Nuty: nauka gry na pianinie

My First Piano Book - Genevieve Helsby (+ 2 płyty CD) - książeczka wprowadzająca dzieci w świat fortepianu i teorię muzyki

71 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Książka jest doskonałym materiałem do pracy z dzieckiem, które chciałoby uczyć się gry na pianinie. Dzięki niej możesz połączyć naukę języka z grą na instrumencie. Książka podzielona została na dwie części. Pierwsza opowiada o tym dlaczego pianino jest takie wyjątkowe. No bo nie wiem czy wiecie, że za pomocą pianina i dźwięków, które się z niego wydobywają możemy wyrażać mnóstwo uczuć i opowiadać o tym, co się dzieje w nas i wokół nas? Możemy śpiewać, tańczyć, malować. Wszystko to przy pomocy dźwięków! Krótkie opowiastki o tych wszystkich niesamowitych rzeczach, które można robić grając na pianinie wzbogacone są utworem, który należy posłuchać (zamieszczony na dołączonej płycie) i pytaniem, na które trzeba znaleźć odpowiedź. W drugiej części dowiadujemy się (wraz z dzieckiem) jak grać na pianinie. Poznajemy dźwięki, symbole muzyczne i zaczynamy grać proste melodie. Każdy z utworów znajduje się również na dołączonej do książki płycie CD. Ponadto wszystkie materiały muzyczne znajdziesz są dostępne online, a kod dostępu znajdziesz w książce. Książka będzie doskonałym materiałem do pracy z dzieckiem. Zaciekawi, wprowadzi w świat pojęć muzycznych i pomoże poznać dość szeroką gamę utworów muzycznych znanych kompozytorów. Uwrażliwia na dźwięk, pokazuje w jaki sposób za pomocą muzyki można wyrażać uczucia, emocje, "rysować" świat. Książkę polecamy dzieciom między 4 a 9 rokiem życia. Tytuł: My First Piano BookAutor: Genevieve HelsbyStopień trudności: dla dzieci 4-9 latWydawnictwo: Naxos BooksFormat: 72 strony, 215x215 mm, twarda oprawa, w komplecie 2 płyty CD, dostęp do audio onlineJęzyk wydania: angielskiISBN: 9781781980293 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Rni - Big book of ragtime piano
Nord Piano 88 stage piano
Nord Piano 2 HA88 stage piano
PWM Blackwell Kathy, David - Viola time starters. A beginner book for viola (utwory na altwk + CD)
„Zabobony gasnącego stulecia” Andrzeja Chłopeckiego: Świat opisany za pomocą słownych kliszy? /recenzja książki/

„Zabobony gasnącego stulecia” Andrzeja Chłopeckiego: Świat opisany za pomocą słownych kliszy? /recenzja książki/

W PWM ukazała się trzecia, może najważniejsza, książka Andrzeja Chłopeckiego: „Zabobony gasnącego stulecia”. Jej autor uświadamia nam, jak chętnie i często uciekamy się do gotowych schematów pragnąc opisać świat.

Cecilia Bartoli

Cecilia Bartoli

Cecilia przyszła na świat w Rzymie w 1966 roku. Jej rodzice, oboje zawodowi śpiewacy przekazali córce swą miłość do muzyki. Już w wieku 9 lat...

Mikis Theodorakis

Mikis Theodorakis

Grecki polityk oraz kompozytor przyszedł na świat na wyspie Chios w 1925, a dzieciństwo spędził podróżując po kraju wraz ze swoim ojcem, cenionym Ministrem Spraw Wewnętrznych.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl