy o płycie BARTÓK-KODÁLY - specjalnie dla CameralMusic.pl

Muzycy o płycie BARTÓK-KODÁLY - specjalnie dla CameralMusic.pl

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z odpowiedziami artystów na pytania przesłane przez nasz portal. Wywiad dotyczy pierwszego polskiego nagrania kompletu 44 duetów na dwoje skrzypiec Béli Bartóka i Serenady na dwoje skrzypiec i altówkę Zoltána Kodálya.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl